Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

w tym modelu procesor jest  trochę za słaby w stosunku do karty graficznej

 

1651657[/snapback]

 

obecnie czekam na test porownawczy semprona i turiona przy tej samej grafice....jak bede wiedzial to dam znac

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O acerach jest głośno ze sie psują,

wiec moze gricom.

Co sądzicie??

A moze cos innego w podobnej cenie.

Z góry dzieki .

1653034[/snapback]

Acer /Maxdata/Gericom to ta sama półka ... wystarczy poczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A6VA-Q010

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20702

 

Acer Aspire 5024WLMi LX.A4605.069

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19710

 

pytanie jest proste.. ktory lepiej kupic. konfiguracje sa mniej wiecej podobne. z tego co czytalem matryca colorshine jest lepsza od crystalbright... czy to prawda czy sa na takim samym poziomie

roznica jest chyba w pamieciach ram ale bed i tak od razu wymienial na 2GB wiec nie robi mi to wielkiej roznicy. pytanie jest czy Asus obsluguje DDR2...

ktory procek jest lepszy?? lapka bede wykorzystywal glownie w domu. interesuje mnie tez jak sie spisuje w grach..

nie wiecie jak z dyskami w tych lapkach ile rpm i cache maja??

jak z solidnosica wykonania.. (z tego co slyszalem to acer nie jest za dobry)

 

ma ktos jakies linki do recenzji asusa..

 

wlasnie wyczytalem ze asus ma pamiec maks do 1gb...

 

sam juz nie wiem..

Edytowane przez iskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

 

a co sadzicie o tym?

toshiba tecra A3-183

 

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2232

 

nie uwazacie ze jest to swietna oferta? dokupic do tego 256 ramu...

 

albo to 100 zł drozsze za to 15,4

 

toshiba satelitte pro M40X-169

 

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2240

 

oferta warta zastanowienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia zmagam się z myślą którego Laptopa wybrać czytałem rożne opinie , przeglądałem nie jedno forum ale dalej ma wątpliwości , a nikt ze znajomych nie potrafi mi doradzić :( .

Waham się między :

Aristo Prestige 790 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18806 z tym ze było by tu 1 GB RAM

Acer TravelMate 4652 LMi http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20307

Acer TravelMate 4602 WLMi http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20306

Acer Aspire 5024 WLMi http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19710

 

Za dużo informacji na temat Aristo w necie nie ma a doś ciekawa oferta , co do Acera to używałem parę modeli i byłem zadowolony . Sam laptop będzie używany do celów biurowych oraz w czasie wolnym jakaś gra i filmik dvd . W Aristo przeraza minie duża rozdzielczość matrycy to może powodować słaba jakość grafiki w grach.

Proszę o rade bo już nie wiem a nie co dzień wydaje się 5500 tys. na kompa .

 

PROSZĘ O RADE DZIEKUJE Z GÓRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie nie bierz acera. Jak masz 5500 to wez Asusa a6va albo

fujitsu siemens z radkiem x700 juz kupisz za ta cene i crystal view matryca

Chyba ze jestes malo wymagajacy i lubisz tandetne wykonania to bierz acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopie nie bierz acera. Jak masz 5500 to wez Asusa a6va albo

fujitsu siemens z radkiem x700 juz kupisz za ta cene i crystal view matryca

Chyba ze jestes malo wymagajacy i lubisz tandetne wykonania to bierz acera.

1653847[/snapback]

z

tym sie zgodze !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie [ciach!]ły przeczytałeś???? Nie ma chyba teraz na rynku lapka żeby nie mógł obsłużyć 2GB pamięci RAM.

 

:lol:

1653969[/snapback]

 

http://www.tanienotebooki.pl/notebook_126.html

 

Pamięć: 512 MB DDR333 SODIMM, dwa gniazda pamięci SO-DIMM maks. do 1GB

 

