Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam glupie pytanko. moj laptop chodzi juz jakies 5dni bez wylaczania, czy to zdrowe dla kompa. czy laptopy moze jednak nie sa tak dlugodystansowe jak komp stacjonarne. gozi to jakas usterka?

Ja uważam osobiście, że wypadałoby kompika wyłączyć co jakiś czas, chociaż muszę Cię pocieszyć, że moja przyjaciółka trzyma swojego non-stop-on przez więcej czasu (około tygodnia, może więcej) i nic się nie stało do tej pory (ma go ok. 2 lata), ale ona też się boi o niego, więc nie gwarantuję bezinwazyjności tej metody ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptopa nie musisz wyaczac, sprzet se nie przegrzewa - w koncu ma chlodzenie. Wyczytalem gdzies ze dyski twarde sie szybciej zuzywaja od tych 3.5" ale nie znalazlem potwierdzenia wiec raczej traktuje jako ciekawostke. na pewno problem bedzie z wymiana (dokupieniem) wytartych wentyli, ale biorac pod uwage ze w 6 letniej toshibie mojej mamuski nie ma z tym problemow to nie martwilbym sie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ma chłodzenie, no w sumie racja. Odnośnie chłodzenia to najbardziej mnie rozśmieszyło ostrzeżenie, wręcz zakaz w instrukcji mojego lapa:

"Pod żadnym pozorem nie trzymaj laptopa na kolanach, bo to może grozić poważnymi poparzeniami!" To po co ta nazwa: "laptop" (------> z ang. tłumacząc na żywca: "nałonnik", czy też "nakolannik"), przecież to jest stworzone do trzymania na kolanach, do biurek to są zwykłe kompy! ^_^ Pozdrówka

 

PS. No to teraz nie będę się swoim przejmować tak bardzo, będzie chodził do upadłego, przecież ma chłodzenie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help. Nie przeglądałam na razie forum, ale czy ktoś moze mi powiedzieć dlaczego mój kochany laptopik nie chce się IRDą połączyć z innym laptopem? Chciałyśmy z kumpelą przesyłać sobie dane bez używania LANu, no ale nie mogłyśmy skonfigurować ustawień...

Sory a po wala chcecie to robic prze IrDA?! Ja rozumiem ze predkosc 115 kbit/s zagina nawet najwiekszych twardzieli....Nie lepiej sieciowka albo USB za 30 zeta?? Na USB 2.0 30GB przeslalem w ciagu 40 minut wiec radzilbym sie nad tym zastanowic. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wlasciwie w jakim temacie to napisac ale niech bedzie ogolnie - do ludzi z matrycami Crystal Bridge zreszta pewnie nie tylko , Acer badz tez Intel nie wiem kogo tutaj winic skopal kalibracje kolorow w sterownikach zreszta fabryczne ustawienia tez (krzywe RGB), polecam Power Strip i po kilkuminutowej zabawie ekran nareszcie zaczyna przypominac normalne LCD i mozna cos dlubnac niewymagajacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory a po wala chcecie to robic prze IrDA?! Ja rozumiem ze predkosc 115 kbit/s zagina nawet najwiekszych twardzieli....Nie lepiej sieciowka albo USB za 30 zeta?? Na USB 2.0 30GB przeslalem w ciagu 40 minut wiec radzilbym sie nad tym zastanowic.

A po takiego wała bo, jak chcemy zrobić coś od razu, a nie jest to jakiś wielgaśny plik, to po co kable łączyć (jeśli chodzi o filmy to LANik 1Gb się przydaje =). A z sieciówką też się męczyłyśmy... i nie dało rady.

A poza tym chciałybyśmy to skonfigurować z czystej ciekawości i żeby mieć satysfakcję z tego, że wszystko działa jak należy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po takiego wała bo, jak chcemy zrobić coś od razu, a nie jest to jakiś wielgaśny plik, to po co kable łączyć (jeśli chodzi o filmy to LANik 1Gb się przydaje =). A z sieciówką też się męczyłyśmy... i nie dało rady.

A poza tym chciałybyśmy to skonfigurować z czystej ciekawości i żeby mieć satysfakcję z tego, że wszystko działa jak należy .

A via BT? To ma przepust przynajmniej 1mbit bodajze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A via BT? To ma przepust przynajmniej 1mbit bodajze

nie mam bluetootha =( ale i tak kocham moje maleństwo =) no i nie wiem dalej co z tą irdą

Edytowane przez Merryhuana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ho!

nie wiecie moze czy jeszcze jest promocja hp - 2 lata gwarancji dla indywidualnych klientow na nx6110? I czy w sklepach jest mozliwosc zamiany combo na dvdrw za doplata?

Edytowane przez vojteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tych laptopach warte sa kupna on ma sluzyc glownie do internetu, i prac biurowych, czasmi do ogladania filmow (ale raczej malo bo brak opcji TV out) jesli chodzi o gry to raczej nie mam zamiaru grac no chyba ze pasjans ) lub jakies inne gierki z kurnik.pl

 

CALIFORNIA ACCESS W720 DVD RW WiFi

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&KatItemCId=950

 

CALIFORNIA ACCESS W720 DVD RW WiFi Pro

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&KatItemCId=3165

Dołączam się do pytania o opinie na temat tych laptopów obecnie najtańszych na rynku, czy są warte zainteresowania? Co sądzicie na temat notebooków CA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie znam sie na laptopach wiec kieruje sie do was.Niedawno moj tata kupil sobie laptopa ACER'a.

