Skocz do zawartości
emilooos

Sterowniki Number 75.90 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem załozyć taki temacik, moze znajdzie powodzenie :)

 

Pojawiły się nowe sterowniki oznaczone numerkiem 75.90

Bez certyfikatu WHQL, dlatego nie wiem czy warto je ładować?

 

Sterowniczki z datą 10 Januarego ;) wnoszą wiele ciekawych rzeczółek.

 

Począwszy od wpisów (from guru3d topic)

 

NVIDIA_G70.DEV_0090.1 = "NVIDIA G70"

NVIDIA_G70.DEV_0091.1 = "NVIDIA G70 "

NVIDIA_G70.DEV_0092.1 = "NVIDIA G70 "

NVIDIA_G70.DEV_0093.1 = "NVIDIA G70 "

NVIDIA_G70.DEV_0094.1 = "NVIDIA G70 "

NVIDIA_G70.DEV_009D.1 = "NVIDIA G70GL"

NVIDIA_G70.DEV_009E.1 = "NVIDIA G70GL "

 

Po wprowdzenie pełnej obslugi OpenGL 2.0 :o

 

Ludziowe wyniki w Benchach tez prezentują się si. Conajmniej 100pktowy wzrost !

I do tego momentu pakował bym je jak nic :)

 

Ale...

 

Bug temperaturowy - wykaz temp. ukladu graf. zawyzony o 10C

Dziwne doświadzczenia graczy .... Splinter Cell: CT przy wlaczonym PS3.0 wyglada .... powiedzmy nieciekawie.....

I to daje do zastanowienia. Sam nie wiem co robić. Narazie 71.80 spisują sie przyzwoicie :)

 

Ludziska piszcie co wiecie o tych sterach, wasze doswiadczenia, co nowego wnoszą, o co chodzi z tymi wpisami u góry :)

Pozdro

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom i to mi sie podoba :) Sourca nie gram....bo nie mam proste :) A ten Raptorowy wzrosik bardzo miły. Moze jeszcze ktos sie wypowie ....

 

Narazie poczekam...

 

Poprawka: Uzywam sterow 71.81 no i w porownaniu do poprzednich 71.24 czy 66.93 w markach ponad 100 punktowa roznica, aquamark natomiast ~800pkt w góre ! Co sie bedzie dzialo na 75.90 hoho ;)

 

Raptor masz mozliwosc odpalic SCella CT ??? Bardzo mnie ciekawia te rzekome wysypki przy PS 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor masz mozliwosc odpalic SCella CT ??? Bardzo mnie ciekawia te rzekome wysypki przy PS 3.0

nie mam jak :( - zaraz zrobie test w 1024 HD AA2x - na Xtreme G Quality 71.24miałem 48.8FPS - zobaczymy co te pokazą

 

edit po testach - 75.90 - 54.9FPS :blink: nie spodziewałem sie takiego wzrostu :)

 

do co konfigu testowego- ustawienia na codzień -> A64 @ 2533/1.39V, ram @ 281.5 2.5-3-3-7-1T/2.6V, GF6200 @ 6600 (potoki + device ID) 570/670

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho :) No widze ze calkiem si sie sprawuja. Mysle ze powoli moge zapuszczac benche na starych sterach i ładować 75.90 ;)

 

Ale moze jeszcze kilka opinii :>?

 

Ps. Raptor widze ze ladnie wyciągnales tego 6200....uchyl rąbek tajemnicy, skąd takie zegarki 570/670 :o

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Raptor widze ze ladnie wyciągnales tego 6200....uchyl rąbek tajemnicy, skąd takie zegarki 570/670 :o:O:O

normalnie - karta prosto z pudełka - standartowe chłodzenie - musze zapodać coś na rdzeń innego (bo ten std asusa jest głośny) i jakieś radiatory na ram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm :) Ja na moim - Gigabyte 6600 Turbo Force Edition stand. 450/500 maxa dalem narazie 525/625 co i tak uwazam za git, a tutaj 570/670 na 6200......;) Trza popracować, a jak tam wyniki w benchach ?

 

U mnie tak:

 

3dmark01 ~18000

3dmark03 ~7100

3dmark05 ~3200

Aquamark ~46000

 

To chyba niezłe wyniki, szczegolnie w marku03 || Jest to GeForce 6600 GV-NX66128DP

 

Raptor jak tam u Ciebie z wynikami? Ile moge podciągnąc na moim, jak sądzisz :>? Chlodzenie standard - pasywne "silent-pipe"

Pozdro

 

Aha zeby nawiązac do tematu ;) Testy na sterach 71.81 (525/625), w planie testy in 75.90 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyniki średnie (testy na 71.24):

3Dmk05 - 3482

3Dmk03 - 7856

3Dmk01 - 21294

 

co do kręcenia - wszystko zależy jaką masz temperature rdzenia i jakie pamiatki ci się trafiły :)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu HT przyrost 780 marków :-)

 

Zainstalowany NVTweak_171 - polecam.

