Skocz do zawartości
AndyN

Msi K8n Neo/4/platinum/sli/diamond

Rekomendowane odpowiedzi

ghostek

To topik o NF4 a nie NF3

 

HEX

Też mam tak dziwnie przylutowany tranzystor. Mobo działa.

O chłodzeniu chipsetu było w tym wątku, poszukaj.

W wersji Platinum złącze JLPC1 też jest ale nie jest opisane. Czyli z punktu widzenia użytkownika nie ma ono znaczenia. Jakieś serwisowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy to jest normalne zjawisko czy tez nie ?? Bo chcialem wczoraj znowu sprawdzic na ile max moge puscic moja plyte (ta co w podpisie) na nowym biosie a mianowicie 1.6.Na starym max byl 342 MHz wiec wczoraj ustawiam tak jak Raptor zaleca HT x2 CPU ratio x4 i pamieci na DDR200 i daje od razu 340 MHz na szyne a tu ZONK winda nie wstaje :blink:. Mysle zobacze od 300 daje 300 dziala 310 tez i tak do 340 dziala, no to mysle sobie zobaczymy moze pojdzie wiecej wiec daje 345 dziala 350 tez i to byl max bo gdy dalem 355 nie wstala winda. Idac dalej mowie ustawie znowu 350 MHz bo jak Prime95 przeszlo przez 20 min bez bledow to mysle sprawdze jeszcze czy pzrejdzie obliczenia Super PI 16M i tu kolejny ZONK znowu po ustawieniu od razu 350 MHz nie wstaje winda. O co chodzi czy to normalne ,ze takie rzeczy sie dzieja po ustawieniu od razu tak duzej czest dla szyny jesli wczesniej na tej samej bylo OK ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Hm ,ciekawe, a jaki masz bios?bo o ile pamiętam(niech mnie ktoś porawi,bo pamięc dobra ale...)

w wersjii 3.3 inaczej wyświetlało przy starcie(mam myszkę na usb).tzn. chodzi mi o wykrywanie przy starcie urządz. usb(zdaje się ,że w nowszej wersji doszło np.odpalanie z dysku usb.).

Czyli wniosek - źle wykryte urządzenie usb - brak startu.

Tylko z tego co pisałeś kąp bratu padł nagle - może inaczej - czy przed tem razem z tym skanerem chodził normalnie?

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ,ciekawe, a jaki masz bios?bo o ile pamiętam(niech mnie ktoś porawi,bo pamięc dobra ale...)

w wersjii 3.3 inaczej wyświetlało przy starcie(mam myszkę na usb).tzn. chodzi mi o wykrywanie przy starcie urządz. usb(zdaje się ,że w nowszej wersji doszło np.odpalanie z dysku usb.).

Czyli wniosek - źle wykryte urządzenie usb - brak startu.

Tylko z tego co pisałeś kąp bratu padł nagle  - może inaczej  - czy przed tem razem z tym skanerem chodził normalnie?

p.

1690546[/snapback]

tak sytuacja jest o tyle absurdalna, ze wczesniej z tym skanerem wszystko bylo ok.

skaner nie padl bo zainstalowalem go na laptopie i chodzi ok.

co do biosu to jest to 5.06 praktycznie od samego poczatku jak tylko kupilem to mobo :)

dziwne ale prawdziwe

 

czlowiek cale zycie sie uczy i glupi umiera :)

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki temat: sieciówka Marvell Gigabit na Neo 4 Platinum. Nie wiem czy ta sama jest też w wersjach SLI, ale proszę o info.

 

Czy zdarzyło się komuś, że ta zintegrowana sieciówka mu padła ? Otóż mnie najpierw znikła z biosu i windy. Potem udało się ją "przywrócić", niestety działania już nie. System widzi kartę, można ustawić IP itd. Ale łączności niet. Ping nie chodzi. Lampki się nie palą albo mruga na pomarańczowo. Kabel jest OK.

 

Wiem, że były cyrki z MSI NF3 i sieciówką NF, ale tu jest chyba inna sytuacja, bo MAC'a tej "karty" nie zmienię flasciach!ąc bios...

 

Spotkał się ktoś z czymś takim ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się przywrócic?,tzn.piszesz o flash. biosu czy to się stało po?

Kabel sprawdzałeś u kogoś? lub inny - ja u siebie miałem tak ,że raz działał a raz nie - musiałem jeszcze raz zaciskac,lampki niby mrugały a łączności nie było:(.

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po reset CMOS pojawiła się pozycja w BIOS i Winda z powrotem wykryła. Flash biosu nic do tego nie miał.

 

Kabel jest OK -- pisałem :)

 

PS. Po teście na Linuksie i programie diagnostycznym Marvella pod DOS wyszło się ni huhu. Sieciówka ma uwalony RAM a Linux wywala błędy parzystości -> mobodo naprawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z procem coś jest nie tak chyba :| niezależnie czy zapodam mu 1.6V czy 1.7V sp2004 na 2.93G wywala się po 3-5min (albo nawet szybciej gdy procek jest nagrzany) - chyba ma źle czapeczkę założoną bo kiedy postoi cala noc to sp2004 przechodzi 10-15min na 2.9g/1.6V

 

Wskazanią temperatur z MSI nie należy wierzyć bo czujnik jest obok albo pod socketem a nie jest to oczyt z jądrą - chyba bede musiał oskalpować swojego proca :|

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwrocisz uwage na slot to nie ma tam "przeswitu" (na calej powieerchni proca sa nozki), termistor byl lutowany pod procem ale te nie mogly miec tam nozek, we wszystkich nowych plytach opdczyt temp jest z nozki z diody wbudowanej w procesor, musisz cos miec uwalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że być może powtórze pytanie, ale jestem w pracy i nie mam czasu przekopywać forum :?

