Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc... Mam na kupno laptopa ok 3000zł. to nie duzo, ale... wiecej nie mam! smilies/smile.gif Moze byc do 3200zł MAX!!! Mam tutaj propozycje... napiszcie cos o niej, i ewentualne lepsze jesli takowe beda! Z gory dzieki! aha... cena tego modelu to 3044zł.

 

Jest to notebook firmy MAXDATA: Nowy z gwarancja na 24m-ce. i darmowa przesylka do domu.... oto jego konfiguracja:

Procesor: AMD Athlon XP 2.600+

Prędkość CPU: 2.1 GHz

Pamięć RAM: 512 MB

Rodzaj pamięci: DDR

Max. wielkość pamięci: 1 GB

Pojemność dysku: 40 GB

Przekątna wyświetlacza: 15"

Rozdzielczość max. LCD: 1024x768

Karta grafiki: VIA/S3G

Wielkość pamięci karty graficznej: maks. 64MB (przydzielane z RAM)

Rozdzielczość max. karty grafiki: 1600x1200

Napęd optyczny: DVD-CDRW (COMBO)

Obsługiwane nośniki - zapis: CD-R, CD-RW

Stacja dyskietek: opcja przez USB

Karta dźwiękowa: AC'97

Wbudowane głośniki/mikrofon: Tak/Tak

Złacza zewnętrzne: 4 x USB 2.0, 1 x Firewire, TV Out, D-Sub (VGA ), Mikrofon, Słuchawki, LAN (RJ-45), Modem (RJ-11), PCMCIA typ II

Czytnik kart pamięci: MemoryStick, Multimedia Card, SecureDigital

Urządzenie wskazujące: Touchpad, scroll button

Modem: 56K

Karta sieciowa: 10/100 MBit LAN

System operacyjny: DOS

Czas pracy na akumulatorach: 2.5h

Waga: 3.6 kg

Wymiary dług. x wys. x szer.: 282mm x 41mm x 345mm

Zawartość opakowania: notebook, akumulator, zasilacz, oprogramowanie, polska gwarancja, polska instrukcja obsługi

 

Jeszcze raz dzieki!

 

Napiszcie jeszcze czy MOZNA?? na takim sprzecie zagrac w jakas gre, np. FM 2005, itp.

 

 

Moze lepiej dołożyc d RAM-ow zeby bylo 512 i kupic:

 

Acer TravelMate 2203 LC

Pokaż więcej Cena: 2 940,00

(W sprzedaży)

Opis rozszerzony: procesor Intel Celeron 2,66 GHz, 256 MB DDR 333 (możliwość rozbudowy do 2048MB), HDD 40 ATA-100, ATI Mobility Radeon 9000 IGP z wspóldzieloną pamięcią, matryca 15" XGA TFT LCD 1024 x 768 pikseli, napęd Combo (DVD/CD-RW), karta dźwiękowa zgodna z SoundBlaster-Pro i MS-Sound, karta sieciowa 10/100 Mbps, modem 56K V.92, 4 porty USB 2.0, IrDa, dostępne gniazda: LPT, gniazdo RJ-11 modemu, gniazdo RJ-45 karty sieciowej, gniazdo monitora zewnętrznego VGA, gniazdo line-in, line-out, gniazdo kart CardBus typu II, gniazdo zasilacza sieciowego, wymiary: 361 (szer) × 292.5 (gł) × 47.3 (wys) mm, masa: 3.4 kg, system operacyjny: Windows XP Professional, dodatkowe oprogramowanie: Acer Launch Manager, Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus, Adobe Acrobat Reader, CyberLink PowerDVD, NTI CD-Maker, Acer disc-to-disc recovery, gwarancja: 1 rok (międzynarodowa)

 

CZekam na jakies propozycje...

Chodzi mi o wydajnosc, i zeby przynajmniej FM2005 chodzil

 

 

 

Znalazlem jeszcze cos takiego:

 

Acer Aspire 1362 LMi

Pokaż więcej Cena: 3 340,00

(W sprzedaży)

Opis rozszerzony: Przekątna ekranu 15.1 cala TFT, rozdzielczość wyświetlacza: 1024x768, chipset VIA K8N800, procesor AMD Sempron 2800+, dysk twardy 60 GB, pamięć operacyjna 512MB DDR, pamięć operacyna max. 2048 MB, wolne sloty pamięci 0, napęd FDD możliwość na USB (opcja), napęd optyczny DVD Dual +/-, karta graficzna nVidia Geforce FX Go5200, pamięć graficzna 64MB DDR VideoRAM, karta dźwiękowa kompatybilna z SB Pro 3D, karta sieciowa Wireless LAN, 10/100 Mbps, 802.11 b, faksmodem 56k V.92, urządzenia wskazujące - TouchPad, złącza zewnętrzne TV-Out, 4 x USB 2.0, gniazdo głośnika/słuchawek/line-out, FireWire (IEEE 1394), PCMCIA II, port podczerwieni, LPT, S-video out, RJ 11, RJ 45, VGA. Akumulator Li-Ion, czas pracy do 3 godzin, system operacyjny Windows XP Home PL, oprogramowanie dodatkowe: Norton Anti-Virus, Acer Notebook Manager, Acer Launch Manager, Adobe Acrobat Reader, Acer System Recovery CD, Power DVD, NTI CD-Maker. Waga 3.6 kg, wymiary głębokość: 292,5 mm; wysokość: 47,3 mm; szerokość: 361 mm, gwarancja: 1 rok.