 

dziś się pobawię z FSB może dojdzie do 10k w 3D2k3.

 

@Raptor Twoje zegary mnie powaliły, napisz ile masz w markach 2k3 i 2k5.

 

Moje pamięci to 1,6 ns samsungi albo hynixy, więc powinny iść dużo lepiej, a przy 570@1250 juz są małe arty- co prawda nie podnosiłem napięcia.

 

Bolączką Gainwalda jest system chłodzenia nie dość że świszcze jak samolot to i z temperaturką też kulawo.

Edytowane przez speedriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...przeciez wyniki raptora sa niemozliwe <_< <_< <_< jak on to zrobil to ja nie wiem :P

 

Juz zasiadlem na 75.90, maly przyrost jest...

 

speeddriver - Gainwordziki mają ten ból (czytałem tak ;) ) Iz radiatorek, zamieszczony jest nad pamięciami co dodatkowo powoduje ich nagrzewanie...

Jednak wynagradza szybkim czasem dostepu kosci. Nie myslales o zmianie chlodzenia :wink: ? Pewnie poszla by jeszcze wiecej, chociaz 625mhz to i tak duzo B)

Nic, pozostaje mi zyczyc jeszcze lepszych osiągow waszych grafik ;) A ja sie jeszcze pomecze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...przeciez wyniki raptora sa niemozliwe  <_<  <_<  <_< jak on to zrobil to ja nie wiem :P

 

Juz zasiadlem na 75.90, maly przyrost jest...

 

speeddriver - Gainwordziki mają ten ból (czytałem tak ;) ) Iz radiatorek, zamieszczony jest nad pamięciami co dodatkowo powoduje ich nagrzewanie...

Jednak wynagradza  szybkim czasem dostepu kosci. Nie myslales o zmianie chlodzenia  :wink: ? Pewnie poszla by jeszcze wiecej, chociaz 625mhz to i tak duzo  B)

Nic, pozostaje mi zyczyc jeszcze lepszych osiągow waszych grafik ;) A ja sie jeszcze pomecze...

1297575[/snapback]

@emilooos

 

mały update:

 

2k3 - 10057

2k5 - 4246

Edytowane przez speedriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@speedriver coś mi się nie chce wierzyć w twoje osiągi

 

przeciez tyle marków to ma moja GF 6800 12 potoków i to na 370 GPU i 900 DDR.

 

w ok 9000 pkt wierzyłem, ale w 10000 to :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm :blink:

 

Wszystko sie moze zdarzyc, widze bardzo mocno wykrecony ten 6600GT. Sam nie wiem. Ustawienia byly napewno na default w 1024 :> ? Do tego dochodzi proc 3.9ghz, ddr-y2....

Ale rzeczywiscie, wynik w 03 jakis nadzwyczaj wysoki ;O Na tych ustawieniach nie bylo czasem artow ???

 

Dzisiaj krece na 550/650 :) Porobie benche, trza dorownac Raptorowi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bachus81 przecież możesz kliknąć w wyniki, w poprzednim moim poście masz linki do futuremarka.

 

Pozatym Twój 6800 jest na NV40 a memy msza zapewne max 2,2ns. Twoja karta ma wyniki dzięki 256 bitowym pamięciom i 12 potokom. Moja jest na NV43 to ekstremalna wersja Golden Sample Goes Like Hell, a wyniki możliwe tylko przy wysokich taktowaniach, mój 6600GT jest na memach 1,6 ns. ale niestety tylko 128 bit i tylko 8 potoków.

 

@emilooos

 

Na niekręconym CPU było 9932 marków. I co ciekawe temperatury: w idle45@59stres. Po podniesieniu taktowania /niestety kosztem gorszych timingów/ temperaturki w idle40@52stres - widać heatpipe wolą większe temperaturki i zaczynają dopiero pracować.. Dołożyłem lekki nadmuch boczny /Noiseblocker UltraSilentFan-S1 80mm/ na GPU i northbridge i to wystarczyło.

Przyrost marków tylko dzięki o/c CPU, jak widzisz GPU dalej 570@620 bo przy 625 zaczęły się arty. Pewnie można by było więcej na lepszym AC lub WC, ale w lepsze chłodzenie karty nie będę inwestował bo marki to tak tylko dla zabawy, chciałem tylko sprawdzić ile moj Gainwald pójdzie. Mało gram, więcej kompresuję video, do czego ta karta jest świetna dzięki vivo, a i jeszcze dlatego P4 z HT. Gdybym nie robił nic innego tylko grał, to pewnie zainwestował bym w AMD64.

Moje zegary to żadna rewelacja na nVISION wykręcili ją na 565@640.

