Skocz do zawartości
NightCrawler

1st Mod

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec jush jakies 6 miesiecy temu zainspirowany obudowa ktora zobaczylem na bittechu (chyba tam) postanowilem na jej podobienstwo (nie do konca) zrobic swoje cudo.

No ale jak to plany poszly w odstawke z braku czasu funduszy itp

No ale przyszedl czas ze wzialem sie za robote i pragne przestawic efekty (choc jeszcze do konca brakuje troszku).

 

Ogolny zamysl byl prosty - buda ma byc wykonana z drewna, jeden bok przezdroczysty, przod i gora pregowane, podswietlana na niebiesko. Ma sie w niej zmiescic wszystko i byc luzno.

Narazie nie bedzie w niej zbiornika z wodnego gdyz jest za duzy ale to sie w przyszlosci zmieni.

Co do chlodzenia - planuje w nim 4 wentylatory 120mm + 2 wentyle z zasilacza.

Na procesorze juz jest bloczek, na mobo niedlugo sie pojawi a na grafie jak tylko jakies $$ sie znajda.

Obudowa zostala wykonana w calosci w domu, bez uzycia zadnych specjalistycznych narzedzi (poza 1 elementem)- zwykla wiertarka, wyzynarka szlifierka oscylacyjna, przeszczot itp.

 

No nic reszte bede wyjasniał podczas prezentacji kolejnych etapow wykonywania obudowy.

Niestety nie kazdy etap ma swoje fotki konstrukcjyjne przez co zdazaja sie przeskoki.

Zycze milego ogladania.

 

A więc:

1. Ta fotka przedstawia wstepny zarys tego jak miala wygladac buda - oczywiscie plany te w praniu sie zmienialy ale ogolny zarys pozostal taki sam - niezmienny.

Zmiany przedewszystkim dotycza ustawienia poszczegolnych elementow.

Projekt

 

2. Zdjecie przestawiajace deseczki do zmontowania stelazu:

Deseczki

 

3. Sposób składania stelazu. Kazda deska została nacieta na zakladke

Zakładka

a tak wygladała przed sklejeniem:

Stelarz

Etap sklejania i klej wykorzystany o tego (jak i pozniej do klejenia przodu i gory - to nie pseudo reklama)

Sklejanie, Klej

A oto widok sklejonych 2 częsci stelazu Kolejne foto

 

4. Widok mojego malego bydlecia :) (nie krzyczec o burdel w starej budize ale ciagle tam cos przekladam (lacznie z mobo) wiec nie chce mi sie co chwilke tego spinac)

Bydle

 

5. Tu widok gotowego stelazu - poziome poprzeczki byly rowniez osadzane na kleju a dla dodatkowego wzmocnienia (i zeby klej chycil) skrecone wkretami

Gotofe; Gotofe 2

 

6. Tu jest wlasnie brak dokumentacji fotograficznej z robienia tego co lezy.

A wiec jest to przekladane na przemian listewki debowa z wymiarach 10x5x600 mm z bleksi 5mm.

Deseczki dostalem jush takie przyciete wiec z tym nie musialem sie bawic, ale kawalki pleksi (10mmx600mm) w 5mm pleksi musialem sam wycinac (lacznie 24 sztuki) mozecie wierzyc ze nawet piwa mi sie do reki nie chcialo potem brac (brzeszczot roxx). Po przycieciu byly one obustronnie matowione i sklejane z drewnianymi listewkami. Niestety nie mialem tak szerokich zaciskow i zarowno gore jak i przod musialem robic na raty (skladac po 2 czesci i pozniej (w dalszej fazie) laczyc)

Przod/gora

 

7. Tu widać polaczona juz gore a w tle polowe przedu z wycietym miejscem na wiatraczek (Thunderblade 120mm niebieski)

Gora

 

8. Widok przedu przed wentylatorem (wedy byl jeszcze nie oszlifowany wiec efekt tez nie do konca jest taki jak bedzie na koncu)

Niebiesko

Niebiesko 2

Niebiesko 3

Niebiesko 4

 

9. Widok obudowy z bokiem i tylem.

A wiec bok wyciety ze sklejki 10mm.

Tyl osadzony na pleksi (czesci metalowe wyciete z obudowy starej). Tyl rowniez zostanie zmatowiony i pomalowany.

