Skocz do zawartości
lukecz

Chief 360w Df Sie Skonczyl...

Rekomendowane odpowiedzi

Pare chwil temu "eksplodowal" moj 3-miesieczny Chieftec 360-302-DF(nie byl obciazony, komp jak w podpisie, bez OC, w chwili awarii korzystalem z karty telewizyjnej). Strzelilo 3 razy, zasmierdzialo, komp zamarl... Drzacymi rekami wymienilem spalonego Chief'a na starego Codegen'a (a co za tym idzie wyjalem R9800 coby nie zostal przez tego Codegena wykonczony...). Jednak co Chief to Chief i nie puscil pradu na reszte kompa (przynajmniej wszystko wydaje sie dzialac).

Zastanawiam sie czy przyczyna awarii nie jest siec energ.(lub przeciazenie jej przeze mnie) w moim bloku. Dzis rano wywalilo korki (robilo sie tak juz kiedys) po 2h jednoczesnego dzialania kompa i piekarnika elektrycznego z kuchenki (sa na jednej linii, ale na roznych kontaktach). Czy jest mozliwosc ze wtedy nastapila siakas awaria Chief'a, ktora przed chwila spowodowala te male 3 strzaly z niego?? (zaznaczam ze w chwili awarii owy piekarnik nie byl juz wlaczony, dziwne jest tylko to ze korek bardzo sie nagrzewa...)

Zasilke (ktora pojdzie na gwarancje), jako ze nie ma plomb, oczywscie rozkrecilem, moze ktos cos powie o uszkodzeniach ktore udalo mi sie sfotografowac (tylko tyle co na fotach udalo mi sie dojrzec, nie wiem skad 3 strzaly i blyski byly...).

Dołączona grafika Dołączona grafika

Druga czesc mojego problemu to juz bedzie maly OT, ale nie bede specjalnie zakladal topicu w innym dziale.

Gdy wyjalem R9800, jedyne co mi zostalo do wsadzenia, to stara, zwalona TNT2 m64. Przy odpalaniu kompa, arty na calym ekranie, wejscie do windy-> arty+zwiecha po chwili. Przy wejsciu do trybu awaryjnego z obsluga sieci-> wszystko smiga(800x600x32). Probowalem juz na windzie (w normalnym trybie) zmniejszac przyspieszenie sprzetowe, niestety cokolwiek zrobie to ustawia sie 800x600x4bit(!!).Ktos ma pomysl jak zrobic, aby w normalnym trybie dzialala tak jak w awaryjnym??

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilke (ktora pojdzie na gwarancje), jako ze nie ma plomb, oczywscie rozkrecilem, moze ktos cos powie o uszkodzeniach ktore udalo mi sie sfotografowac

1259054[/snapback]

Co do sfotografowanych uszkodzeń - mój pierwszy Chieftec strzelił tak samo... też rozkręciłem (nie miał plomb), żeby zobaczyc, czy to czasem nie jakiś bezpiecznik - i wyglądało prawie identycznie jak u Ciebie. Mój strzelił przy włączaniu kompa z podpisu (ale bez o/c), przepięknie błysnęło z tyłu kompa i umarł... na szczęście wymienili od ręki na nowy (w sklepie!).

Nie znam się za bardzo na tym, ale u mnie przy tej awarii wysiadły bezpieczniki w listwie oraz "wyskoczył" bezpiecznik, przez który biegnie zasilanie całego mojego pokoju. Nie było to przepięcie w sieci energetycznej, bo w drugim pokoju (który na tablicy ma swój oddzielny bezpiecznik) komp chodził w tym czasie bezproblemowo. Może to zadziałało jakieś zabezpieczenie, a może to... "wrodzona" wada tych modeli Chieftec'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wymienisz tranzystor, ale nie zlikwidujesz tym przyczyny uszkodzenia zasiłki która po pewnym czasie znów strzeli, ale tym razem skutki mogą być poważniejsze. Z resztą jeszcze do konca nie wiadomo, czy już czegoś nie uszkodziła, stąd te kłopoty z grafą. (pewnie coś w zasilaniu agp strzeliło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super! Coraz bardziej zaczynam powątpiewać w solidność Chiefteca.Znalzlem już chyba z pięć osób na tym forum które mialy ten sam problem z tym zasilaczem.Chyba czas zacząć się rozglądać za czymś innym.Bo tak naprawdę to ciekawe czy sklep wysyla uszkodzony sprzęt do firmowego serwisu czy mają wlasny.Bo mi nie chcieli wymienic od ręki na nowy.Teraz już nie będę mial pewności że nic się nie stanie.Czar Chiefteca prysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam marudzisz... Chociaż ostatnio ten model coś często pada. Może jakaś felerna seria się trafiła <_<