 

Moge wrzucić jeszcze screana z pulpitu tylko nie mam żadnego ftp.

Edytowane przez speedriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, wierzymy ;) Juz wiem skad mazwa GOES LIKE HELL .... heh.

 

A teraz takie pytanko: mial ktos do czynienia z technologia pasywnego chlodzenia kart graficznych "Silent-Pipe" ???

Chodza opinie dobre i gorsze...Nie wiem co jestem w stanie z tej grafy wyciągnac, jaki jest jej szczyt mozliwosci. Kontroli nad temp. nie mam. Buda zalakowana, a niedlugo do serwisu z napedem, wiec nie bede otwieral. Moze jakis progz do kontrolowania temp( nie wiem czy mam czujnik :) )??

 

Pozdro, za chwile odpalam marki na 75.90 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Speedriver - jak osiagnales takie wyniki?

 

Ja na 6600 GT GW GS z pamieciami 2.0 ns przy 590/1290 - tylko 3750 w 3D5, a 9150 w 3D3

 

Instalowalem kilka sterow, 2 x system... i wiecej sie nie dalo. Oczywscie nic nie zmienilaem w ustawieniach sterownikow, prorytetow aplikacji.. i tak dalej.

 

 

Proca masz slabszego, a pasmo pamieci? U mnie powzyej 7000 w Sandrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k2rola

 

Ponownego formata nie rób.

Odinstaluj Experttool'a - zapodaj NVTweak_171- wszystko włączone..

Nowe stery guru3d 75.90.

Nie napisałeś jakie masz mobo. Jesli masz na intelu to zrób upgrade chipa - też guru3d ver. 6301008.

 

btw. sporo pociągnołeś swoje zegary :blink: na standardowym AC ?

Edytowane przez speedriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w podpisie karte zmienilem na 6800 GT, wiec juz nie dam rady sprawdzic

 

 

Nic z karta nie robilem. Tak dziala bez zadnego VMODA.

 

Proc karty poszedl na 600 - ale w 3D5 - zwiecha, pamieci wyzej nie sprawdzalem - brak czasu. Z tymi ustawiniami chodzila tylko tyle aby testy wykonac - wiec nie wiem na ile jest to stabilne, artow nie bylo.

 

Skalowalnosc tej karty raczej slaba - na standardowych ustawieniach 3300 w 3D5

 

Totalnie lipny jest radiator i mocowanie do grafy. Prawie sam sie rusza. Gdybym zostal przy tej karcie odrazu bym go wymienil.

 

U mnie na pamieciach w 6600 GT byly radiatory, wiec nie wiem co za kosci tam sa.

 

Bude mam serwerowa.

W budzie z boku mam otwor a w nim wentylator 120 sunona z 200 CFM chyba ma :) ktory nawiewa na karte.

Dodatkowo 3 wyciagajce powietrze 80.

 

 

To tyle.. teraz powalcze troche z 6800 GT @Ultra chodzi bez problemu a w stresie 55 C... chociaz i tak pewnie sie skonczy ponizej czolowki :(

 

Poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k2rola

 

Tez nie wiem jakie ma pamiątki ale raczej hynixy lub samsungi. Swoje wyciągnąłeś przerażająco - wyrazu uznania.

Tak jak pisałem w chłodzenie GPU inwestować nie będę bo maniakiem nie jestem i mi to niepotrzebne. Normalnie pracuję na ustawieniach Enhanded 540@575 jakość obrazu wystarczająca, a temperaturki GPU idle38@45stres - dużo pomógł boczny nadmuch na GPU i nordbridge.

 

Proca masz slabszego,

Wiadomo że do gier HT nie pomaga a raczej przeszkadza. Więc do marków lepiej wyłączyć, co innego przy kompresji video. Jak dla mnie to zaleta P4, że jak chcesz masz HT, nie chcesz dajesz disable.

 

Swojego chłodzę ThermalTake'm 112 heatpipe. dodatkowo zainstalowany ciąg tunelowy 2xNoiseBlocker Ultra Silent SE 90mm na 1770obr , wyrzuca powietrze na wyciągowy z tyłu obudowy Tt Thunderblade LED 120mm i temperatura mobo 24 w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra skromnisu ;)

 

Widze ze Topic przeniesiony, to chyba dobrze, mam nadzieje, ze wszyscy się polapali :)

 

Testow na SC nie zrobilem :oops: powód: eee...nie chcialo mi sie ssać :oops:

 

Mam nadzieje ze jeszcze kilka postow bedzie...mam na mysli posty sensowne i na temat :)

 

Tyle z mojej strony, moze w koncu powazniej sie zabiore, porobie wiecej testow i porownan do poprzednich driverow. Narazie chorobka, tempa 38.2 :lol: i tak raz poraz wejde na kompa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...