Skocz do zawartości
v1ru5

Łamigłówka :d

Rekomendowane odpowiedzi

hm to może jak już wszyscy tak zagadkami rzucają to może i ja  :-P ...w sumie tą zagadke usłyszałam od kolegi...rozwiązanie jest dziwne...ale wierze w Was :-P , a wiec:

 

Do pewnego sklepu w Anglii wchodzi kobieta i odzywa sie do sprzedawczyni tymi oto słowami:

"Ile kosztuje jeden??"

na co sprzedawczyni odpowiada:

"Jeden kosztuje 16 funtów , 36 kosztuje 60 funtów , natomiast 146 kosztuje 90 funtów"

 

Co kupowała kobieta?? :-P

1296146[/snapback]

Myśle, że kupowała kwiaty. Zgadłem? <_< :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Alicja nie mogła zasnąć na drzewie.

2. Dzwonek dzwonił i dzwonił co z tego ze mogli sie poustawiac w grupy tych samych kolorów skoro i tak nie mogli powiedziec sobie co to za kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej godzinie już nie kontaktuję :? , ale

 

Oczywiście pierwsza ma sens (z dodawaniem), ale reszta to hmm...

 

Z tymi boginiami to przypomina pewnie z tymi strażnikami przy przepaści - bo wątpię, żeby mozna było zadawac kilka pytań w jednym... - tylko że nie widzę możliwości odróżnienia bogini losu od reszty - może odpowiadać zawsze tak jak prawda, albo jak fałsz. Problem sprowadza się najpradopodobniej do tego, żeby za dwoma pytaniami rozpoznać bogini prawdy, lub fałszu - ale skoro los może odpowiadać dokłądnie tak samo jak prawda, lub fałsz to chyba się nie da - bo można pytać tylko jedną na raz...

 

Z kwiatami - na razie nie widzę tu sensu

 

Z logikami - to jest bez sensu, bo przecież logicy mogli się mylić, więc to co się dzieje nic nam nie mówi - równie dobrze mogli tam siedzieć, aż się dzwonek zespuł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to z boginiami rozwiazałem tak, ale nie wiem czy tak wolno :)

 

Bogini pierwsza - A

Bogini druga - B

Bogini trzecia - C

 

PYTANIE PIERWSZE:

 

A: Czy jesteś Prawdą, B Losem, a "Ja" oznacza "tak"?

 

PYTANIE DRUGIE:

 

B/C (w zależności od pytania pierwszego): Czy "Ja" oznacza "tak", a węgiel jest czarny?

 

PYTANIE TRZECIE:

 

B/C (w zależności od pytania pierwszego): Czy "Ja" oznacza "tak", a A jest Losem?

 

 

Jeśli dobrze kombinuje, ze te trzy pytania pozwalają na ustalenie która jest która :)

 

EDIT:

Fuck te pytania co ułożyłem są nielogiczne :lol:

Wprowadziłem poprawki :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeli, ale podaj jakieś założenia, bo nie trzeba długo myśleć, jeżeli można ze sobą połączyć domy, albo połączenia nie muszą być liniami prostymi i mogą przebiegać "na zawnątrz" rysunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeli, ale podaj jakieś założenia, bo nie trzeba długo myśleć, jeżeli można ze sobą połączyć domy, albo połączenia nie muszą być liniami prostymi i mogą przebiegać "na zawnątrz" rysunku.

1304226[/snapback]

To by było za proste ;)

Nie moge przebiegac "na zewnątrz" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest pytanie złożone - odpowiedź JA oznacza w tym przypadku, że wszystkie warunki są spełnione.

1302957[/snapback]

No to dostajesz Ja Ja Ja - masz wtedy min dwie możliwości A, B, C:

Fałsz, Prawda, Los

Prawda, Los, Fałsz

 

Zakładając, że jak na pierwsze dostaniesz Ja, to pytasz następne B.

 

 

A z tymi połączeniami, to elektrownia się zawsze z wodociągami przetnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...