Skocz do zawartości
mwa999

Problem Sieciowy Z Katrami 10/100/1000 Pci

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem w domu rozbudować sieć i połączyc dwa kompy kartami 10/100/1000 PCI by zwiększyć transfer danych pomiędzy nimi. Chcąc zaoszczędzić by nie kupować switcha z obsługą 1000Mbps, połączyłem je kablem zkrosowanym [oprócz tego kompy połączone są tak że za pomoca routera asmaxa po 100 Mbps i swhitcha planet 10/100] i się uadło, wszytsko chodzi, ale dlaczego tylko na 100Mbps ?????????????????????? [tak podaje Xp, zreszta czas kopiowania odpowiada 100Mbps, a nie 1000Mbps ]. Nigdy nie spinałem sieci na 1000Mbps, więc nie wiem czy na kablu skrosowanym karty z obsługa 1000Mbps chodza tylko na 100Mbps /? gdybym miał switcha 1000Mbps to miał bym odpowiedz, prosze o wsparcie userów majacych info w tym temacie, pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie podjoł tematu :cry: ale już po problemie, okazało się [to info. dla tych którzy będą borykać się z podobnym problemem] że brak działania sieci na 1000Mbps tkwił w "rozdzielaczu sieci" "na jednym kablu dwa kompy"taki adapterek z jednej strony a na jego końcu rodzielacz na dwie wtyczki RJ45 - podsumowanie- widocznie by uzyskać 1000Mbps nie można tego badziewia stosowa bo sieć {1000Mbps} do prawidłowego działania potrzebuje więcej niż 4 żyły w kablu sieciowym, [tak mi się tylko wydaje] bo nie sprawdzałem nigdzie specyfikackacji sieci 1000Mbps] właśnie potpinam do gniazdka sieciowego 2 kabel (dobrze że mam 2 wtykowe) (polecam ELDA seria FORUM) wcale nie odbiegają jakością od zachodnich markowych i problem załatwiony, pozdrawiam Marcin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...