Jump to content

masin

Stały użytkownik
 • Posts

  799
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

masin last won the day on August 12

masin had the most liked content!

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  2136361

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Purgatory

Recent Profile Visitors

6529 profile views

masin's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare

Recent Badges

26

Reputation

 1. Na benchmarku masz poradnik poradnik jak to zrobić przez asystenta , ja instalowałem na "czysto"
 2. Zgadzam się że w większości przypadków nie ma , co do samego CAD to nie musisz mieć procesora , procesor jest Ci potrzebny do programów takich jak Catia (tam masz symulację). Tutaj masz wydajność jednowątkową po wyjęciu 11900K z pudełka: https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_procesora_intel_core_i9_11900k_topowy_rocket_lake_w_akcji-15461-7.html W mojej sygnaturze masz wyniki z CPU-Z benchmark , możesz sobie je porównać do 11700K/11900K to tyle w temacie.
 3. a ja wyżej napisałem "Jeżeli ktoś pracuje na platformie Intela od kilku/kilkunastu lat i jest do niej przyzwyczajony i nie ma z nią problemów to prawdopodobne że następna też będzie na Intelu. Jedni lubią zmiany inni nie. Tak samo jest z AMD." , logiczne że firma ma wszystkie maszyny na intelach to nie kupi na AMD i odwrotnie. Z drugiej strony nie dziwie się że nie widzieli skoro AMD dopiero od wprowadzenia ZEN zaczęło prezentować alternatywę dla Intela , sam przeskoczyłem z 8700K na 5800X.
 4. kiepskie mają, rozeznanie mogą sobie kupić online, z tego co widzę po ofercie to tylko DELL nie ma stacji roboczych na AMD. Zapytaj tych znajomych czy słyszeli o superkomputerach na AMD 😉
 5. większej bzdury nie słyszałem (nie wiem kto powiela takie informacje) ale na kanałach które subskrybuje większość ludzi którzy wykorzystują komputer do pracy (głównie Maya/Blender/Houdini zmieniło platformę na AMD. W zastosowaniach o których napisałeś temu i9 1085K bliżej w wydajnością do 5800X, bo od 5900X to już grubo odstaje. https://techgage.com/article/blender-2-93-performance-best-cpus-gpus/ Jeżeli ktoś pracuje na platformie Intela od kilku/kilkunastu lat i jest do niej przyzwyczajony i nie ma z nią problemów to prawdopodobne że następna też będzie na Intelu. Jedni lubią zmiany inni nie. Tak samo jest z AMD.
 6. Wszystko rozbija się o kase , wydaje mi się że 3600 CL16 już znacząco poprawiają wydajność względem Twoich 2666 a co do firmy to już Ci nie pomogę , ja osobiście mam Corsair Vengeance Pro , poszukaj na Ceneo
 7. wersja finalna , wersja insider na której ostatnio "jadę" to kompilacja 22000.184 wymaga modułu TPM przy instalacji na "czysto" , przy poprzedniej kompilacji instalator też wymagał modułu TPM , da się to obejść bo tak jak pisałem instalowali to na słabszych maszynach. Na bank specyfikacja się zmieni bo M$ nie uglebi milionów firmowych komputerów ze starszymi prockami (kiepsko by to wyglądało w oczach akcjonariuszy i inwestorów).
 8. Pamięć to spróbuj podkręcić bo jest słaba , jak się nie będzie dało to zostaje wymiana na inne.
 9. No bo nie ma najmniejszego sensu , widzisz ja mam sytuację odwrotną , sprzęt z podpisu a wybrałem dysk na PCI-Express 3.0 bo i tak nie wykorzystam Gen4 na przynajmniej na kościach MLC
 10. jest dokładnie jak piszesz , z nośnika można instalować nawet na core 2 duo
 11. no rozumiem , jeżeli karty mają liczyć w sensie liczyć jak np: Rendering to nic nie powinieneś zapchać , ludzie mają zamontowane po 3 szt RTX 3090 który ma bardzo podobną specyfikację i wszystko działa bez problemu. Dobra płyta na odświeżonej rewizji X570 i wszystko powinno śmigać.
 12. karty za 50 tyś i cywilny CPU ... ???
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.