Nie wiem jaki model ale procek Sempron 3000+(1800mhz), 512ramu, hdd60gb, i znitegrowana karta graf.Sis 760GX.Mysle sobie spoko lajt w nocy bede sobie lezal w lozeczku siedzial na necie i cos pogram w jakies gierki.Padla na NFSU 1, mysle sobie taki komp. powinien jakos to uciagnac(wiem ze laptopy sa stworzone do pracy biurowej, a nie do grania).Wlaczam gre menu troche wolno chodzilo, ustawilem wszystkie detale na min.i rozdzialke 800X600, wlaczam gre troche kapowato chodzi wiec zmienilem jeszcze na 640x480 duzo lepiej ale grafika wyglada jak z NFS3.Zrobilem 3dmarka2001 wyszlo 1600pkt :|.Czy to max co ten laptok mzoe wyciagnac, szczerze mowiac spodziewalem sie lepszej wydajnosci,czy to wina sterownikow.Bo jak na taki sprzet to to powinno szybciej chodzic.Karta ma 64 ramu, pobiera jeszcze z pamieci kompa dodatkowe "megabajty".

U mnie na moim konfigu tylko ze z GF2 64bit. chodzilo to o niebio lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak jest???Teoretycznie ten laptop jest mocniejszy od mojego kompa, a praktyce jest jednak inaczej.Moze ktos wytlumaczyc dlaczego z laptopy maja mniejsza wydajnosc niz zakladamy.Chodzi mi o to ze widzac np 3000+semprona, 512ramu, i zintegrowana karte graf.128bit 64mb, wydaje sie ze gry powinny w maire chodzic jednak jest inaczej dlaczgo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to mnie sie wydawalo troche dziwne ;/ .Ale w jaki sposob opisali ta karte graf. Karta posiada 128bit. przetwornik pamieci oraz 64MB+ korzysta z pamieci systemowej, co daje jej wydajnosc zblizona do GF4Ti. :D :D :D .Kur...a jak stary kupowal laptopa to sie do niego nie odzywalem i koles w sklepie mu takiego doradzil ;/. Jednak moglem osobiscie cos wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wcisnę się też tu bo nie moge uzyskać odpowiedzi... :cry:

Mam problem z baterią, jakoś dziwnie sie zachowuje ostatnio, nie ładuję się więcej niż 34% nawet jężeli jest wyłączony komp przez noc to mimo wszystko to samo... wth is that??? Nigdy tak nie było, przeważnie pracuję na zasilaczu z baterią w środku i zawsze było tak że doładowywała się do 99% i kontrolka od ładowania gasła, a TERAZ (nawet przy wył. kompie) zapala się na chwile i gaśnie... :angry:

Poniżej zamieszczam informacje z Everesta o bateriach, Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI i Microsoft AC Adapter:

Właściwości urządzenia:

Opis sterownika Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI

Data sterownika 2001-07-01

Wersja sterownika 5.1.2535.0

Dostawca sterownika Microsoft

Plik INF battery.inf

ID sprzętu ACPI\PNP0C0A

Urządzenie PnP Control Method Battery

Bateria Microsoft o metodzie kontroli zgodnej z ACPI5.1.2535.0

Microsoft AC Adapter 5.1.2535.0

ID sprzętu ACPI\ACPI0003

 

Chcę zaznaczyć, że przeczytałem kilka postów ale nie znalazłem odpowiedzi (bateria). :)

DOKŁADNIEJ:

Bateria: Lo-lon Battery Pack, Rating +14,8 V, 4000 mAh. Ładuje się tylko do 34%... Czy ktoś wie dlaczego tak??? Może jakoś możnaby ją zformatować czy zformować (czy jak to się tam nazywa) domowymi sposobami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie dotyczące tej slotowej nagrywareczki z acerka

czy ona w ogóle obsługuje minicd/minidvd?

nie chcę pchać na siłe takiej płytki do środka, bo coś za bardzo nie chcę jej nagrywarka zassać, a nie mam zamiaru wyjmować potem płytki śrubokrętem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem, to zaden slotowy naped nie obsluguje mini - moge sie mylic ale tak na 90% nie obsluguja - bo niby jak urafic w srodek? :>

nie wiem [;

 

Napedy slot-in nie lykaja nosnikow mini-cd, ale to chyba mala strata ;)

fakt, ale minidvd nosiłem zawsze ze sobą w kurtce w kieszeni i tak się jakoś przyzwyczaiłem [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za glupote sie placi, obys wlasna kase wydawal rozsadniej

Hejka, ja własnie chce rozsadniej wydać moje pieniadze więc powtorze swoj post.

 

Witam !!

 

Pisałem już wcześniej, ale znalazłem nowe typy.

Krótkie pytanko: Którego byście wybrali?? :)

 

Asus A3H-5012

 

HP nx6110

 

Acer TM2413NLMi

 

W każdym będę instalował od razu 1024 ramu.

 

Pozdrawiam.

Doszedł jeszcze

HP nx8220

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuje link'a do programu który zarządza energią w DELL'u 9300,

 

widziałem to gdzieś na tym forum kiedyś ale za boga nie moge znaleźć.

 

POMOCY.

 

Wiem ze ten programik znacznie wydłużał czas pracy na bateriach.

 

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...