 

chyba ze chodzi o to ze jedno gniazdo ma do 1gb maks pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat Aristo Prestige 790 czy ktoś się zetknął z tym modelem i może coś powiedzieć więcej na temat tego laptopa , przeraża mnie wyświetlacz WSXGA+ (1680 x 1050) i do tego ma Radeona X600 128 MB na pokładzie czekam na opinie bo jak na razie to dalej nie rozwiałem swoich wątpliwości chociaż coraz bardziej skłaniam się ku Asusowi (Asus A6VA ) tylko co wiem to nie można od razu dołożyć Ram czy się mylę czy tylko w punktach serwisowych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat Aristo Prestige 790 czy ktoś się zetknął z tym modelem i może coś powiedzieć więcej na temat tego laptopa , przeraża mnie wyświetlacz  WSXGA+ (1680 x 1050) i do tego ma Radeona X600 128 MB na pokładzie czekam  na opinie bo jak na razie to dalej nie rozwiałem swoich wątpliwości chociaż coraz bardziej skłaniam się ku Asusowi (Asus A6VA ) tylko co wiem to nie można od razu dołożyć Ram czy się mylę czy tylko w punktach serwisowych ??

1654937[/snapback]

Jak to nie można dołożyć RAM-u? A co ja niby zrobiłem :).Idziesz do sklepu,kupujesz kość,odkręcasz dwie śrubki i masz więcej RAM-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio to fajnie a nie tracisz gwarancji takim bądź razie gwarancja pozwala samemu zmieni ram a czy tak samo jest w Toshibie ?

Fajnie tylko ze jest problem z dostępnością tego Asusa w kraju przeglądnąłem dziś z pięć hurtowni i wszędzie lipa . Teraz jeszcze do mojego rozważania doszła jeszcze Toshiba Satellite M40-237 wybór jest ogromny tylko ze kasa mi już zaczyna brakować . Wydaje mi się ze zakupie pewnie Aspire 1694WLMi . Bo niestety z Aristo już zrezygnowałem chyba ze mnie ktoś od tego odwiedzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem acera 3023wlmi. Chetnie poznalbym opinie jakiegos aktualnego uzytkownika tego modelu. Na stronie acera zauwazylem ze sugerowana cena tego modelu jest wyzsza o jakies 270 zlotych od 5021 na turionie. Porownujace te dwa modele inne sa tylko procesory. Roznica jest tez chyba w napedzie, znaczy 3023 nie ma napedu szczelinowego, przynjmniej z takimi fotkami sie spotkalem. Ciekawe bo acer daje jedna instrukcje dla serii 3020 i 5020 w ktorej pokazany jest tylko naped szczelinowy, nie ma slowa ze 3020 posiada inny. Porownujac wydajnosci acer 5021 wypada gorzej od 3023, biorac pod uwage systemy 32bitowe. Nie spotkalem jeszcze testu 5021 na win64, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie małę pytanko.

 

Czy karta GeForce 4 Go4200 z 32MB jest dobra? jak się kasyfikuje przy Intell 910?

 

 

Oraz co powiecie o ATI Mobilnym x600 z 64MB

 

a o x300?

 

oraz porównanie x700 z 64MB do x700 Mobilny z 128MB

 

pozdr/

 

 

na koniec jeszcze co sądzicie o takim sprzęcie.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20674

 

oczywiście dokupie ram i dysk zmienie. marka chyba dobra? (mowie to na posdstawie doświadczenia z podzespołami na PC)

 

 

 

________

 

i tak na marginesie czy duże znaczenie ma WiFi b/g lub samo b lub g? wiem ze różnią sie prędkością, no ale w polsce które bardziej opłaca sie brać?

Edytowane przez Menthos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>XaooNS:

mialem okazje popracowac pol godziny na aristo prestige 790 i musze przyznac ze bylem bardzo pozytywnie zaskoczony. po pierwsze wyswietlacz jest bardzo fajny, matowy ale bardzo przyjemnie sie z niego czyta. sa lepsze oczywiscie, ale nie spodziewalem sie tego po aristo. po drugie jakosc wykonania jest na dobrym poziomie, pomijajac pokrywe, ktora pewnie szybko sie porysuje. niestety nic nie powiem o wydajnosci w grach bo nie mialem czym sprawdzic. generalnie jest to bardzo fajna opcja jako domowe centrum rozrywki (wbudowany tuner) z mozliwoscia latwego przenoszenia. nie jest moze najlzejszy, ale zwarta budowa i dobre wywazenie sprawiaja wrazenie jakby byl lzejszy niz sie wydaje. to tyle. jak mi sie cos przypomni to dopisze.

 

>Menthos:

generalnie w duzym przyblizeniu

X700 = 2x X600 = 4x X300

jesli chodzi o wydajnosc oczywiscie.

