Skocz do zawartości
Fog

Odblokowywanie Mnożnika W Bartonie

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem w necie opis odblokowania mnoznika w Bartonie. Czytalem na tym forum, ze odblokowanie Bartona jest niemozliwe, wiec ten opis mnie troche zdziwil.

Ocenicie prosze czy to moze byc prawda, gdyz chcialbym odblokowac mojego Bartona, bo niestety ze wzgledu na plyte i pamieci chyba go za bardzo nie podkrece fsb.

http://www.tomshardware.pl/cpu/20030210/barton-06.html

Opis ten jest na Tom's Hardware, wiec nie wydaje mi sie, zeby to byl pic na wode. Prosze ocencie to i powiedzcie czy to mozliwe.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze szukalem. Ale w tym artykule jest wyraznie mowa o odblokowywaniu mnoznika. I jest napisane, ze po wykonaniu tej operacji mamy mozliwosc zmiany mnoznika w zakresie 5.0-12.5 czyli nie jest to zmiana zakresow mnoznika dla proca odblokowanego. Co wiec o tym sadzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czy ktos moze mi w koncu udzielic definitywnej odpowiedzi co to jest? Wiem, ze drut-mod jest do zmiany napiec, magistrali i zakresow mnoznika, ale tam wszedzie pisza, ze ten sposob odblokowuje mnoznik. Na koniec jest wyraznie napisane, ze udostepnia zmiane mnoznika od 5 do 12,5 czyli tak jakby po prostu go odblukowuje w zablokowanych procach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czy ktos moze mi w koncu udzielic definitywnej odpowiedzi co to jest? Wiem, ze drut-mod jest do zmiany napiec, magistrali i zakresow mnoznika, ale tam wszedzie pisza, ze ten sposob odblokowuje mnoznik. Na koniec jest wyraznie napisane, ze udostepnia zmiane mnoznika od 5 do 12,5 czyli tak jakby po prostu go odblukowuje w zablokowanych procach.

1292070[/snapback]

 

NIE NIE NIE :) chodzi oto ze ten proc ma STANDARDOWO mnoznik 13x a plyta na ktorej go odpalali nie posiada 5 bitowej zmiany mnoznika tylko 4 bitowa - wiec przy ustawieniu np. 7x na proca to dziala jak 14x... oni poporstu za pomoca tego drut-moda odblokowali mnozniki ponizej 12,5x czyli "przestawili tabele mnoznikow procesora na 4 bitowa" usawiajac mu przez drut-moda 12,5x - plyta go tak wykrywala i umozliwiala normalna zmiane, rzumiesz oco mi chodzi? :) a co do ODBLOKOWANIA mnoznika w ZABLOKOWANYCH procach to jest to mozliwe ale NIE DZIALA na plytach z NF2 i mozliwa jest tylko zmiana w locie spod windy... kapiszi? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, moj blad. Zasugerowalem sie tym, ze tamten Barton mial mnoznik 11, a on rzeczywiscie mial 13 i tak jak mowicie oni zmniejszyli zakres z powyzej 13 na 5-12,5. Jak dla mnie temat zamkniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...