Z drugiej strony po miesiącach, a może latach tłumaczenia coraz więcej wiary wymienia codegeny i megabajty na chiefy i modecomy(na droższe marki to niewielu stać).Im więcej osób ma takie zasiłki, tym większa szansa,że ktoś napiszena forum,że mu padła :D I tak nie ma co narzekać,bo padają same zasiłki, a np. codeshity lubią odchodzić w towarzystwie

:D

A co do grafy to może nie wyczyściłeś sterów ati po przesiadce na nv :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wymienisz tranzystor, ale nie zlikwidujesz tym przyczyny uszkodzenia zasiłki która po pewnym czasie znów strzeli, ale tym razem skutki mogą być poważniejsze. Z resztą jeszcze do konca nie wiadomo, czy już czegoś nie uszkodziła, stąd te kłopoty z grafą. (pewnie coś w zasilaniu agp strzeliło)

1259749[/snapback]

A co do grafy to może nie wyczyściłeś sterów ati po przesiadce na nv  :-|

1259871[/snapback]

Chyba niejasno sie wypowiedzialem w pierwszym poscie - ta Rivka tnt2m64 z ktora mam problem, NAPEWNO nie zostala uszkodzona przy awarii zasilacza (mam ja juz x czasu i juz dostalem ja jako uszkodzona w ten sposob). Tak jak napisalem, poprawnie, bez artow, dziala tylko w awaryjnym (co dziwne 800x600x32) i tylko z ciekawosci zapytalem jak poustawiac w trybie normalnym aby dzialala tak jak w awaryjnym.

 

Zreszta problem juz rozwiazany bo znalazlem jeszcze S3Trio64V2 1MB Pci...(troche dziwnie filmy na niej wygladaja, subedita musialem ustawic aby fullscreen robil w 640x480 i wykorzystywal max palete kolorow w danej rozdzialce) :twisted2:

 

Mysle teraz o zakupie listwy zasilajacej np. Acar Xprotector ultra (~36PLN), wtedy mysle ze bedzie wiadomo z czym jest cos nie tak (jak z pradem to rozwali ta listwe najpierw; jak z zasilaczem ktory, mam nadzieje wymienia, to znowu on sie skonczy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktywne PFC to wymysł szatana :D

1260418[/snapback]

Hmmm... czyli aktywne PFC w Chief'ach robi problemy?

Pytam, bo w hurtownii (Action K-ce) ktorej bralem mojego Chiefa HPC-360-302-DF nie maja juz tego modelu, za to jest HPC-360-202-DF i pewnie to jego beda chieli mi wcisnac w razie wymiany na nowy (ma pasywne PFC i jest zapewne tanszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Chieftech HCP 360-302 DF mam od 2003.11.12 i nie mialem zadnych problemow, nawet uratowal moja grafe, bo zostawilem kompa wlaczonego jak byla burza, walnelo na grafie przysmolil sie precik od zasilania ale chodzi dalej bez problemu, nawet nie mysle co by bylo jakbym mial codeshit, a raz mi wlasnie codeshit odszedl w towazystwie calego kompa. Moze trafiles na lipna wersje kazdemu sie zdarza. Pozatym mozesz miec olbrzymie skoki napiecia i wkoncu zasilka nie dala rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miał pół roku.I też generalnie "uratował" mój sprzęt-bo nic nie pociągnął ze sobą.Już ponad tydzień czekam na odpowiedź z serwisu i prawdopodobnie poczekam jeszcze z tydzień.Podobno jest problem z dostępnością tych zasilaczy.Teraz po przeczytaniu paru podobnych histori z tym zasilaczem wolałbym zwrot kasy i zakupiłbym coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące awaryjności chiefteka. Z rego co udało mi się znaleźć na forum to wszystki wspomniane przypadki spalenia zasilaczy chieftec dotyczyły modelu HPC 360-302DF. Mam zatem pytanie do użytkownikow chiefteca czy model HPC 360-202DF tez jest tak samo awaryjny jak jego droższy brat? :-) O ile pamiętam, to z testów benchmarka wynikało że 360-202 jest też cichszy. Jak na to zapatrują się użytkownicy modelu 360-202DF ?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tranzystory w pfc poszly apropo takie same sa we starych wzmacniaczach unitry ;)

1259094[/snapback]

glupoty gadasz, to nie zaden tranzystor... tam jak wół widac ze to stabilizator 12V (7812)... tymbardziej to nie tranzystor ze wzmaka unitry, w ktorych jak juz to najczesciej siedzialy tranzystory z serii BD137-140