muszę dostać się do opcji w biosie przełączającą timing T z 1T na 2T - nie moge tego za cholere znaleźć, a potrzebne jest mi to szybko :-|

bios najnowszy 1.9 chyba, płyta msi k8n

proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że być może powtórze pytanie, ale jestem w pracy i nie mam czasu przekopywać forum  :?

muszę dostać się do opcji w biosie przełączającą timing T z 1T na 2T - nie moge tego za cholere znaleźć, a potrzebne jest mi to szybko :-|

bios najnowszy 1.9 chyba, płyta msi k8n

proszę o szybką odpowiedź

1706114[/snapback]

cell menu>dram configuration>>user config mode>1T/2T memory timing=...

p.

edit. heeh AndyN :)

Edytowane przez mac11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, zwykły msi k8n pod 754

nie ma w ddram opcjach czegoś takiego jak napisałeś :-|,

 

mac11 - także nie mam takij opcji, a raczej podmenu user config, wchodzę na ddr conf i potem tylko przestawianie, nie widzę tam opcji odpowiedzialnej za T, czy jest możliwość, że jest ukryta?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie, zwykły msi k8n pod 754

nie ma w ddram opcjach czegoś takiego jak napisałeś :-|,

 

mac11 -  także nie mam takij opcji, a raczej podmenu user config, wchodzę na ddr conf i potem tylko przestawianie, nie widzę tam opcji odpowiedzialnej za T, czy jest możliwość, że jest ukryta?

1706125[/snapback]

Przeczytaj post 189 w wątku o tej mobo sprawdzałem bios 1.9 i wygląda na to, że bezpośrednio nie ma opcji z 1T/2T,zresztą powróciłem do biosu 1.7 lepszego moim zdaniem przy współpracy z A64. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na temat 1T i 2T sie nie wypowiadam bo do teraz nie mam opcji zmiany tego qrestwa :/ Jedynie A64 Tweaker z poziomu windy moze to zmienic  :?

1706155[/snapback]

Qrde, dla mnie to niezrozumiały ewenement :blink: U mnie ta opcja jest, ten sam model płyty, AFAIK ten sam BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk

To temat o płytach pod s939. Zły adres ..... ;)

1706141[/snapback]

przepraszam :oops: ale dzięki za pomoc

 

Przeczytaj post 1706143[/snapback]

dzięki, tak tez chyba zrobie, bo rzeczywiście tej opcji nie ma

 

Ja na temat 1T i 2T sie nie wypowiadam bo do teraz nie mam opcji zmiany tego qrestwa :/ Jedynie A64 Tweaker z poziomu windy moze to zmienic  :?

1706155[/snapback]

zmiana jakiegokolwiek parametru oprócz głośności spod windowsa odpada, klient tępy, że hej

B)

 

dzięki i sorka za zamiąchanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8N Diamond Plus: http://www.msi.com.tw/html/newsrelease/pro..._K8NDiamond.htm

 

* NVIDIA nForce4 SLI X16

* Support Socket 939 AMD Processor

* PCI Express x16/x1/x2

* Dual SLI X16

* SATA 2 w/ RAID 0, 1, 0+1

* Sound Blaster Audigy SE Audio

* Dual Gigabit LAN

* Communication Slot

* Special NB/SB Heatpipe Thermal Design

* CoreCell

 

O co chodzi z tym NB & SB? To cudo na dwa mostki? Ze względu na podwójne PCI-E 16x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba przełącznik krzyżowy dublujący ilość lini PCIe dla grafiki - ja chyba mojej na razie nie wymienie - 3.3V na pamięciach 1.85 na procesorze :)

 

@cmsydney

co do temp - czujnik może być w postaci elementu SMD - dlaczego mówię że nie ma odczytu z jądra - procek chodzi w prime na 2.8-2.9G - temp po kilku h temp wg płyty 50st.C - ok - włączam wetntylator 120mm dmuchający na mofsety - po kilku minutach temp przy dalej działającym prime spada do 30-35st.C - i co o tym sądzić ? do tego problemy z oc proca powyżej 2910MHz - niezależnie od napięcia (1.6-1.75V) wywala go po 2-10s prime - objawy jakby procek się przegrzewał a temp wg płyty 45st.C - gdy komp postoi noc to prime wywala sie po 10-15min :| stąd wniosek że płyta nie mierzy w jądrze - potwierdze to na 100% gdy skończe obudowe - umieszcze czujnik obok heatspreadera i będe miał odczyt temp z niego i porównam z odczytami z płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mody z techpowerup - rezystor obok regulatora napięcia i dla pamięci podciagnięta linia 3.3V

 

co do vcore to tylko chwile testowałem - jak pisałem chyba mam problem z temp (prawdopodobnie źle założona czapeczka na proca) bo nie moge wyjść poza 2910 niezależnie od napięcia (im wiecej podam ty szybciej sie wysypuje sp2004) a płyta podaje temp 45st.C, blok chłodny - skoro przy 1.6V robi mi 2.9G PS to przy 1.75V przynajmniej z 20-30min powinien działać na 2933-2950 a tu po 2-5s błąd.

 

z pamieciami to kiedyś walczyłem ale mam słabe twinmosy (albo płyta ich nie lubi) i max co wyciagają do 240 więc na codzień chodzą na jakieś 225 1.5-2-2-0 2.85V - poluje na następne 2 kostki BH5 (pewnie też 1A4T) i tak przy 4x512 to dużo nie ustawie na nich więc nie ma sensu wywalać kasy na Geil One - zresztą 6-8 miesiecy i tak trzeba będzie przesiąść się na M2 a do tego to od razu 2x1GB

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...