Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - jestem tutaj nowy i potrzebuje troszke pomocy.

 

Mam taki sprzecik :

 

-Plyta MSI K8N SLI Platinum

-Procek - Athlon 64 Venice 3000+ (seria 0520GPFW)

-Cooler na procek - Aerocool 1000 GT

-Pamieci CORSAIR Pro Series Xtreme Memory Speed CMX512-3200C2PRO Cl2 na samsungach TCCD

-Zasilka 550 Wat

-HDD 120 Gb WD 7200obr 8Mb cache SATA

 

reszta w sumie nie ma znaczenia

 

Pierwsze pytanko mam odnosnie tego procka - podobno to dobra seria do OC (czy rzeczywiscie tak jest ??) .

 

Druga prosba o informacje jaki bios jest najlepszy do tej plyty ?

Mam jakas dziwna wersje tej plytki zamiast zworki kolo biosu mam przycisk .lol. - fajna spawa ale nie wiem czy przez takie glupoty nie bede potrzebowal innych biosow ? Kondensatorki maja inny kolor ale sa w identycznych miejscach. Kolejna roznica to zlaczki do podlaczenia kolejnych portow USB (wejscia nie sa obudowane plastikiem - czyste piny) . Innych zmian w stosuku do zdjecia nie zauwazylem.

 

To na poczatek . Acha sprzecik na razie nie moge przetestowac poniewaz brakuje mi karty graficznej - za kilka dni kupie albo 6800GT lub 7800GT. Wteczas podlacze i zaczne podkrecac

 

PS.

Nie mniej prosze o odpwiedz bo lada dzien odpalam :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakas dziwna wersje tej plytki zamiast zworki kolo biosu mam przycisk

Kolejna roznica to zlaczki do podlaczenia kolejnych portow USB (wejscia nie sa obudowane plastikiem - czyste piny) . Innych zmian w stosuku do zdjecia nie zauwazylem.

wszystkie tak mają

Druga prosba o informacje jaki bios jest najlepszy do tej plyty ?

ja używam 5.0 beta 6 i nie narzekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze jedna sprawa czy ZALMAN ZM-NB47J bedzie wystarczajacy do schlodzenia chipsetu na plycie glownej MSI K8n Sli Platinum?? Czy da rade ? :huh:

 

A skad sciagnac ta wersje biosu ??

 

Dzieki Raptor za szybka odpowiedz :)

Edytowane przez +Avatar+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem a mianowice w biosie ( oryginalny 1.1 ) ustawilem Adjust CPU VID na 1.55V , a CPU Voltage na By CPU VID i po wlaczeniu Cpu-Z pokazuje mi napiecie od 1.400 - 1.440 V :oops: . Nie wiem o co chodzi czy to normalny objaw czy ja poprostu robie cos nie tak ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze czy ktos mógłby mi pwiedziec co jest powoduje to ze gdy wyłacze kompa a listwa jest jeszcze "ON" :) to komp potrafi sie uruchomic jeszcze raz...

 

i po drugie czemu po wylaczeniu sie kompa dioda przy karcie sieciowej dalej swiec nie powinna zgasnac???

 

Chodzi o zestaw jak w sygnacie :)

Z góry dzięki acha Bios wersja 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adokit prawdopodobnie masz to co ja mialem na poczatku i sie zastanawialem co to jest :) juz mialem ochoter nawet potraktowac z czegos kompa ale sie powstrzymalem. A wiec tak wez nadus prawy przycisk myszy na Moj Komputer i tam w Menadzerze urzadzen wejdz do wlasciwosci zaawansowanych karty sieciowej jesli masz jedna a jak wiecej to we wszystkie i odznacz funkcje BUDZENIA na ZADNE i wylacz kompa. Nie powinien ci sie juz po wylaczeniu ,a przy wlaczonej listwie zasilania ponownie sam wystartowac. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adokit prawdopodobnie masz to co ja mialem na poczatku i sie zastanawialem co to jest  :) juz mialem ochoter nawet potraktowac z czegos kompa ale sie powstrzymalem. A wiec tak wez nadus prawy przycisk myszy na Moj Komputer i tam w Menadzerze urzadzen wejdz do wlasciwosci zaawansowanych karty sieciowej jesli masz jedna a jak wiecej to we wszystkie i odznacz funkcje BUDZENIA na ZADNE i wylacz kompa. Nie powinien ci sie juz po wylaczeniu ,a przy wlaczonej listwie zasilania ponownie sam wystartowac.  :D

1653049[/snapback]

Wielkie dzieki pomogło - sam doszedlbym do tego za 100 la:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten wiatrak który jest na chipsecie płyty K8N SLI PLATINUM działa cicho ? Czy też należy od razu wymienić to na coś innego, najlepiej zalmana ?

1657218[/snapback]

TEN WIATRAK??? hm w sumie nie mam wyciszonej budy, ale nie slysze go zabradzo choc moze przydalo by sie obnizyc choc troszke jego prędkość szkoda ze nie mozna obnizyc tej pradkości programowo w CoreCenter ma ktos jakies propozycje????

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo zapewne nie dlugo bede wymienial wiatraki (CPU, GPU), na cpu bedzie napewno AC Freezer64 (cena/wydajnosc).

 

Mozna go bez problemu zalozyc na ta plytke ?

1657550[/snapback]

Tak jesli masz wystarczajaco dużą obudowe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o miejsc w budzie, tylko czy z czyms nie bedzie kolidowac (kondziory itp.)

 

Mam jeszcze jedno pytanie, co polecacie na NB (imho ten wiatraczek nie jest glosny :P, komp non-o/c)

 

I jeszcze jedno, co daje BIOS 506 oprocz tego ze jest swietny w kreceniu ?

Narazie nie mam zamiaru krecic wiec tak ostentacyjnie sie pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo zapewne nie dlugo bede wymienial wiatraki (CPU, GPU), na cpu bedzie napewno AC Freezer64 (cena/wydajnosc).

 

Mozna go bez problemu zalozyc na ta plytke ?

1657550[/snapback]

Na płycie nic nie przeszkadza.Moja uwaga akurat do tego modelu wiatraka - trzeba mieć dobrze wentylowaną obudowe.

Proc owszem jest dobrze schładzany ale reszta układów standardowo owiewana :) przez takego pentagrama czy zelmana - nie! .

Sam wiatrak w zasilaczu nie da rady :(.A takie mosfety i inne kondensatorki to przy kręceniu noo...lubią być ciepłe :-P .

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...