Bok/tyl

Bok/tyl 2

Przód

Jak ktos juz pewnie zauwazyl na samym srodku jest dany podwojny pasek pleksji - byla to rzecz ktora zostala poniekad wymuszona - w takim okladzie przy wicinaniu slotow na napedy nie bede musial kombinowac i szlifowac pleksi gdyz wejdzie on idealnie pomiedzy 2 pleksi, a efekty wizualnego wogole to nie psuje

Wentylek

Ty natomiast mamy widok miejsca na wentylator. Jeszcze nie obszlifowany - surowo wyciety. Narazie zastanawiam sie jak zrobic zeby nie zbieralo to calego kurzu z pokoju a nie chce zaslaniac przedu bo wg mnie powinno to bardzo fajnie wygladac

 

10. Teraz doszlismy do tego co bedize na boku - to jest wlasnie jedna rzecz ktorej sam nie zrobilem : okno

Jest to szyba 5mm w ksztalcie trapezu prostokatnego o podstawie 45 i 50.

Na srodkowo tylnej czesci (bedzie nad mobo) znajduje sie wypiaskowany skorpion

Scorpio

Scorpio 2

 

Narazie tyle fotek.

Praca poszla znow troszku dalej ale musze porobic zdjecia - przedewszystkim zostaly doszlifowane boki gora i przod, miejsce na wentylator.

Jutro zamierzam zrobic koszyki na dyski i wyciac sloty w przedniej sciance.

 

Prosze o wasze opinie i sugestie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie to wychodzi :)

będzie super efekt :D

dopracuj szczeguły - to wazne, ja o kilka nie zadbałem i załuje :(

super buda będzie.

Ostatnio wiele obudów robi sie z drewna - coraz popularniejszy materiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No staram sie robic tak zeby nie bylo jakis niedociagniec.

A co do drewna - popularny bo wzglednie latwo sie obrabia nie za drogi a do tego dobrze tlumi.

Jedyny minus - potrzeba dobrej wentylacji a to jush dodatkowe koszta i to nie takie male...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna porcja zdjec:

Oto widok przedu z skreconego w calosc i z lekko doszlifowanymi wycieciami na wentylatorki:

Przodek

A oto zblizenie:

Zblizenie

Cala zmontowana buda (tj tyle ile narazie zostalo wykonane (nie liczac rzeczy ktore znajda sie jeszcze w srodku a sa jush zrobione

Cala

 

Malutki i niewyrazny widok przez wnetrze na tyl obudowy:

Wnetrzny tyl

A to widok zewnetrzny tylu obudowy:

metalowe elementy wykorzystane ze starej obudoy gdyz za duzo babrania byo by z profilowaniem i wycinaniem w pleksi wyjsc na karty i sledzie

Tyl

Zaraz biore sie za montarz stelazu na cdromy / panele / dyski

A potem wycinanie przodu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modzik bardzo ladny, wreszcie ktos sie wzial do roboty ;]

rispekt za kombinerke i prace wlozona w projekt bo widac ze nie nalezysz do tych uzytkownikow co to zakladaja temat ze chca zrobic moda po czym sluch o nich zanika

 

mam natomiast pare pytanek co do moda:

1. czemu tylu nie zrobiles z drewna tylko z pleksy? zepsujesz ogolne wrazenie budy imho;]

2. wkrety w drewnie oczywiscie zaszpachlujesz?

3. co z malowaniem? bedzie malowane na jakis kolor czy zabezpieczysz moze lakierem do drewna?

4. gdzie to bydle bedziesz trzymal? ;]

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tyl bylo mi łatwiej wykonać z pleksi ale spoko i tak bedzie ona zmatowiona i pomalowana.

Wkrety beda zaszpachlowane. Ale potrzebuje jeszcze jakis fajnych srob do montowania bokow

Bedzie malowana na czarno-fiolerowy metallic (chyba) a w srodku chromik

Gdzie bede 3mal - a zebym ja to wiedzial :D Wywale jakas szafe zeby ja postawic :D

 

Edit:

No wiec zaczalem skladac kosze na cdzlomy itp. ale przyszli goscie i musialem przerac. Mam nadzieje jutro je zakonczyc (skladac - bo co dalej z nimi bede robil nie wiem (nie wiem czy zmatowic je cale czy czesciowa, czy tez przemalowac - myslalem tez na wydzirganiu jakiegos tribalka).

Fotki wrzuce jutro jak tylko porobie i ew zakoncze.

