Skocz do zawartości
Krzysiekk84

Problem Z Amd 2600 (333)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego procka na płycie Abita NF7 i jest problem. Proc ma pracowac normalnie przy napięciu 1,65v. W biosie w standardowych ustawieniach jest 1,6v i na tym napiecie nie startuje wogole. Jak podniose napiecie do 1,65 ładuje się win ale po jakimś czasie sam się resetuje. Dopiero przy napięciu 1,675v pracuje w miarę normalnie choć zdarzają się resety. Czego to może być wina? Czy procek może być uwalony? Kupiłem go w sklepie na poczętku września. Oddawałem do serwisu i mówią że jest sprawny. Myślełem że to wina płyty ale była u dystrybutora i nie stwierdzili usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

abit nf7

amd 2600 (12.5*166)

512mb 400 twinmos (7 3 3 2,5)

zasilacz huntkey 300w

radeon 9200

hdd samsung 80gb 8mb

 

Postawione na xp. Dzisiaj testowałem na prime95 i po 6min mi wywala błąd :(. Co do pamięci to są nówki kupione miesiąc temu. Jest wogole powod zeby sie tym prime95 przejmowac?

Edytowane przez Krzysiekk84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jąderko jest jak najbardziej w pożądku czy jak tam się to piszwe, poza tym nie wiem jak trzeba to zakładać żeby je ukruszyć, trzeba chyba odwrotnie założyć wentylator. Temparatura przy obciążeniu wynosi 46 stopni. Proc fizycznie jaest cały sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jąderko jest jak najbardziej w pożądku czy jak tam się to piszwe, poza tym nie wiem jak trzeba to zakładać żeby je ukruszyć, trzeba chyba odwrotnie założyć wentylator. Temparatura przy obciążeniu wynosi 46 stopni. Proc fizycznie jaest cały sprawny.

1282981[/snapback]

Wierz mi ze odwrotne zalozenie az tak strasznie nie wplywa na prcoka :D Przerobilem to wlsnie na 2600 B i jedeynym minusem byla temp w idle oko 50 :]

Kumpel zakladal (specu haha) i jakos tak wyszlo ze jadro nie stykalo na srodku tylko bardziej z boku radiatora!! :mur:

Teraz jest dobrze i temp z otwrta obudowa 37 przy 2900rpm i 47 z zamknieta!!

 

Ja stawiam ze cos z plyta.... Tez jade na nf7 i barton 2600 i z napieciem nie musialem kombinowac! Zasilacz to narazie tracer ktory jeszcze slozy i nie ma zadnych problemow! A i pamieci mam pozyczone Elixir 256/266 i tez nic zlego sie nie dzieje!

 

Aha i jak wywala to wydaje przy tym alarmujacy dzwiek !!??

Edytowane przez erOl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo zasilacza HUNTKEY to podobno z 300w jeden z lepszych, przynajmniej tak doradzil mi pan w sklepie. Sprawdzalem na jakims innym markowym zasilaczu kumpla i dzialo sie to samo, tak ze zasilacz odpada. Płyta była 5 dni temu u producenta (czy tam dystrybutora na Polske) i usterki nie stwierdzono. Na karcie napisano ze testowana ja na Sempronie 2800, radeonie 9200, 2*256 dual i w 3d marku i jak sami napisali usterki nie stwierdzono. Raczej w konia mnie nie chyba zrobili?

 

Przy wywaleniu w Prime95 nie wydaje zadnych odglosow.

 

Barton chodzi ci na pamieciach 266? Przecierz on pracuje na szynie 333.

Edytowane przez Krzysiekk84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne klocki :/

sprobuj jakims programem monitorowac napiecie na procku.

np speedfan ma cos takiego.

sprawdz czy nie skacze za bardzo.

i cos mi sie ta temp. nie podoba... sprawdz reka temp. radiatora .. moze wskazania oszukuja i sie proc przegrzewa ....

najlepiej pozycz od kogos procka i sprawdz na swojej plycie, ewentualnie idz do kogos ze swoim prockiem i tam sprawdz.. w serwisach wszystko potrafia wmowic aby tylko zalatwic sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem jeszce jedna rzecz mianowicie jak gram i proc pracuje na 166mhz to go resetuje. Natomiast przy 160mhz wszystko gra. Napiecie na procu w 1przypadku 1,675v a w 2 1,65v z tym ze w ABITq pokazuje ze napiecie na procu to 1,60v (2 przyp). Coś zaniża program? Na innym zasilaczu bylo to samo. Z tym speedfanem jeszcze sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz procka u kogos innego, jak taki sam objaw to idz z reklamacja do sprzedawcy. aczkolwiek z tymi napieciami dziwna sprawa.