 

Moze jak bym poprosil babcie to by dolozyla hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery Aspire przeznaczone na rynek amerykanski maja mniejsza baterie, niz te przeznaczone na rynek europejski - przykladem jest tu np Acer Aspire 168x. Europejska odmiana tego lapa, o ile mi wiadomo ma taka sama baterie jak podobna seria TravelMate.

1376528[/snapback]

na europe rowniez ma mniejsze - chyba ze roznice robia dla poszczegolnych krajow

w kazdym razie w uk jest mniejsza

 

edit

dwa posty wyzej jest opis Acer Aspire 1362 LMi

czas baterii do 3h

wynik wskazuje rowniez na slabsza baterie

opis wyglada na przeklejony ze strony sprzedawcy czyli bedzie to wersja oferowana w polsce

 

 

 

bialy_1: jezeli gry takie jak FM2005 to szukaj sprzetu z procesorem ktory ma duzy cache

czyli najlepiej bedzie chyba pentium-m/celeron-m

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze dodam swoje :). swoje zdanie o kupowaniu w marketach podtrzymuje. co do serwisu w np niemczech, wycieczke mial bym za jakies kilkaset zlotych :), wiec czy to sie oplaca. lepiej poszlo by z wysylka ale pewnie okres oczekiwania na sprzet by sie wydluzyl. co do tego mediona i tym podobne okazje we francji. jezeli bym tam dluzej mieszkal to pewnie i na niego bym sie zdecydowal ale niestety nie mieszkam i dlatego wybralem takiego jakiego mam. to co mnie bulwersuje to porownywanie na sile cen w 'europie' z polskimi. moze zamiast kombinowac z wyszukiwaniem tanich sklepow i meczenia cioci za granica poszukac rozwiazania w polsce. ja od ceny mojego odliczylem kilogram zlotowek ;) (vat) a to juz bardzo wiele. jeszcze ciekawi mnie ile ten medion kosztowal by u nas.

pozdro

ps jak bym zobaczyl merola w markecie to juz nawet takiego z salonu bym nie chcial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze jeszcze nikt nie wypowiadal sie na temat laptopow IBM. Co myslicie o tym sprzecie? Np. te z serii R50e albo R40?

 

No i jak to jest z ta gwarancja miedzynarodowa u IBM lub Toshiby? Czy ktos serwisowal laptopa za granica?

 

Poza tym slyszalem ze Acer to ma rok gwarancji, ale nie miedzynarodowej (mimo ze czesto pisza w ofertach ze jest to miedzynarodowa). Polecam odwiedzenie stronki firmy Acer i przejrzenie warunkow gwarancji...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam tobie tam zajrzec :), moze znajdziesz zapis o niemiedzynarodowej gwaracji ;). ja nic takiego nie znalazlem. mozliwe ze to jakims cudem przeoczylem ale tylko ze wzgledu na to ze mnie to malo interesuje. nie mam zamiaru wyjezdzac za granice.

tylko jeden rok gwarancji w acerze na poczatku razi ale mamy mozliwosc wykupienia kolejnego roku badz dwoch (nawet z ubezpieczeniem) w okresie pierwszego roku gwarancji.

ja zastanawiam sie nad dodatkowymi 12 miesiacami 'spokojnego snu' :). choc podczas zakupu nie bylo mowy zebym to wykupil ze wzgledow na dodatkowe 300zl. co do samego serwisu to nie wiem jak dbaja o klienta i mam nadzieje ze sie nie dowiem z wlasnego doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem!

"Naprawa gwarancyjna może być wykonana wyłącznie na terenie kraju Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym system został po raz pierwszy sprzedany użytkownikowi." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

 

z tego wychodzi jednak ze macie racje, zaraz wysle maila i jezeli beda laskawi mi odpowiedziec to sie dowiemy.

 

 

wyslalem. czekam na odpowiedz.

Edytowane przez kenji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego jest przyklejony watek :(

 

z tych kompow bralbym 1362 LMi, bo ma grafe w miare rozsadna (nie oczekuj cudow).

