Skocz do zawartości
R.i.P.

Epox 8kda3+/8kda3i/8kda3j

Rekomendowane odpowiedzi

Masin

 

Cooler mam jak w podpisie ,zresztą jestem z niego b.zadowolony

Mam rozumieć że jak odepne dołączny do Coolera regulator obrotów

to funkcja w biosie Smart CPU Fan będzie mi automatycznie podnosić

obroty coolera w trakcie przekroczenia ustawionej w biosie Temp ????

 

O ile pamiętam miałem tak ustawione i Cooler chodził nonstop na najwyższych obrotach ????

 

jeśli to mozliwe napisz coś więcej jak ci sie sprawuje twój cooler z włączoną opcją Smart CPU FAN ,i jakie masz ustawione temp

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masin

 

Cooler mam jak w podpisie  ,zresztą  jestem z niego  b.zadowolony

Mam rozumieć że jak  odepne  dołączny do Coolera regulator obrotów

to  funkcja  w biosie  Smart CPU Fan  będzie mi  automatycznie podnosić

obroty  coolera  w trakcie  przekroczenia  ustawionej w biosie Temp ????

 

O ile pamiętam  miałem  tak  ustawione  i  Cooler  chodził nonstop  na  najwyższych  obrotach  ????

 

jeśli  to mozliwe  napisz coś więcej  jak ci sie  sprawuje  twój  cooler z  włączoną opcją  Smart CPU FAN  ,i jakie masz  ustawione  temp

1424793[/snapback]

u mnie wyglada to mniej wiecej tak jak siedze na necie i slucham muzy itp to mam temp 32-36C w zaleznosci od pogody ... smartfan-a mam ustawionego na 40C wiec jest cicho jezeli zaczynam np grac albo bawic sie grafika to automatycznie proc robi sie cieplejszy a smartfan podnosi obroty prubujac schlodzic proca do tych 40C podanychw biosie

procek smiga u mnie na 220 Mhz x 11 przy standartowym napiecu rdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

funkcja smartfan obniza obroty wentylatora poprzez obnizenie voltarzu w gniazdku, jezeli masz wentylator podpiety przez fanmate to mozliwe jest ze wentylator sie wylaczy-przestanie sie krecic. spowodowane jest to za duzym spadkiem napiecia, raz poprzez gniazdo, drugi poprzez fanmate. jezeli standardowo w gniazdku na plycie masz 12V to fan mate obnizy max do 5,5V, czyli o 46%. Natomiast jezeli plyta poprzez funkcje smartfan obnizy napiecie do np. 7V w gniazdku to obnizony na min fanmate zbija dalej 46%V ale juz z 7V czyli zostaje 3,78V a to na wetylator za malo i dlatego sie wylacza...

 

ale nie ma co sie martwic bedzie cisza... jezeli temperatura wzrosnie to plyta znowu zwiekszy napiecie do tych 12V i wiatrak zacznie sie krecic...

 

sprawdzone organoleptycznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie zgadzam :D napiecie raz zanizane jest na gniazdku a 2 raz na kontorlerze obrotow przez to wlasnie wentyl sie nie kreci ja zrezygnowalem z regulatora poniewaz na bardzo wolnych obrotach wentyl wydawal dziwne skwierczace dzwieki :D

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z tego co piszecie to rozumiem ze rewizja 2.2 z trójfazowym zasilaniem ma cooler zamiast radiatora

czyli to nie jest 2.2?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13760

 

co do tej widze ze ma trójfazowe zasilanie przynajmniej tak wygląda jak sie ma oc do jej straszej siostry chodzi mi o max htt testował ktoś?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15756#

 

i czy wyszły jakies biosy które pozwalaja dac wiecej niz 2.8v na ram? jaki jest max v-core na tej płycie? dzięki

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z tego co piszecie to rozumiem ze rewizja 2.2 z trójfazowym zasilaniem ma cooler zamiast radiatora

czyli to nie jest 2.2?

