Jump to content

masin

Stały użytkownik
 • Content Count

  719
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

masin last won the day on August 9

masin had the most liked content!

Community Reputation

11 Pozytywna

About masin

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  2136361

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Purgatory
 1. nie aż taki skromny , osobiście też będę zmieniał platformę ale poczekam na następną generacje Ryśków , na Twoim miejscu brał bym coś na B550 i tańszy procek tak aby można było go potem wymienić, co do grafy to tak jak pisałem Blender - NV , tyle że to też głupi czas na zakupy bo we wrześniu nowa generacja ewentualnie jakaś używka 1070/1070Ti już daje radę no i masz możliwość sparowania tego wraz z prockiem do renderingu. Z tego co na szybko w necie sprawdziłem w Davinci NV też sobie radzi troche lepiej niż AMD.
 2. Na chwile obecną do samego renderingu gotowej sceny używać RTX'a , Blender ma zaimplementowane wykorzystanie CUDA , CUDA + CPU i Optix , Optix robi to najszybciej ,nie piszę o AMD bo wyniki są fatalne mimo implementacji OpenCL, dla porównania wydajność Optix , CUDA, CUDA + CPU i samego CPU (opis w lewym górnym boku obrazka) https://i.imgur.com/hryuTg0.png https://i.imgur.com/8TvpMpb.png https://i.imgur.com/vER7IEK.png https://imgur.com/3yCQHXe Co do fizyki , modyfikatorów lepiej radzą sobie Intele od AMD polecam test kolesia kod którego się dużo nauczyłem , jeżeli zamierzasz renderować samym CPU to AMD jest szybsze https://www.youtube.com/watch?v=kj2N5UWE5fo
 3. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące sprzętu do Blender to służę pomocą.
 4. nie zdziwił bym się , w mojej starej moto g po aktualizacji zamienili kanał lewy z prawym
 5. ale jaja sprawdziłem teraz kilka modeli i rzeczywiście do mini ITX pakują 1Gbit ...
 6. Clear CMOS albo setup default , nie ustawiaj pamięci z profilu niech zostanie tak jak ją ustawi uefi
 7. poczekaj na jakieś konkretne testy , na chwilę obecną to wróżenie z fusów
 8. https://steamcommunity.com/discussions/forum/11/2906376154330983593/
 9. Ludzie na innych forach mieli z tą opcją problemy , może zrzuca zegary gdy osiągnie jakąs temp niezależnie od innych ustawień , warto sprawdzić w każdym razie no i bankowo a nie zauważyłem wcześniej intel speed shift - disabled
 10. tak dopiszę od siebie iż nie ma już możliwości aktywacji telefonicznej , co do konta microsoft to od wersji 1909H w windows Home przy personalizacji trzeba odpiąć kompa od neta aby założyc konto lokalne . W win Pro dalej mozna wybrać konto lokalne lub ms , po samej instalacji jeszcze jest jedna różnica, windows home ma domyślny "jasny" motyw. Co do samej aktywacji to wygląda to tak że jeżeli opalimy stary system z nowymi bebechami to będzie zonk , robiłem ostatnio przesiadkę z B360(Gigabyte) na Z370-F Asusa , brak możłiwośc aktywacji (przekoroczono limit aktywacji...) , instalacja sytemu na "czysto" na tym samym numerze który był użyty do poprzedniej isntalacji i aktywacja bez problemu.
 11. tak jest z cenami na naszym rynku . spokojnie bierz te tańsze
 12. https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_tuf_gaming_vg27aq.htm No do grafiki to raczej biednie ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.