Jump to content

AndyN

Stały użytkownik
 • Posts

  4419
 • Joined

 • Last visited

About AndyN

 • Birthday 02/04/1975

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://members.lycos.co.uk/and777rew/
 • GG
  2323983

Profile Information

 • Skąd
  W-wa

AndyN's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

-6

Reputation

 1. Dziękuję za odpowiedź Na razie kupiłem pamięci w promocji, stąd ich impulsywny zakup. Reszta gratów dopiero czeka na zakup.
 2. Kupiłem taki zestaw: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 4400MHz, CL19 Dobry wybór? Warto było kupić? Na jakich kościach te pamięci bazują? W planach Ryzen 7-9
 3. Są tu osoby mające X-Fi + Win8? Możecie bezproblemowo ustawić dźwięk? Nie mogę zmienić z 2.1 na 5.1 i nie mam w ogóle dźwięku :/
 4. We właściwościach konta użytkownika można ustawić ikonkę/obrazek? W Win7 można było.
 5. Nvidia odpada, mocowanie bloczka jest inne w ATI a chcę wykorzystać stary bloczek. Może być 1 tys., może być więcej. Ma być OPTYMALNIE.
 6. Które ATI byłoby optymalnym wyborem [nie będzie wąskim gardłem kompa i nie będzie się w nim nudzić] do takiego konfigu?: * Bulldozer FX-8120 * 8 GB RAM * LCD 1920x1080 * zasilacz 650 W Kwota wyjściowa [do zmiany] to ok. 1 tys. zł Zmodernizowałem kompa z podpisu, została grafika do wymiany. Przez kilka lat nie śledziłem rynku stąd moje pytanie.
 7. Na czystym systemie ze sterownikami w idle pokazuje 120-130 W ==== Dla FX-8120 jaki jest default vcore pod obciążeniem przy 3,1 GHz i 4 GHz?
 8. Te GSkill Ares zadziałały, przynajmniej na tyle bym mógł wejść do BIOSu Na podłączenie dysków i instalację systemu zabrakło mi wczoraj czasu. Ale ten FX to grzałka* :blink: W ramach przygotowań do modernizacji kompa kupiłem panel Zalmana ZM-MFC2, który pokazuje moc pobieraną. Staruszek z podpisu na poziomie BIOS pobierał ok. 150W**. Ten potwór w idle BIOS konsumuje ok. 270W** :D Ciekawe ile pokaże pod obciążeniem albo przy OC ... * wiedziałem o tym przed zakupem ale przeczytać o tym a zobaczyć na własne oczy to dwie różne rzeczy ** nie wiem na ile te wskazania odpowiadają rzeczywistości, sama różnica między odczytami jest jednak symptomatyczna
 9. Nadszedł czas na modernizację kompa z podpisu. Zabanglają te pamięci: G.SKILL-Products z FX-8120? Jak rozumiem kontroler pamięci jest w procku? (płyta to Asus Sabertooth 990FX)
 10. Właśnie jestem w trakcie upgrade'u kompa. Kupiłem płytę pod AM3+ i szukam sposobu na montaż na tej płycie bloczka procesora, który pierwotnie był zamocowany na płycie s939. Gdzie widziałem takie rozwiązanie ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie (blacha z wieloma otworami o różnych rozstawach do płyt z różnymi socketami. Kojarzy ktoś coś takiego?
 11. AndyN

  Civilization 5 !

  Skorzystałem i kupiłem drugą kopię by móc z żoną pograć. Dwa kompy, stacjonarny (Vista 32bit) i laptop (Win7 64bit). Stacjonarny połączony z Netiaspotem kablem, laptop podłączony przez WiFi. Gdy laptop podłączony z routerem Netii przez WiFi, lapek nie znajduje gry stworzonej na kompie stacjonarnym. Gdy laptop podłączony jest kablem nie ma takich problemów, hostowaną grę znajduje, można grać. Przypuszczam, że problemem są ustawienia Netiaspota .... Macie jakieś pomysły?
 12. Na Allegro znalazłem metalowe siatkowe za 6-7 zł. One są montowane pomiędzy wentylatorem a blachą obudowy (-> czyszczenie wiąże się z odkręceniem chłodnicy 3x120 podwieszonej u góry obudowy) czy na zewnątrz, na wierzchu obudowy (-> tylko wtedy jak zamontować trzecią osłoną na wentylatorze częściowo zasłonięty przez plastikowe elementy obudowy)? Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://static.techspot.com/articles-info/133/images/Image_05T.jpg No i osłona wentylatora zasilacza - to chyba konieczność :-|
 13. O widzisz, pójdę tą drogą :D Możesz rzucić linkiem do tanich osłon na wentyle 120 mm? Jaką średnicę mam ten wentylator w HAFie z przodu obudowy? Da się tam zamontować tę osłonę przeciwkurzową? ==== Skoro rozwój LC poszedł w stronę atrakcyjnego wyglądu to trudno uzyskać go przy użyciu niskich nakładów. EOT z tym wątkiem? ;)
 14. Ale wcześniej, za naszych czasów ;), ceny nie były jakoś dużo wyższe a dział WC tętnił życiem. Choć może także dlatego, że popularniejsze były samoróbki z nagrzewnic, bloczki homemade itp. Oferta cenowa części do WC z tego powodu była bardziej zróżnicowana. Sam mam bloczki z MCS (XC1 i Abadon GPU Pro) a na procu jakiś super hiper homemade z dużą ilością cienkich finów kupiony poprzez forum. Z drugiej strony heatpipe'y nie były tak popularne. Choć gdy teraz, po tak długiej przerwie, przejrzałem ceny komponentów WC w kilku sklepach byłem zdziwiony cenami niektórych komponentów. Szybkozłączki z jakimiś wzorkami po 30-50 zł szt.?? :blink: To wolałbym kupić wentyl na "gorącejpipce" i miałbym z głowy. Podsumowując: na obecną sytuację ma wpływ wszystko o czym napisaliśmy do tej pory ;) Zmieniając temat: rewelacyjny jest ten HAF 932. Bardzo łatwy dostęp do poszczególnych elementów kompa, rewelacyjnie rozwiązano problem prowadzenia kabli. Aż chce się grzebać w kompie :lol2: Tylko ten brak jakichkolwiek filtrów przeciwkurzowych :sad: Wiem, można dokupić ale komplet podwaja cenę obudowy :lol:
 15. Zassałem tego CM'a, zmieścił się w budżecie. OT: Parę lat nie zaglądałem na forum PPC, po zajrzeniu przeżyłem szok. Dział "WC" nazywa się "LC" (ok, to można zrozumieć) i hula po nim wiatr pokrywając kolejnymi warstwami kurzu stare jak świat wątki mimo wszystko znajdujące się na pierwszej stronie :D . WTF?
×
×
 • Create New...