Skocz do zawartości
dulio1

Amd 64 3000 - Wysoka Temperatura !

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie AMD 64 3400+ na płycie MSI neo Platinum osiąga po 5 minutach obciążania w Prime95 69-70 st. a boxowy wentyl kręci sie na 5000 obr/min. Ja też sie troche martwie o mój procesor. Podcasz normalnej pracy temp. wahają się od 38 do 50 st.

Edit.

Żeby było śmieszniej to dzisiaj nie mogę uzyskać więcej niż 52 st. i zauważyłem, że to już nie pierwszy raz mam tak duże różnice przy obciążaniu procerora Prime95( raz max.70 a innym razem 52st.).

Edytowane przez Plum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dokumencie: http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._docs/30430.pdf można przeczytać jakie są dopuszczalne temperatury dla poszczególnych modeli Athlon64. Jest tam tez info o napięciu VCore w zależności od CnQ.

Po zainstalowaniu lepszego chłodzenia np. Freezer 64 temperatura spada o kilka stopni.

Edytowane przez marianb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u mnie czujniki temp. dobrze wskazują ale wg ich odczytów mam po włączeniu temp. pokojową tj. mniej niż 25st., przy przeglądaniu stron + jakaś muzyka itp. nie przekracza 30st. (teraz 29st.),a w stresie (doom3 prime95) jakieś 35-38st. Nigdy nie zaobserwowałem wyższej temp. niż 39st. po całodnowym katowaniu kompa przez brata w jakąś gierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby, ktore kupily amd64 z 2005 roku donosza, ze podkrecalnosc jest zerowa lub max do 2100MHz.

 

Winchester - krol OC?

1311622[/snapback]

Kupiłem wczoraj na WGK razem z badziewiastym Gigabytem za 360 PLN i spox chodzi mi na 2400MHz (prime całą noc). Po podniesieniu napięcia do 1,55V jest stabliny przy 2500MHz.Dalej nie testowałem. Pamięci Twin Moss CL 2.5 DDR400.Płyta FSB max. 280 także nie za dużo...Jestem super zadowolony bo mam bezgłosnego kompa o sporej wydajności (wiatrak na procu ma 1100 obrotów i jest źle odczytywany przez czujniki).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Od kilku dni jestem posiadaczem Gigabyte KN8F-9 + amd64 3000+ s939 ze standartowym colerem. Przy starcie kompa 27stopni, winamp+coś tam 32stopnie, podczas katowania w gry 34-35stopni.

Może to zalęzy od obudowy i zasilacza. Ja mam obudowe z dodatkowym wiatrakiem,a zasilacz ropla 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosa tym zasilaczem to nie ma sie co chwalic  :D

1330809[/snapback]

Czy ja się chwal, może Labe dla Ciebie tak?? napisałem tylko,że być może ma to wpływ na temp. procesora, a nie że mam zasilacz ropla i jestem teraz gość:P

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...