Skocz do zawartości
Slizgacz

Cokolwiek na temat TITAN TTC-5DT?

Rekomendowane odpowiedzi

8)

Jezeli dobrze pamietam jest to ten coolerek taki sciety do dolu - duzy.

Ponoc jak za te cene (ok. 30 pln) jest najlepszy. Zalezy jeszcze do jakiego sprzetu. Jezeli nie chcesz extremalnie podkrecac procka (czyt. bez podnoszenia zbytnio vcore) to pewnie spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki i jestem bardzo zadowolony, w pudełku dodali pastę a mój D600@900 czym bum go nie wygrzewał więcej jak 45 stopni nie ma. Trzeba tylko uważać czy się zmieści bo duży jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8)

 

wczoraj sobie go kupiłem, z orginalnego BOXa Intela 58`C :cry: spadło do 42-43`C :D w pudełku był coolerek i pasta :). Jeszcze dochodzi bardzo dobrze wyszlifowama powierzchnia styku radiatora z prockiem za te cene <40zł opłaca sie go kupić :D

procek jak w konfigu i cały czas UD w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie to to jest w miare wydajne ale chusteczkowo zaprojektowane. Powietrze które wciąga wentylator wybijane jest górą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego wentyla. Na pudełku jest cyferka 3 ,w nawiasie. Tymi 3000 obr. nie ma co się przejmować bo u mnie o kręci się nawet do 3400 :!: Zwolniłem go spedfanem na 2800 to hałas jest już na przyzwoitym poziomie (zagłuszają go wentyle z obudowy które chodzą na 5V) temp. 46-48 st. ,a na max obrotach ok 44 st. Dla zmniejszenia hałasu ściągnąlem grilla :wink: . Przy obrotach 2500-2600 jest prawie niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a jak speedfanem zmniejszyc obroty? bo widze ze je automatyczie reguluje ale zadnego "pokretla" nie ma  :?:

Wlazisz do configure-->speeds-->najezdzasz na speed i na dole masz do ustawienia procenty :) To bedzie automatycznie przestawialo.

Jezeli chcesz manualnie, za kazdym razem zmieniac to w glownym oknie speeds01. Ale to zalezy tez od plyty glownej. Poprostu czy ja obsluzy ten program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie w innym topiku pisalem o temperaturze :) ale co tam chyba przekojowac swoja wypowiedź mozna :)

 

"ja mam przy spokojnym użytkowaniu kompa 43-45C przy kompresji filmu z dvd na divx procek po 7h meczarni mial wczoraj wieczorem ( przypominam iz było ciepło przez kilka dni) 50C pierwszy raz bez kąbinowania wentylami osiągnol taką temperature mój kompik.

Kiedys sie bawilem i tak przy 1,2@1,34 po 5 min bez wentyla 53C

1.2@1,44 10 min bez wentyla 58

bez krecenia na 1,2 mam po nocnym odpoczynku, kiedy sciaga sie tylko jakis film 33C jak zmniejszam speedfanem obroty do 10% 35 - a ile ciszej

a kiedy inny test robiłem

napiecie 1.3V procek na 812Mhz i po nocy mialem 27C

kiedys sie pobawie jeszcze z mniejszym napieciem i moze 600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwolniłem go spedfanem na 2800 to hałas jest już na przyzwoitym poziomie (zagłuszają go wentyle z obudowy które chodzą na 5V) temp. 46-48 st.

hmm, mam ta sama plyte co Ty, ten sam cooler i mi speedfan nie dziala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten Titan nie wydala przy Celku 1.2@1.55 i u=1.7 to szczyt jego możliwośći, ale dla wolniejszych proców lub z mniejszym vcore jest ock w tej cenie, przy default proca mam max 37,38 stopni ale przy podkręconym jak wyżej dochodzi do 53 a przy 54 komp zaczyna tracić stabilność więc mam zamiar zamontować coś mocniejszego i równie niegłośnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" a przy 54 komp zaczyna tracić stabilność "

 

o kurde moim zdaniem to nie wina temperatury, mój tracił stabilnosc na 1.2@1.55 przy wyłaczonym coolerze dopiero przy 70C dochodził czasami do 65- a czasem i do 75 i winda zacinała sie i musiałem włam do biosu robic i czekac kilka minut na ICE AGE :)

 

jaka wersje biosu macie na swoich ABITACH ST6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedostatnią nie pamiętam w tej chwili oznaczenia(z lutego bodajże) ale to ta, która nie daje jeszczę możliwości standardowo podwyższania napięcia powyżej 1.6 (musiałem połączyć piny) i mam u do 1.8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" a przy 54 komp zaczyna tracić stabilność "

 

o kurde moim zdaniem to nie wina temperatury, mój tracił stabilnosc na 1.2@1.55 przy wyłaczonym coolerze dopiero przy 70C dochodził czasami do 65- a czasem i do 75 i winda zacinała sie i musiałem włam do biosu robic i czekac kilka minut na ICE AGE :)

[/quote

 

Ale jest stabilny aż do 133 gdy mam otwartą obudowę i nie ma takiego upału jak ostatnio więc... to raczej temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu go mam :) wczesniej mialem w spoczynku przy zamknietej obudowie wypchanej korkiem ok.60'C ,a teraz mam 47'C.Ale w obudowie temperaturka dochodzi do 35'C (Ja chce zime),przy otwartej na procu 41'C, a w obudowie 29'C.Jest dosc cichy,wiec za 32zl lepszego nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolerek jak to coolerek.Tani i dośc wydajny ale ja bym wolał się zaopatrzyc się w Volcano 7+ .Ale którą wersję lepiej??Bo czytalem ze są 2 wersje..

 

Pozdrówka for @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwolniłem go spedfanem na 2800 to hałas jest już na przyzwoitym poziomie (zagłuszają go wentyle z obudowy które chodzą na 5V) temp. 46-48 st.

hmm, mam ta sama plyte co Ty, ten sam cooler i mi speedfan nie dziala :(
U mnie speedfan działa ale nie do końca poprawnie. Obroty można rególować w małym zakresie tzn 0-5%. Na 0% wentyl się nie kręci a na 5% mam już maksymalne obroty. Żeby ręcznie ustawić żądane obroty to trzeba dać regulacje automatyczną i zakładce z obrotami fana ustawić mu max i min tyle samo.

Ja mam ustawione min 1% max 2%.

Pozostałe funkcje programu działają prawidłowo (mam wersje 4.02).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...