Skocz do zawartości
Nick126

Wszystko O Sohw1633s...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nagrywarke LiteOn SOHW 1633s i nie wiem czy są do niej jakieś stery :P. Jak są to podajcie link skąd można je zassać.

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego mi nie chce nagrywać DVD ? A z CD też nie jest najlepiej, jak nagrywam 48x to sie zacin komputer, a wolniejszą predkoscią to jak na loterii albo się nagra albo nie :cry: . Nie wiem co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki masz bios palnika - ostatni to BS0S (do sciągnięcia z http://www.liteonit.com/ODD/e_index.asp) Jeśli masz jakiś wcześniejszy od BS0R, to najlepiej zaktualizuj.

Ponadto sprawdź:

- jakie masz zainstalowane sterowniki ASPI

- czy nagrywarka na pewno jest jako master na danym kanale IDE

- czy ma włączone DMA (ten model pracuje jako UDMA 4), więc postaraj się o taśmę 80 - żyłową

- na jakich płytach palisz? Odpadają płyty typu Hawk, Mediastory i inne Gigamastery. Liteony palą świetnie ale na markowych nośnikach typu Verbatim, Platinum (producent Ricoh), TDK itp. I oczywiście zawsze pewniej będzie na plusach niż minusach w przypadku Litka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki masz bios palnika - ostatni to BS0S (do sciągnięcia z 1282632[/snapback]

1.Sterowników żadnych nie mam, nie wiem gdzie sprawdzić czy są jakieś.

2.Nie wiem, jak to sprawdzic?

3. -| |- [powrórnik]

4.CD- Mint, Datex, Titanium [raczej kupuje te najtańsze :P]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...