Skocz do zawartości
Sarenka

Wc Bez Pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawosci pytam - czy ktos probowal zrobic WC podlaczone do sieci wodociagowej? Wprawdzie kupa syfu tam, lci itp. itd., ale mozna by se z tym poradzic przez filtry... No i przeplyw niezly a dodatkowo, brak warczacej, prad zracej i polem EM zaklocajacej pompki w kompie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... no faktycznie te pompki to tyle prądu wpier...konsumują, że aż latarnie na ulicy przygasają  :lol:

Mnie przeszkadza po prostu jeszcze jedna wtyczka do kompa (a i tak mam ich 4 czy 5).

A co do kamienia - filtry sa do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci pytam - czy ktos probowal zrobic  WC podlaczone do sieci wodociagowej? Wprawdzie kupa syfu tam, lci itp. itd., ale mozna by se z tym poradzic przez filtry... No i przeplyw niezly a dodatkowo, brak warczacej, prad zracej i polem EM zaklocajacej pompki w kompie...

1268347[/snapback]

- pompka prado zerna :?: kilka wat powiedzmy tyle co szybki wentyl 80 np xdream mial cos kolo 4w

- jak wyrczy to do steropianu

"Zalety wodociagow":

- brak mobilnosci

- baaaaaardzo wysokie cisnienie

- wiekszosc blokow raczej sobie z tym nie poradzi podobnie weze

- bardzo utrunione jego przemieszczanie

- zazwyczaj nie mam rurek w pokoju goscinym albo tam gdzie spie

- jak zapewnisz przeplyw w takim bloku :?: ciagle cos by musialo wode pobierac

- temp wody moze spasc znacznie ponizej pokojowej => skraplanie pary na bloku itd

jak widzisz same zalety takiego rozwiazania biorac pod uwage ceny wody (80zl=1m) policz sobie sam ile by Cie cos takiego kosztowalo ... napewno drozej niz standard wc ....

 

Co do poprzedniego postu porownianie czajnika do bloku jest raczej nieuzasadnione, blok jest z miedzi (zazwyczaj) na nim moze sie jedynie odlozyc cienka warstwa nalotu kamiennego nigdy nie osiagniesz skorupy takiej jak na czajniku z metalowa grzalka ...

 

Mnie przeszkadza po prostu jeszcze jedna wtyczka do kompa (a i tak mam ich 4 czy 5).

1268374[/snapback]

no tak a dodtakowe rurki w scianach i odplyw to rzeczywiscie pikus w porownaniu do 1 wtyczki :mur: no chyba ze kompa czymasz w lazience ...

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak koszt

- eklspolatacji pompki ok 5zl (aquale 650 5w ok 3zl ) miesiecznie nonstop

- przy kanalize nieco ponad 5 700 !!

 

24 na dobe przez 30 dni

 

zakladany przeplyw 100 l/h oplaca sie za taka cene :mur:

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac wszystkie problemy "organizacyjne" ladnie wylozone przez Linoge, jako wzgledny ekolog mowie NIE!

Slyszales moze kiedys o takiej dziwacznej idei jak oszczedzanie wody? Wszyscy patrza tylko na problem "ile to bedzie kosztowac", nalezaloby tez zadac pytanie czy warto marnowac tyle wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac wszystkie problemy "organizacyjne" ladnie wylozone przez Linoge, jako wzgledny ekolog mowie NIE!

Slyszales moze kiedys o takiej dziwacznej idei jak oszczedzanie wody? Wszyscy patrza tylko na problem "ile to bedzie kosztowac", nalezaloby tez zadac pytanie czy warto marnowac tyle wody...

A czemu chcesz ja marnowac? Pprzecie moze sobie spokojnie wrocic do rury...

PS. SPokojnie panowie, jestem tylkociekaw, czy ktos sie w to bawil :)

Edytowane przez Sarenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przeszkadza po prostu jeszcze jedna wtyczka do kompa (a i tak mam ich 4 czy 5).

A co do kamienia - filtry sa do tego.

1268374[/snapback]

Wziales pod uwage rachunki za wode ?

Plusem ( albo i minusem ) jest woda o temperaturze nizszej niz temp otoczenia.

Dobre wyniki oc i skraplajaca sie para wodna.

:}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz ja marnowac? Pprzecie moze sobie spokojnie wrocic do rury...

PS. SPokojnie panowie, jestem tylkociekaw, czy ktos sie w to bawil :)

1268490[/snapback]

Ty żeś się z choinki urwał ? Jak chcesz wodę płynąca z wodociągu ( powiedzmy z kranu z powrotem ją tam wepchnąć ? Sama na bank sobie tak nie połynie, do tego byś musiał mieć pompę która żerze więcej prądu niż twój komp. Przecież jak podłączysz obieg z powrotem do wodociągu to woda bedzie stała w miejscu, względnie rozwali ci blok albo weżę.

 

IMO pomysł do pupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teorii da sie ... kiedys myslalem nad tym sam ;P

ale powazniej to :

trzeba by miec specjalny blok wodny... sjakis spawany czy cos.. - zbrojone weze /takie jak przy WC np/ i trzeba by zalorzyc ze nie bedziesz ograniczal cisnienia aby woda spowrotem przepchnela sie do wodociagow

i wszystko piknie ale....przeciez nie zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie sie nie wiem kompal podlewal kwiaty w ogrodzie czy cos...

w nocy na 100% i tak by doszlo do sytuacji ze woda w twoim ukladzie by stala.....

wiec IMO - ni hu hu nie wypali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna przeniesc sie do wodociagow :) z komputerem napewno w caleym miescie korzysta z wody wiec przelyw jest zapewniony :) nie lepiej sie przenies na biegun ?? tam nawet na cpc bedziesz mial fajne parametry :)

 

Pozdrawiam

Nikos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość //|ssau|L+

no to moze kompa do lodowki :?: jak juz mamy takie pomysly albo zbiornik z woda do samochodowej lodowki :?:

1269745[/snapback]

Sam nad tym myslalem .. woda wliczona w czyns.. jakis kranik/zawor zeby ciesnienie nie bylo za duze. Minusy - brak mobilnosci, skraplanie sie wody. Trzeba by tez zamontowac przeplywomierz na wypadek odciecia wody.. Pomysl mimo wszystko troche chory ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nad tym myslalem .. woda wliczona w czyns.. jakis kranik/zawor zeby ciesnienie nie bylo za duze. Minusy - brak mobilnosci,  skraplanie sie wody. Trzeba by tez zamontowac przeplywomierz na wypadek odciecia wody..  Pomysl mimo wszystko troche chory ;-)

1269796[/snapback]

eh ludzie troche powagi a ja myslalem ze jestem chory jak rezerwuar chcialem wlozyc w lodowek samochodowa ... ale wiedze ze jeszcze mi daleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nieraz słyszałem :

 

J(ja)

K(kumpel)

 

(gadamy o czymśtam z wc związane i ten naraz)

 

K-A gdzie Ty tam masz kran w pokoju bo nie widziałem ??

J-O.O... Chyba Cię pogieło ???!?!?

 

:|

 

O ile tamten z niewidzy, to osobnik tutaj trzeźwo chyba myśli right ? Bardziej durnego pomysłu nie syłyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...