(aha na moje oko to nie jest pfc tylko uklad prostujacy napiecie z sieci, ktore po wyprostowaniu podawane jest na mosfety, ktore przelaczaja je na wysokich czestotliwosciach napedzajac przetwornice)

 

ps. tak odemnie to jezeli sie czlowiek nie zna to lepiej nie gadac bo sie osmiesza

 

a teraz z innej beczki - czyli co trzeba zrobic zeby stabilizator strzelil

- za duze napiecie nie powoduje wybuchu, stabilizator po prostu je puszcza bez stabilizacji

- od ciaglego za duzego obciazenia tak by sie nie sfejczyl... co najwyzej przyzolkby, popekal i przestal dzialac

- zwarcie... o tak!! przy duzym pradzie wejsciowym na stabilizator, jezeli zewrzemy go na wyjsciu bedziemy mieli takie wlasnie cos jak na obrazkach... teraz wystarczy znalezc za zasilanie czego ten stabilizator jest odpowiedzialny i bedzie wiadomo co robi problem - zwarcie

 

czy tamto cos co wyglada na diode prostownicza na radiatorze tez jest przypalone?? bo nie widac dokladnie

jezeli tak to dochodzi jeszcze jedna mozliwosc - prad przemienny przez diode poszedl na stabilizator i tez byl bum - oczywiscie jezeli ta dioda daje wlasnie na niego prad

 

oczywiscie to sa moje domysly, nie widzialem schematu i moge sie mylic

 

pozdrawiam

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Action postanowila zwrocic $ za ten zasilacz (pewnie dlatego ze nie maja ich na stanie :) )

Bedzie to zawrotne 173 złociszy...

 

Nie wiem czy dołozyc sobie i kupic u nich Chief'a 420-302-DF (219zl) ?? Cena troche duza jak na hurtownie sprzetu -> w takim esc.pl kosztuje on 195zl...

 

Na 280zl za Tagana chyba nie dam rady wyslupac kasy...

 

Jakies rady gdzie i za jakim zasilaczem sie rozgladac w okolicach mojego miasta (Dabrowa Gornicza) lub Katowic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tego szefika 350 od delty. Jeszcze zaoszczędzisz trochu kaski i będziesz miałlepszy zasilacz niż ten 360.

1298461[/snapback]

chyba uzywanego, albo gdzies w jakims malym sklepiku gdzie lezy od dawna ;F

 

ma bardzo male szanse kupic teraz ten zasilacz, nigdzie ich nie ma :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie cos nie moge za bardzo znalezc tego 350...

Moze jednak doskladac do Tagana 380W za 279 w esc.pl? Tylko czy jest sens jesli w sumie OC sie nie zajmuje a chodzi mi o stabilne chodzenie kompa przy R9800 i troche na przyszlosc aby hulal A64??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oddali mi kaskę za Chifteca. Uwaga! PODOBNO JEST WYCOFYWANA DUŻA PARTIA CHIFTECA HPC-360-302DF Z RYNKU-WADLIWA!!!!! Niby dzałają ale nie do końca. Ja już będę omijał Chifteca. Czekałem trzy tygodnie na odpowiedź z serwisu.Teraz wybrałem Topowera 400W P5-przyszłość pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szefa 350W od delty teraz raczej nie dostaniesz, sam dla siebie kupiłem jakieś pół roku temu i każdemu teraz polecam, jak parę dni temu chciałem kupić zasiłkę dla znajomego szukałem właśnie tej Delty i nie znalazłem... zakupiłem HPC-420-302-DF

Edytowane przez sailence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem Chiefa 420 za 219zl (troche przeplacilem, chyba ze taka jest cena wersji pudelkowej...). Mam nadzieje ze nie podzieli losu swego poprzednika. Dziwna sprawa, ale wydaje mi sie ze poprzedni 360-302 wydmuchiwal zimniejsze powietrze nic obecny 420 (oczywiscie przy tym samym obciazeniu). No i jeszcze te fikusne uchwyty na molexach... musialem odgiac jednego aby wsadzic do Radzia.

 

"Umarł król, niech żyje król" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie kupilem kumplowi Chiefteca HPC-360-302DF. Podłączyliśmy wszystko do kupy, miernik w łapy i co

12v= 12,4-12,6

5v = 5,2v

Tak samo bylo na innym zasilaczu noname tyle, ze napiecie na 12v skakalo jeszcze bardziej.

Moim zdaniem troche za wysokie te napiecia.

Co polecacie? Wymiana, chyba nie wchodzi w gre, bo jednak napiecie miesci sie w normie ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...