Skocz do zawartości
soska66

[mysql] Show Table Status - Sortowanie

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge poradzic sobie z posortowaniem informacji uzyskanej w wyniku SHOW TABLE STATUS.

Chce posortowac wg Update_time i nie wiem za bardzo jak to zrobic. Pomysly ludziom na forach koncza sie na etapie order by Update_time. To akruat bylo pierwsze co zrobilem i nie dziala. Po dodaniu order nic nie wyswietla.

 

Ogolnie rzecz biorac chce wyciagac na sama gore tabele ktore byly ostatnio aktualizowane.

 

Prosze o pomoc. Przeczytalem juz kilka informacji na stronach i w manualach ale nie znalazlem nic o sortowaniu STATUS'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mozliwosci sortowania wyniku SHOW TABLE STATUS, mozesz ewentualnie sobie to posortowac juz w php jak koniecznie chcesz.

 

Ogolnie rzecz biorac chce wyciagac na sama gore tabele ktore byly ostatnio aktualizowane.

1269947[/snapback]

A tak konkretnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konkretnie??

 

mam kilka tabel, ktore odnosza sie do poszczegolnych płyt audio. do kazdej z nich sa dodawane opinie/komentarze.

 

i chce utworzyc panel administratora, w ktorym bede widzial nowo dodane opinie. ale w taki sposob zebym mogl sie latwo zorientowac, ze od ostatniego mojego sprawdzania internauci dodali np. 3 opinie do 3 roznych plyt. Chce zeby na sama gore wyrzucalo te plyty, do ktorych ostatnio dodano komentarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak konkretnie powiem, że zabierasz się do tego jak pies do jeża ;)

Ładnie zasugerowałem TIMESTAMP i zasugeruje jeszcze raz:

robisz sobie pole:

`czas` TIMESTAMP DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP ON UPDATE CURRENT_TIMESTAMP

Oczywiście zasugeruje używanie formatu YYYYMMDDHHMMSS żeby łatwiej było porównywać/sortować, ew UNIX_TIMESTAMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozesz dokladniej wyjasnic jaki jest twoj pomysl na rozwiazanie tego problemu??

 

mam juz utworzone pole w kazdej tabeli, do ktorego jest wprowadzany czas. no ale zalozmy, ze tworze to nowe pole 'czas' TIMESTAMP. I jest do niego automatycznie dodawany czas dodania pozycji. Ale jak to sie ma do pozniejszego sortowania. To dalej bedzie pole wewnatrz tabeli wiec tego sortowania mi nie ulatwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz załapałem jeden element Twojej wypowiedzi.

Wyjaśnij mi proszę po jaką cholere tworzysz nowe tabelki dla każdej płyty? Przecież to nie ma sensu. Poprostu struktura bazy która tworzysz się nie trzyma zabardzo kupy.

 

Zrób coś w stylu:

tabela: płyty

id mediumint, auto_increment

czas timestamp

tytuł varchar

artystka varchar

opis, etc....

tabela komentarze:

id_plyty

id_komentarza

komentarz

nick_komentujacego

data

na wprowadzanie komentarza rób update tabeli płyty. ew. select na 2 tabelach (JOIN się kłania). Rozwiązań jest wiele i można to zrobić na 100 różnych sposobów tylko trzeba zacząć od sensownego rozplanowania bazy danych

 

Weź może najprościej pokaż te Twoje tabelki z przykładowymi data to będzie dużo prościej zaproponować coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...