Skocz do zawartości
konioo

Komputer Wyłącza Bez Powodu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

kupiłem dziś nowy sprzęt, wszystko zostało złożone w sklepie żeby nie był problemów, ale niestety są..

 

krótka specyfikacja:

-płyta ASUS A8V-E deluxe

-AMD Athlon 64 3000+

-1GB RAMu Kingstone

-GeForce 6200 128DDR na PCI-E

-HDD Samsung 160GB S-ATA

 

problemy:

1. w BIOSie parametr CPU speed jest 1800MHz - czy to jest normalne?

2. i podstawowa sprawa... Komputer wyłącza się bez żadnego powodu.. Zrestartował się 2 razy podczas instalacji windowsa (XP Prof.), po kolejnej próbie udało się go zainstalować, ale dalej potrafi się przyciąć podczas pracy w Windowsie (czarny ekran) lub w odpalonym programie/grze (wtedy jest "stop-klatka").

 

Działo się to zarówno na ustawieniach BIOSa które dostałem, jak i na defult'owych ustawieniach producenta.

Procesor się nie przegrzewa - trzyma temp. 39-43st.

Problemy występują przy normalnej pracy oraz przy włączonym ASUS Cool'n'Quiet i minimalnym zarządzaniem energii.

 

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

kupiłem dziś nowy sprzęt, wszystko zostało złożone w sklepie żeby nie był problemów, ale niestety są..

 

krótka specyfikacja:

-płyta ASUS A8V-E deluxe

-AMD Athlon 64 3000+

-1GB RAMu Kingstone

-GeForce 6200 128DDR na PCI-E

-HDD Samsung 160GB S-ATA

 

problemy:

1. w BIOSie parametr CPU speed jest 1800MHz - czy to jest normalne?

2. i podstawowa sprawa... Komputer wyłącza się bez żadnego powodu.. Zrestartował się 2 razy podczas instalacji windowsa (XP Prof.), po kolejnej próbie udało się go zainstalować, ale dalej potrafi się przyciąć podczas pracy w Windowsie (czarny ekran) lub w odpalonym programie/grze (wtedy jest "stop-klatka").

 

Działo się to zarówno na ustawieniach BIOSa które dostałem, jak i na defult'owych ustawieniach producenta.

Procesor się nie przegrzewa - trzyma temp. 39-43st.

Problemy występują przy normalnej pracy oraz przy włączonym ASUS Cool'n'Quiet i minimalnym zarządzaniem energii.

 

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

1259436[/snapback]

Zasilacz, pamięci, ... wiele innych, idż do sklepu i niech sprawdzą

ps

odepnij napędy, ustaw bios na najsłabsze ustawienia testuj.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedowoltowanie? wadliwe podzespoly? podaj marke zasilacza i ile ma naklejone wattow. jesli masz mozliwosc zaloz inna pamiec ale to jeden z wielu pomyslow

1259522[/snapback]

po nitce do kłębka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ktos okresli ostatnio

"na tweaku jest zboczenie jesli chodzi o problemy z hardwarem.to musi byc zasilacz!"

ale patrzac kariere low endowych psu.... hiehie... i wlasne doswiadczenie :-(

fajnie by bylo gdyby mial mozliwosc podpiecia flakow pod inny komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ktos okresli ostatnio

"na tweaku jest zboczenie jesli chodzi o problemy z hardwarem.to musi byc zasilacz!"

ale patrzac kariere low endowych psu.... hiehie... i wlasne doswiadczenie :-(

fajnie by bylo gdyby mial mozliwosc podpiecia flakow pod inny komp.

1259571[/snapback]

Człeku weż tego kompa i idz do sklepu niech go sprawdzą z różnymi podzespołami. Amatorsko składam kompy i widziałem różne przypały ze złomami, ta sama konfiguracja u jednego działa super a u drugiego się sypie. Jak bym go miał przed sobą to mogli byśmy pogadać. Tak jak napisałem raz przez RAM nie mogłem ustawić kompa, a wystarczyło podmienić kości na inne i działa.

Komputery są jak ludzie lubią pieszczoty :D :D :D :D :D :D

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bios widzi go jako 1800+ to musisz zmienić ustawienia CPU/RAM na takie z jaką czestotliwoscia takowana jest szyka FSB. (166?) Ram daj taki sam zeby wszystko dzialalo stabilnie. A tutaj od razu wszyscy że zasilacz - pomyślcie - sprzedawali by złożony komputer w sklepie z za słabym zasilaczem, żeby za chwile spalił podzespoły i ludzie by oddawali na gwarancji ??? Nie wiem co to za moda na zasilacze, bez przesady.

 

A jeżeli chodzi o przegrzewanie sie procesora to 40°C to jest temperatura bardzo dobra. AMD w ekstremalnych warunkach może nawet chodzić przy 90°C, chociaz max granica ustalona przez producenta to 70°C.

Edytowane przez mos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bios widzi go jako 1800+ to musisz zmienić ustawienia CPU/RAM na takie z jaką czestotliwoscia takowana jest szyka FSB. (166?) Ram daj taki sam zeby wszystko dzialalo stabilnie.

1259590[/snapback]

Nie wiesz że ECS K7s5a to ostatni badziew jaki został wypuszczony ma to samo

Jest taka funkcja w biosie wczytanie stantartowych ustawień płyty, zrób to i zobacz jak działa, jak jest stabilnie podkręć procka, pamięci zostaw chyba na SPD i testuj ............ :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz że ECS K7s5a to ostatni badziew jaki został wypuszczony

Co ma K7S5A do tego ???? Jeżeli moja rada którą napisałem przedtem nie poskutkuje to nie nazywam sie mos84!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi... jutro z rana postaram się wszysko przetestować i podam też moc i markę zasilacza

 

pozdrawiam

1259624[/snapback]

Może jutro ktoś lepszy w temacie pomoże :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha "1.8 ghz - czy to normalne", oczywiscie ze tak bo porc tylko z nazwy jest 3000+ a realne taktoanie ma 1800 mhz

 

EDIT:

a do reszty amatorko skladajacej kompy .... hyhy "parametr CPU speed jest 1800MHz" jak pisze ze 1800 to chyba nie znaczy ze to jets z plusem tylko zapomnial plusa, 1800 mhz bedzie pokazywac bo to taktowanie tego proca ;/ ehhh

Edytowane przez venepl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu/ram powinno byc ustwione na 200/200 sprawdz w biosie, jeżeli wykrywa go jako 1800+. Ale jezeli widzi jako 1800mhz to raczej dobrze jest ustawione.

Edytowane przez mos84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś został zmieniony RAM, grafa i zasilacz (ale na ten sam model) i dalej to samo - komp się wiesza

 

jutro najprawdopodobniej będzie zmieniany zasilacz.. zastanawiam się nad Chieftec'iem 420W DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...