Skocz do zawartości
Linoge

Wc By Linoge :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to majstersztyk ale mnie narazie styka :) W sklad mojego wc wchodzi :

- Spider Extream

- Rekord

- Aquael 65ol

 

Calosc sprawdza sie calkiem niezle jeszcze tylko musze zmajstrowac 100% szelny pojemnik na pompke :D i bedzie dobrze

Narazie na na grzewnicy w niewielkiej odlegosci jest umieszczone 6 wentyli pracuja na 3,2v niestety nie sa zbyt skuteczne :/ jednak w jaworznie nawet 8O zdobyc bylo ciezko sic :!: elektronik jest jeden i do tego strasznie biedy dopiero gliwice maja odpowiednie zaplecze :D

co to temp

buda open

otoczenie 20*

cpu sterss 39* idle 34* mobo ok 25*

 

Jak sie zamknie bude to nie jest tak rozowo ale niestety nie mam narazie zadnego termometru zewnetrznego ;)

ale komp jest w miare cichy ;)

 

a oto foty :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

edit weze skroce jak easy click bedzie gotof :]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zamknie bude to nie jest tak rozowo ale niestety nie mam narazie zadnego termometru zewnetrznego  ;)

ale narazie  komp jest w miare cichy ;)

 

edit weze skroce jak easy click bedzie gotof :]

1293894[/snapback]

 

Zupa nie gadaj bierz jeden z tych dsów dla kolegów z tfika i mierz temperatury ;) pozatym wyglada goood;)

Edytowane przez kurt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba =) Elegancko nie ma plataniny kabli ale masz ulatwione zadanie bo tylko 1 blok. Niedlugo ja pokaze swoje WC czekam juz tylko na krocce do bloku CPU i wszystko zmontuje, test i beda fotki. Pozdrawiam =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MeGaMuCieK

ciesze sie ze doceniles moj "trojnik" :) troche to kosztowalo inwencji i kasy u mnie niestety sie cenia za lutowanie miedzi :|

co do grafy to nie mialem innego pomyslu na ciche chlodznie bo podobno ciszczej niz zalaman nie da ;) a dodakowy blok na grafe troche kaplikuje wc a w zalozeniach mialo byc proste w uzytkowaniu w miare estetyczne a nad tym to jeszcze po pracuje :) jakas maskownica na nagrzewnice cos takiego jak jest na glosnikach moze jakies okienko ;)

bo ostanio opracowalismy katody zelowe ;)

 

Dołączona grafika

 

@Saimek

narazie nie widze potrzeby wiekszej ilosci blokow mobo sobie i tak radzi :D a grafa nie jest znowu jakas nie ziemska i sie malo grzeje i dodatkowe *C nic juz niestety nie przekladaja sie na mhz :/

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze doceniles moj "trojnik" :) troche to kosztowalo inwencji i kasy u mnie niestety sie cenia za lutowanie miedzi :|

 

1294351[/snapback]

czy ty chcesz przez to powiedzieć że zapłaciłeś komus za polutowanie kilku kolanek ?? :huh:

napisałem, że zalman wygląda kontrowersyjnie, ale nie powiedziałem że mi sie nie podoba, rozwiązanie śmiałe aczkolwiek interesujące (ale to mądrze zabrzmiało :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usilujac byc podobnie obiektywny jak ty Linoge wobec Dimka poowiem ze nie baldzo mi sie podoba

pisale o oszczednosci miejsca a widze ze masz zbiornik na wierzchu /poza buda/ :wink:

weze przydlugawe...

wentylek na NB na pewno nie pomaga w ciszy - moze zmien na bloczek ?? bo na zalmanie nie pociagnie ....

widze ze korzystasz z mojego/nie mojego h.g.w pomyslu chlodzenia ukladu zasilajacego plyte - dobra rzecz przy chlodzeniu wodnym

poza ww rzeczami jest ladne :)

 

Ps: plyta nie jest najlepsza :wink: najlepsza jest AN7 a nie NF7 :wink: :wink: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ddzini

szkoda ze nie przeczytales mojego posta albo chociaz czesci topicu ...

 

musze kupic nowy zbiornik bo z tego cieknie a niestety w mega miescie jaworznie nie bylo takich :evil: jak go tylko dostanie to weze tez skroce, narazie jest pozostawiam w spokoju bo terazniejszcza konstrukcja easy clicka powoduje bielenie wezy a potem nie wygladalo by to estetycznie

 

wentylek na nb ma regulator i nie przeszkadza, pomyslow staralem sie od nikogo nie zaporzyczac a wszelakie podobienstow jest przypadkowe ;)

 

co do mobo nie bede sie klucil kazdy ma swoja najlepsza plyte :)

 

glowny celem bylo osiagniecie wzglednej moblilnosci kompa jego przewozenie autem itd jak tylko dopadne tego ziobiornika nie wydaje mi sie to juz wielkim problem w moim przypadku natomiast przewozenie budy ktora ma 83cm i jej przenoszenie jest chyba troche bardziej klopotliwe niz mojego codegena ale moze sie myle ...

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli twoim priorytem jest mobilnosc to zrob układ bez zbiornika??

przy tej ilosci wiatrakow w budzie na chłodnicę na pewno starczy ci JEDEN 12 cm dmuchający na 7V, na NB jeden niebieski zalman jest wystarczający..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uklad bez zbiornika jest raczej dosc klopotliwy jezeli chodzi o odpowietrzanie do tego jeszcze aquael nie grzeszy wyborowa konstrukcja do tego celu niebieski zalman moze i sie nadal by ale napewno nie przy fsb 23o ;]

jeden wiatrak wymaga szrauda co jest rowniez krepujace w tej budzie trzeba ciac koszyk na cd i buda traci i tak zachwiana sztywnosc, sb nagrzewa sie do temp 40* wiec pewnie nb mial by ponad 50* co moze miec znaczacy wplyw na stabilnosc sytemu, uwierzcie ten maly badziew na nb swietnie daje sobie rade i dzieki kontrolerowi obrotow nie jest glosny napewno nie jest najglosniejsz w mojej budzie a teraz trzeba podjac walke z wyciszaniem hdd

 

edit nowy pojemnik jest mi dlatego jeszcze potrzebny bo ten ma w nieodpowiednim miejscu otwory wykonane musze je u miejscowic przy jednej z wezszych krawedzi tak by zbiorniczek wchodzik bezposrednio pod koszyk na hdd dosc dobrze jest to w stosunku do siebie usytuowane zastosuje zapewne jakies metody wygluszenie samej pompki steropian gabki itd tak ze bedzie git tylko ze w akademcu nie mam za wiele narzedzi do czynienia takich rzeczy najbardziej brakuje dobrego kowalskiego imadla :cry:

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie roznica prawie zadna a napewno o cala klase ciszej chodzi ;] moze teraz przy nowej nagrzewnicy mj pokazal by co potrafi ale coz za taka kase jestem zadowolony z nowego nabytku chociaz woda wyraznie wolniej obiega uklad co jak zwykle ma swoje wady i zalety ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ta czesc spidera mi akurat nie przeszkadza ;) w najblizszym czasie bedzie foto po zmianie wezy :) i nagrzewnic nawet pomalowalem ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze jestem po ktoryms piwku podoba mi sie jak na poczatek... schludnie, prosto, i fajnie,... fajne chlodzenie masz mosfetow :], i wdze ze masz HP 720 (bodajrze, 3.2MP fajny aparacik)... zelman niebieski dobra sprawa sam mam go na chipsecie tylko wspomagany aktywnym chkodzeniem (cos ala na twojej grafie).

Edytowane przez dioda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...