X600 to tak naprawde mobilny radeon 9700, tyle ze na pcix.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez HUMMER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo HUMMER za ta opinie o Aristo ale jeszcze chciał bym wiedzieć cos więcej o tym Toshiba Satellite M40-237 http://abcdata.pl/produkt.asp?pid=C5510430 . A jeszcze jak to jest w z tymi Acerami pamięć kart graficznych chodzi mi o X700 jest dynmicznei przydzielana czy jest stała bo na róznych stronach róznie piszą

Edytowane przez XaooNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XaooNS:

W klasie laptopw z x600-700 nie spotkalem sie z dynamicznie przydzielana pamiecia. te roznice ktore widzisz to ze jedni producencji wkladaja 64mb vram inni 128mb. Wolna amerykanka :P Mozna bezpiecznie powiedziec ze laptopy z x600-700 zawsze maja wlasna pamiec RAM(VRAM).

 

 

Co do roznic pomiedzy grafami x700 jest jakies 40-50% szybszy od x600(ATI9700) i 3x razy szybszy od x300. Oczywiscie jesli porownywac wyniki 3dmarka05 ktory najlepiej mierzy potencjal kart graficznych, starsze(3dmark01 szczegolnie) wiekszy nacisk klada na ogolna wydajnosc komputera.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>AKURAT:

to nie sa informacje a moje osobiste spostrzezenia po przeczytaniu kilkudziesieciu testow roznych laptopow. nie wnikam tu w roznice odnosnie ilosci pamieci, szyny i przydzielania RAMu. i nie bazujmy tylko na 3dmarkach.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec mój wybór się coraz bardziej zawęża jak tak dalej Pojdzie to będę wiedział co chce . Teraz już tylko się waham między :mur: Toshiba Satellite M40-237 vs. Acer Aspire 5024 WLMi który posiada 1024 MB RAM i jest na Turion 64 Mobile ML-34 oczywiście jeżeli chodzi o Acera to bankowo dokupuje dodatkowa gwarancje bo czytając forum można stwierdzić że są dość awaryjne . B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A co powiecie o tym cacku:

 

Notebook HP nx6110 PM740 15" 512 60GB DVD-LS BT XP PY535ES

 

(Procesor: Intel® Pentium® M 740 1.73GHz, cache 2MB, FSB 533MHz, RAM: 512 MB DDR SDRAM (max 2048 MB), HD 60 GB, DVD-Dual LightScribe, 15" TFT XGA, 1024 x 768, 16,7 miliona kolorów, 1 x PC Card Slot type I, II lub III, 2 x USB 2.0, RJ-11, RJ-45, FireWire (IEEE 1394), 15-stykowe D-Sub, Intel® Graphics Media Accelerator 900 (pamięć współdzielona do 128MB), karta dźwiękowa Sound Blaster Pro compatibile, modem 56 kbps (V.90) faks 14,4 kbps, Ethernet 10/100 Mbps, WLAN 802.11 b/g, Bluetooth, Li-Ion do 4 godzin pracy, XP Home PL)

 

I jak?? Warto to to chapnąć? ;)

 

Z góry dzięki!

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A co powiecie o tym cacku:

 

Notebook HP nx6110 PM740 15" 512 60GB DVD-LS BT XP PY535ES

 

(Procesor: Intel® Pentium® M 740 1.73GHz, cache 2MB, FSB 533MHz, RAM: 512 MB DDR SDRAM (max 2048 MB), HD 60 GB, DVD-Dual LightScribe, 15" TFT XGA, 1024 x 768, 16,7 miliona kolorów, 1 x PC Card Slot type I, II lub III, 2 x USB 2.0, RJ-11, RJ-45, FireWire (IEEE 1394), 15-stykowe D-Sub, Intel® Graphics Media Accelerator 900 (pamięć współdzielona do 128MB), karta dźwiękowa Sound Blaster Pro compatibile, modem 56 kbps (V.90) faks 14,4 kbps, Ethernet 10/100 Mbps, WLAN 802.11 b/g, Bluetooth, Li-Ion do 4 godzin pracy, XP Home PL)

 

I jak?? Warto to to chapnąć? ;)

 

Z góry dzięki!

Piotrek

1656742[/snapback]

 

zalezy do czego Ci on potrzebny i za ile :D

ogolnie spoko tylko ze nie pograsz zbytnio

 

i cena tez wazna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...