 

topic do zamkniecia/polaczenia z przyklejonym

1377188[/snapback]

Popieram przedmowce... Przynajmniej tutaj sobie mozna wsadzic Antka 64... A do Celiny... nie mobilnej... podchodze z rezerwa :P

W tych pieniadzach, to moze jeszcze cos na Celeronie-M znajdzesz w ofercie ACera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze jeszcze pytanie na temat IBMow? Jakies opinie na temat notebookow tej firmy?

 

Spojrzcie tez na:

1378107[/snapback]

napisze tak: widzialem lepsze :). co do tego pentiuma mobilnego. to jest pentium 4 !!! tylko wersja mobilna. ten procesor ma malo wspolnego z pentiumem mobile (banias/dothan). Edytowane przez kenji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmowce... Przynajmniej tutaj sobie mozna wsadzic Antka 64... A do Celiny... nie mobilnej... podchodze z rezerwa :P

W tych pieniadzach, to moze jeszcze cos na Celeronie-M znajdzesz w ofercie ACera

1378074[/snapback]

yyy a to nie jest sempron na socket A??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, ale co z tymi IBMami????

 

wiem tylko ze wuchte kosztuja i sa brzydkie jak niewiadomo co, no ale to IBM. Tylko rok gwarancjki (miedzynarodowej :) ) i kiepskie wyposzanie w porownaniu do konkurencji. Ciezkie tez sa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, znajomy kup0il ostatnio kompa HP (compaq) z AMD na pokładzie... jest bardzo zadowolony, twierdzi ze mu sie nie grzeje, jest cichutki i super komuter... czy ktos z was mial doczynienia z tymi nowymi AMD ??

 

podaje link z przykladowym kompem,pelen wypas za 5,5 tysiaka http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=und...KatItemCId=2500

 

to jest niby AMD Athlon XP M 3400+ 1800 MHz czy to "M" oznacza ze mobilny ?? czy mozna to porównywać z Centrino ?? jak wyglada kwestia bateii

 

 

 

PS> podobny tylko, ze na centrino to juz +1100 zeta http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=und...KatItemCId=2502

Edytowane przez Jasiu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do A64 to w Compaq R3000 (to odpowiednik tego HP co podałeś w linku) naprawde go nie slychac bo wentylator prawie się nie wlacza(chyba ze grasz), jednak jak sie pogra w jakas gierke bardziej wymagającą np NFS to po ok 30min zaczyna zarywac, nie wiem czy to proc sie przegrzewa czy grafika. Bateria trzyma dwie i pół godziny.

 

Dzisiaj oglądałem Toshibe z matryca 15,4 TruBrite i dopoki jej nie widziałem to uwazalem ze Acer 4002 lub FSU m1425 maja fajna matryce, jednak ja postawilem toshibe obok to mi kopara opadła. Obraz jest rewelacyjny.

Jaki jeszcze firmy oprócz Sony i Toshiby mają taka matryce i jak sie to nazywa, bo w Sony to chyba jest XBrite?

Edytowane przez gorbaczof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zakupić Fujitsu Amilo w Niemczech przeglądając ich oferty nic nie jest wspomniane o gwarancji międzynarodowej,ale zadzwoniłem do serwisu Fujitsu Siemens i zapewniono mnie, że sprzęt zakupiony w Niemczech ma w Polsce 2 lata gwarancji,to samo można wyczytać na stronie Fujitsu Siemens.Cena na konkretnym modelu o sporo ponad 2000 tys. mniej niż w Polsce i dlaczego ma się nie opłacać zakup za granicą :lol:

Edytowane przez gorzkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zakupić Fujitsu Amilo w Niemczech przeglądając ich oferty nic nie jest wspomniane o gwarancji międzynarodowej,ale zadzwoniłem do serwisu Fujitsu Siemens i zapewniono mnie, że sprzęt zakupiony w Niemczech ma w Polsce 2 lata gwarancji,to samo można wyczytać na stronie Fujitsu Siemens.Cena na konkretnym modelu o sporo ponad 2000 tys. mniej niż w Polsce i dlaczego ma się nie opłacać zakup za granicą :lol:

Mozesz powiedziec jaki to konkretny model i po ile? Moze tez sie kopsne za granice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Google można znależć wiele sklepów np:

http://www.notebooksbilliger.de/product_in...pr418b57c8ea328

Hmm porownujac np. z tym:

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=21&KatItemCId=2527

co prawda procesor 1.8 a nie 1.7 ale roznica jest.

 

Ciekawe dlaczego u nich jest o tyle taniej niz u nas ??? :blink:

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Max-data dobra i tania firma..M-book.3159zł i masz min.

AMD 3000

256MB

40GB

a karta grafiki taka średnia nie pamietam zobacz na

www.komputronik.pl

1381033[/snapback]

:lol: :P

Ze jak prosze??? :)

"dobra i tania firma"

To ma byc zart... :P :?: ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...