Skocz do zawartości
DR.Zepsu

Regulacja Wiatraków

Rekomendowane odpowiedzi

cena odrazu odstrasza, pozatymmozna samemu zrobić jakiś panelik z regulacją. A no właśnie czytałem już kilka projektów jak zrobić te panele i zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie jedni uzywaja tylko potencjometru a drudzy potencjometru i jeszcze jakies blaszki z 3 nóżkami i zakładaja na nia radiator. Troche tego nie rozumiem. Domyslam sie że ta blaszka ma na celu stawic opór a radiator ja schłodzić. Na jakieś stronie pokazali że wystarczy wlutować potecjometr w kabel (+) i juz mamy regulacje. Nie wiem co o tym sadzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr ma jakąś tam moc i jak podłączysz pod niego prądożerny wentyl to ten potencjometr sie zjara. A to coś z trzema nóżkami można obciążyć kilkoma wentylami i sie nawet układzik nie spoci :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś wykorzystywałem tego FanMate. Zamontowałem sobie go z przodu za zaślepką od FDD a do tego cycka do krecenia przykleiłem sobie gałkę i też działo. Tylko musiałem przdłużyć przewody od wentyla bo nie sięgały.

 

Ale można sobie łatwo zrobić samemu takiego FanMate i to o połowę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam nie wiem czemu wszystko robicie .. wiem ze kupujac nie ma takiej zabawy .. he he sam wole majsterkowac ale przeciesz takiego FanMata mozna juz kuoic za 9 zl .. ostatnio w media-markt widzialem .. wiedz czy warto sie bawic w to ??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie firmy produkuja podobne urzadzenie. Cene w polsce ksztaltuje sie na poziomie 350zl :? Nie ktore panele znacznie nie odbiegaja od tej ceny a wedlug mnie sa zdecydowanie gorze od tego typu rozwiazania. Pozatym palikacja sluzy jedynie do zadawania parametrow pracy urzadzenia i ewentualnie do monitoringu czy diagnozy, ponadto potrafi wieciej i jest bardziej ne zawodne niz panel :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam nie wiem czemu wszystko robicie .. wiem ze kupujac nie ma takiej zabawy .. he he sam wole majsterkowac ale przeciesz takiego FanMata mozna juz kuoic za 9 zl .. ostatnio w media-markt widzialem .. wiedz czy warto sie bawic w to ??:>

1292419[/snapback]

No skoro za 9zł to mi by się nie chciało robić samemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...