ustaw mu jakies 1.7 Vlub nawet ciut wiecej na rdzeniu i zobacz jak wtedy bedzie sie zachowywal.. jakie bedzie napiecie wskazywal prog w windowsie i jak bedzie chodzil prime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podnioslem napiecie na procu do 1,7v. W ABITq pokazuje temp 49C (z tym ze mam jakis syfiasty najzwyklejszy wentylator). Napiecie pokazuje 1,65v +/-0,01v.To tak jakby zanizalo o 0,05v. No prime95 teraz leci juz 30min i sie nie wysypal (wczesniej wywalal blad po 6min). Moze to jadnak coj jest z plyta? ale w sumie 5 dni temu wrucila z ABIT POLSKA i zadnych usterek dystrybutor nie stwierdzil. Czyzby mnie w ... zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze kombinuje. Podnioslem nap na 1,725v i zalaczylem prime i chodzi. Z tym ze napiecie skacze:

 

Dołączona grafika

 

Czy to normalne? U Was tez tak jest przy obciazeniu? Jakby ktos mogl jeszcze pomoc bede wdzieczny . W razie czego prosze o kontakt na gg :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie skakac to mi tez skacze, ale dziwna sprawa z tym zanizaniem wartosci .. sprawdz proca na innej plycie ... i dopiero jedz do nich z reklamacja, niech puszcza to przy tobie na twoim procku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem juz u nich 2 razy. Raz zakladali przy mnie proca i chodzil aczkolwiek wydaje mi sie ze cos krecili, szczeze mowiac nie mam zaufania do tych typow w serwisie.. Bylem tam z calym kompem. Leszczu ktory mi proca serwisowal wogole twierdzil ze to barton 2600 :blink:. Koles wogole nie mogl u nich w serwisie mojego kompa odpalic a jak przelorzyl samego proca do ich maszyny to chodzil ale Bog wie co oni tam mieli za maszyne na jakich ustawieniach. Zastanawiam sie czy nie oddac proca aby go wyslali do dystrybutora, tam to chyba ludzi w buca nie robia :mur: ?!

Jakby ktos chcial porozkminiac ze mna na ten temat lub mial taki problem i sobie znim poradzil to prosze o kontakt na gg: 2253521.

Edytowane przez Krzysiekk84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis myslalem ze ze stolka spadne! Wlaczylem od tak sobie speedfan i co sie okazalo napiecie skacze od 1,76v do 1,81v a w biosie jest ustawone 1,725v. Reszta programow pokazuje to samo! A co w biosie. Odpalam kompa patrze na napiecie jakie pokazuje i taz skacze z tym ze tam to od 1,65v do 1,69v i nie chce ruszyc powyzej 1,7v. Temp proca w spoczynku 46*C! :blink:

Moze to jednak zasilacz sie wysypal? Choc na zasilaczu kumpla tez zanizalo napiecie. Rece opadaja. :mur: Czego to moze byc wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to zasilacz czytalem jak i co wyzej ale w koncu do takiego sprzetu 300 to malo nawet dobrej firmy ! po 2 mysle ze moze to wina pamieci tak sobie patrze na screena i masz 570 zajetej pamieci jak ty masz jak na codzien i jeszcze gierkie odpalisz to wtedy masakra :D a z tym zanizaniem napiecia to normalka chyba u mnie tez kiedys zanizalo i to spoko ustawilem w biosie 1,75 a w windzie pokazuje 1,80-1,90 przegięcie ! ostateczna wersja to chyba proc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilke dzis sprawdzalem inna i to samo sie dzieje. Z tym zawyzanym napieciem to zawyzalo tylko wtedy jak odpalilem ABITeq i EVERSTa. Jak chodzil sam ABITeq to bylo wszystko w normie (zanizalo tak jak w biosie). Natomiast jak odpalilem potem EVERSTA to dziwne rzeczy zaczynaly programy pokazywac. Czy to mozliwe ze sie jakos gryzly?

 

PS. W sumie to teraz planuje kupic lepsze chlodzenie. Podkrece go na 3200 i sprawdze jak bedzie chodzil. Jak stabilnie przy zawyzonym napieciu i nie bedzie sie za bardzo grzal to go zostawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłodzenie jest już lepsze. Zacząłem podkręcać przy 360mhz (1,8v w rzeczywistości) chodzi stabilnie, natomiast jak potem zwiekszam fsb powyżej 360 to się komp resetuje przy wchodzeniu do windowsa. Nie pomaga nawet podnoszenie napięcia. W sumie doszedłem do 1,9v napięcie rzeczywiste (w biosie ustawione 1,95v). Pisze że rzeczywieste bo jak wczesniej pisałem coś u mnie zaniża to napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...