Skocz do zawartości
kawicki

Abit Kw7 - A Fsb Wyzsze Niż 165

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W dniu dzisiejszym zakupiłem tą płytę i jestem "lekko" zdegustowany.

Nie mogę zmnieniać mnożnika ani magistrali powyżej 165, co jest dziwne procesor to Athlon Thonderground 1700+, może ktoś ma jakieś pomysły,bo ja już ich niestety niemam. Dodam,że opcje w biosie są nieaktywne.

Pozdrawiam

Edytowane przez kawicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W dniu dzisiejszym zakupiłem tą płytę i jestem "lekko" zdegustowany.

Nie mogę zmnieniać mnożnika ani magistrali powyżej 165, co jest dziwne procesor to Athlon Tonderground 1700+, może ktoś ma jakieś pomysły,bo ja już ich niestety niemam. Dodam,że opcje w biosie są nieaktywne.

Pozdrawiam

1294593[/snapback]

a to pewnie jakiś nowy to my go tu nie znamy to ci nie pomożemy :D

 

 

a tak powaznie to masz płyte na via i dzielniki ci sie automatycznie właczają wiec walnij fsb z 17o twedy dzielnik powinien sie właczyć i wsyztko być

Edytowane przez MaKaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Udzialałem się kiedyś na forum,ale niestety zapomniałem hasła, amoje konto e-mail sobie ktoś przywłaszczył:(. Ale to było dawno temu i nie prawda:). Z chęcią bym ustawił np. 200,bo tak powinien chodzić mój Athlon:),ale w biosie nie moge więcej niż 165! Po prostu powyżej tej opcji płyta wraca do 133, pomimo tego iż wstukuje to ręcznie, sorki za literówki,ale jeszcze nie przyzwyczaiłem się do nowej klawiatury.

Pozdrawiam!

Edytowane przez kawicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pisz co i jak ,bo ta plyta ma podobno zrzeniony bios ,ale nikt tego jeszcze nie przetestowal - z tego co piszesz to nie abit a gigabyte :(

 

czy w SM3 masz wogole opcje zmiany mnoznika i czy twoj proc ma napewno odblokowany mnoznik??

z tym fsb to cos slyszalem ,podobno mozna dodac max 33MHz do fsb - sprawdz to dokladnie ,czy gdzies nie ma jakiejs opcji blokujacej/odblokowujacej to

 

jezeli sie nie da odblokowac tego fsb to zostaje drut mod na ustawienie fsb166 i 200

ustaw wtedy na 200 i zobacz ile max pojdzie plyta z fsb (jezeli masz mnoznik odblokowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pisz co i jak ,bo ta plyta ma podobno zrzeniony bios ,ale nikt tego jeszcze nie przetestowal - z tego co piszesz to nie abit a gigabyte :(

 

czy w SM3 masz wogole opcje zmiany mnoznika i czy twoj proc ma napewno odblokowany mnoznik??

z tym fsb to cos slyszalem ,podobno mozna dodac max 33MHz do fsb - sprawdz to dokladnie ,czy gdzies nie ma jakiejs opcji blokujacej/odblokowujacej to

 

jezeli sie nie da odblokowac tego fsb to zostaje drut mod na ustawienie fsb166 i 200

ustaw wtedy na 200 i zobacz ile max pojdzie plyta z fsb (jezeli masz mnoznik odblokowany)

1295091[/snapback]

Ta płyta to na 200% Abit;] na kt 880. W biosie mam zablokowane możliwości zmainy mnożika oraz magistrali powyżej 165 :mur: !! Jestem wściekły,bo na EPoxie 8KRAI którego posiadałem wcześniej taki problem nie wystepował. W biosie nigdzie nie ma opcji aby to ominąć i na płycie [ciach!]ej też nic niema. A więc jak narazie Shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales epoxa to trzeba bylo przetestowac druga wielka niewiadomo na kt880 :P

EPOXa 8VTAI - cena praktycznie ta sama (ponizej 210pln)

 

co do KW7 to zostaje ci tylko zrobic drutmoda na fsb ,no i na mnozniki jezeli nie mozna ich zmieniac

co do mnoznika to sie nie spodziewalem tego po abicie - skreslam KW7 z listy - musze poinformowac kumpla zeby wzial 8VTAI na testy

chociaz do Semprona to jeszcze KW7 moze sie nadac bo i tak mnoznik zablokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales epoxa to trzeba bylo przetestowac druga wielka niewiadomo na kt880 :P

EPOXa 8VTAI  - cena praktycznie ta sama (ponizej 210pln)

 

co do KW7 to zostaje ci tylko zrobic drutmoda na fsb ,no i na mnozniki jezeli nie mozna ich zmieniac

co do mnoznika to sie nie spodziewalem tego po abicie - skreslam KW7 z listy - musze poinformowac kumpla zeby wzial 8VTAI na testy

chociaz do Semprona to jeszcze KW7 moze sie nadac bo i tak mnoznik zablokowany

1295295[/snapback]

Hej!

A ja spowrotem z tym samym pytaniem:) Udało się w końcu komuś to ominąć? Bo jak nie to wymienie płytę na coś innego,bo ile można na 1700+ jechać, drutmoda nie zrobię,bo przy pentagramie skaszaniłem trochę zapinkę i nie mogę sobie pozwolić na próby przy ściąganiu i zakładniu radiatora w razie jak coś nie wyjdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare sprawdzone sposoby w przemiane np. k7s5a w plyte przyjazna overclockerowi

 

na KW7 trzeba sprobowac drutmoda dla dobra ogolu :D

jezeli zadziala to wystarczy raz zdjac wiatrak w celu wlozenia drutow

jak nie zadziala to najwyzej dwa razy ,ale kto kazde wyjmowac te druty - jezeli nie beda przeszkadzac

 

istnieje duze prawdopodobienstwo ze drutmod zadziala (jezeli polaczy sie odpowiednie piny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...