 

1427822[/snapback]

feluś na screenie to wiesz moze byc wszystko, a jakbys zamawial to warto sie spytac, ale mysle ze wszedzie sa teraz 2.2

biosu nowego nadal nie ma, ostatni jest ze stycznia 2005 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał R.i.P.

mysle że obecnie w sprzedaży są tylko wersje Rev2.2

 

oblookaj na fotce że tam gdzie są mofsety są również takie dwie cewki z prymitywnie nawiniętym drutem , Rev 2.2 ma trzy takie cewki

a na każdą cewkę 2 mofsety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dziwna sprawa z rev tej mobo bo niby ja mam 2.2 a wyglada dokladnie jak ta 3.x ze strony epoxa (no nie liczac coolera) stara rev jest z takim malym nowa

3.xx z takim jak mam ja tyle ze bez ventyla , a co do nowego Biosu to http://www.epox.com.tw/eng/support.php?ps=223&type=1

co smieszniejsze Biosy sa podzielone na wersje 8KD3J i 8KDA3J v3.xx a sa to dokladnie te same pliki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w biosie nie wiem jak ustawic zeby pamieci chodzili synchro z procem, mozecie mi powieziec gdzie to jest bo nie widze takie opcji (narazie jade na seitecach 333) czekam na hynixy, ale chciałbym je ustawic w stosunku 1:1, i który bios najlepszy do oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w biosie nie wiem jak ustawic zeby pamieci chodzili synchro z procem, mozecie mi powieziec gdzie to jest bo nie widze takie opcji (narazie jade na seitecach 333) czekam na hynixy, ale chciałbym je ustawic w stosunku 1:1, i który bios najlepszy do oc?

1467661[/snapback]

obawiam się że nie ustawisz synchro :( masz pamięci 333 a proc jest 400 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz troche poczytalem i sie dowiedziałem jak to jest z tymi dzielnikami, a co do pamieci to szajs jakich malo podkrecaj sie do 170 :mur:

może jeszzce dzisiaj bede miał hynixy (O ILE POCZT ROZNOSI PACZKI <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek.t

 

Tyle już o tym było ,na platformie A64 nie ma czegos takiego jak synchro

i asynchro ,kontroler pamieci siedzie w CPU i proc-pamięć zawsze chodzi

równie wydajnie jak synchro na platformie SocketA.

Różnice są oczywiście w Timingach i maxymalnym taktowaniu RAM

im wyzej tym lepiej dla ogólnej wydajnosci ,mnie sie mażą pamiątki

które pójdą na 280MHz ,niestety narazie brak kasy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek.t

 

Tyle już o tym było ,na platformie  A64  nie ma czegos takiego jak synchro

i asynchro  ,kontroler pamieci siedzie  w  CPU i proc-pamięć  zawsze chodzi

równie wydajnie jak synchro na platformie SocketA.

Różnice są  oczywiście w Timingach  i maxymalnym taktowaniu  RAM

im wyzej tym lepiej dla  ogólnej wydajnosci  ,mnie sie mażą pamiątki

które  pójdą na  280MHz  ,niestety  narazie brak  kasy  :/

1467743[/snapback]

hm..

no niby tak ale i tez nie :D to co napislaes ma sie tylko do pewnych wartosci i np z tego co zaobserwowalem u siebie to puszczajac pamiatki na 189 Mhz wycignolem z proca 2400 Mhz (oryginalne ustawienia to 220x10) proc owszem chodzil na 2400Mhz ale jego wydajnośc byla praktycznie identyczna jak wydajanosc przy 220x10 - pislaem o tym wczesniej no i doszedlem do wniosku ze nie bede katowal proca skoro nie przynosi to takiego wyniku jakbym chcial

co nie zmiejsza fajktu ze pamiachy mam do [gluteus maximus] i 220Mhz to max co z nich wycisne

 

 

edit

magx2k

podaj mi jakies wyniki dla CPU z marka 01 i 03 porownam sobie oczywiscie jak masz :)

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masin

 

Człowieku czym żeś tego proca :) sprawdzał ,każdy tester CPU pokaże ci widoczną różnicę pomiędzy procem 2200MHz a 2400MHz ,polecam SuperPI ,EverestHome albo Sisoft Sandre ,

200MHz na A64 to jakieś 300-400 w PR

 

W teście CPU 3DMark 2005 mam 3985pkt

2.2 i 3.5 FPS

Z drugiej strony w dzisiejszych grach ,

CPU puszczony na 2200MHz a 2500MHz nie wniesie prawie żadnej różnicy ,niestety tak dziś są pisane gry :[

w 80% liczy sie grafa , jedynie w 3DMarku 2001SE widać różnice po podkręceniu CPU u mnie na max wykręconym CPU i grafie

coś okolo 21000pkt

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powalczylem w ponad 30 stopniowym upale i wyciągnałem 300x9 :lol: , a płyta z napięciem dla proca miesza coś, jak dam 1.5V to jest 1.65 a jak dałem 1.8 to miałem 1.9-1.95V :lol:

no i walczyłem na procu 60C nie przekrocvzyłem ale dmuchał na niego wiatrak taki duzy (zamiast na mnie), jak się zrobi chłodzniej to bedę walczył o więcej, a powiedzcie mi jaki najepszy bios żeby wyciągnąć te 3000mhz

ahh ale mi się trafiło :lol:

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam plytke 8kda3j i za cholere nie moge uruchomic na niej C&C.temperatura w spoczynku zawsze kolo 39Ca powinna duzo spasc z tego co wiem.Aha proc A64 2800 i Freezer 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Czekam na wyniki bo juz mnie krew zalewa.Aha masz moze w biosie jakos opcje z C&C???

 

ps.Jakie masz temperatury idle i stress??

Edytowane przez SiD2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SiD2

 

Co do biosu i opcji Cool&Quiet to jest ona w niektórych biosach

i widoczna chyba tylko wtedy jak masz obsadzony jeden bank pamięci

 

Co do twojej temp ,to czego ty oczekujesz ??? że ci spadnie poniżej 30'C :)

wprawdzie u mnie na podkręconym procu ,otwartej budzie w idle spada do 34'C

ale tylko jak w pokoju jest temp poniżej 23'C teraz mam na CPU 37'C w pokoju 24,5'C

Wystarczy ze masz źle założony cooler i juz temp rośnie o pare stopni Celesjusza

 

Dodać należy że czasami : Cool&Quiet potrafi spowolnić proca w niektórych aplikacjach i wtedy CPU chodzi niejako na pół gwizdka :[

tak miałem na poprzednim systemie z PRIME95 ,

odpalałem i progs chodził ponad 20 minut a temp na CPU podniosła sie tylko o 2-3 'C , dziś inne stery nowy systemi Prime95 rozgrzewa CPU nawet do 64'C ,przy 65'C mam automatyczne wyłanczanie kompa

 

Do testów stabilności proca i pamięci polecam bardzo dobry program

S&M wersja pod DOS i Windę

http://testmem.nm.ru/soft.htm

http://testmem.nm.ru/snm.zip

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki wlasnie o taki opis mi chodzilo :) Dopiero zaczynam zabawe w o/c wiec tak na wszelki wypadek chce sie wywiedziec o temperatury zeby czegos nie skopcic.Teraz mam procka podkreconego na 2160 i wszystko chyba ok bo w idle temp 38 a stress 49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie C&C zawiesza system mam obsadzony środkowy bank pamięci a i tak zawiesza proca :blink:

w biosie nie mam żadnych opcji odnośnie C&C, ale i tak nie mam zmaiaru z tego korzystać, temperaturka mojego athlona nie przekracza 55C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wszyscy tutaj mają wersje J a wie ktoś może jakie są różnice między nia a tańsza wersją I . chodzi mi głównie o o/c pare bajerów mniej nie jest takie istotne.

Niestety 8kda3j kosztuje teraz w większoąci sklepów powyżej 300zl i mysle czy by nie zaoszcządzić i ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jeszcze słabiej wyposażoną 8kda3i.

Myślicie ze taka oszczędność nie wpłynie na o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że analizując foty z komputronika to jedną z różnic jest rozwiazanie zasilania procka. Wersja I z tego co mogłem sie dopatrzeć ma 1 kondensator mniej ale za to z tego co widze 3 cewki(czy jak to sie nazywa takie cuś owinięte miedzianym drutem)

a wersja j tylko 2. Nie widze dokładnie ilości mofsetów ale wygląda na to że tańsza wersja ma lepiej rozwiązane zasilanie? :blink:

Tylko nie wiem na ile wiarygodne są te foty w komputroniku..Jak bęe miał czas to pozwiedzam sobie stronke epoxa..

Wygląda na to że wersja i ma 6 mofsetów zasilających proca a wersje bogatsze tylko 4 czyżby zasilanie było 3 fazowe w tańszej wersji a 2 fazowe w droższych?

Niech mnie ktoś poprawi jak bredze ale na razie tak mi wychodzi co za :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...