Pozdrawiam

Edytowane przez NightCrawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl +

poczatek wykonania +

checi +

 

- jak narazie brak :P powodzenia dalej i wykonuj all starannie i powoli, duzo checi i mocnych raczek do szlifowania, a mysle ze bedzie zarabita buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhhh ryba... poczatek... ja sie ciesze ze jush za polmetkiem a Ty mi poczatek :) zalamie sie ;P

Jutro powinno zakonczyc sie wykonywanie kieszeni na dyski. Niestety praca i praca i nie mam teraz za duzo czasu zeby robic dalej ta bude... ale dziennie cos powolutku i wkoncu stanie i zaswieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety praca stanela z braku czasu...

Mysle ze w tym tygodniu pojde dalej i zaczne malowanie budy.

Teraz mam pytanie - w pierwszej fazie chcialem to oddac lakiernikowi... ale chyba nie znajde samobojcy ktory sie tego podejmie... tak wiec jak malowac drewno? podklad > papier > podklad > papier > i kilka warstw lakieru?

Orientuje sie ktos ile kosztuje podklad? i jaka farba to najlepiej malowac zeby szlo potem jeszcze przejechac bezbarwnym i zeby mi sie nic nie zwazylo?

Edytowane przez NightCrawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci sie nie podoba w front panelu?

 

Nie chce zostawic tego w takim koloze gdyz gorai front jest robiony z innego drewna niz reszta pozatym na sklejce sa seki i brzydko to wyglada. Myslalem zeby to maznac czarna bejca ale to tez nie bardzo bo w miejscach sekow bedzie inny odcien niz na reszcie.... tak wiec zostaje lakier.

 

Chyba ze ktos ma inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pracy, naprawde ładnie.

Plekse zmatowić papierkiem 300 dokładnie

bejca i lakier

Daj fotke z bebechami kompa ciekawy jestem efektu końcowego, no i jakiś panel przydał by się żeby wyłączać choinkę :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajca + kilka warst lakieru aby nadac odpowiedniej szalchetnosci :)

Czy bejca ma cokolwiek wspólnego ze szlachetnością? (WaWrzOL, nie żebym to do Ciebie tylko kierował, bo tu więcej osób z tą bejcą wyskakuje). Od biedy jeszcze rozumiem muśnięcie mocno rozcieńczoną dla lekkiego wydobycia struORT: ORT: ORT: ktury, ale to co często widzę w przypadku mebli, podłóg, etc. czyli farbowanie na jakieś intensywne ciemne kolory to IMHO totalna profanacja - mahoń, tek, palisander i inne, a wszystko o takich samych słojach (np. sosny) :?

 

Per analogia weźmy sobie obudowę udającą Lian-Li zrobioną z tandetnego plastiku pomalowanego na srebrno z opisem "kolor:aluminium". Ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec narazie zdjecia 2 rzeczy:

 

Knefle do on/off i reset takze beda robic za diody pracy dysku i wlaczenia:

 

Guzik 1

Guzik 2

Guzik 3

 

2 sprawa:

 

zamowilem bloczek na mcs;ie i jego spod wygladal tak:

 

Bloczek

Bloczek2

 

Czy jest to normalne? Zamawialiscie od nich?

Jest to Abadon NB Lite.

Pomijam to ze bloczek byl z deksza usyfiony i siedzialem 20 minu czyszczac go :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec narazie zdjecia 2 rzeczy:

 

Knefle do on/off i reset takze beda robic za diody pracy dysku i wlaczenia:

 

1340298[/snapback]

Nie to nie jest normalne powinno byc lusterko. ten spód wyglada jak szlifowany papierem 100. Kup papier wodny 200,400,600,1200,1500,2500 i paste polerska. Wyjdzie cie to około 5zł za paste i po 1-2zł za 1 arkusz papieru w zaleznosci od sklepu i ok 1h szlifowania - miłej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna rzecz tylko. Czy nie trzeba bedzie tego wszystkiego jakoś uziemic tam w środku ? Bo w metalowej budzie wszystko jest od niej przez puszke uziemiane, ale tu buda jest drweniana. A tan btw. to ogólnie wygląda świetnie, żebym miał troche więcej czasu i zdolności stolarskich też bym coś takiego robił !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uziemiania to raczej niema obaw wazne zeby gniazdo bylo uziemione, reszta jest podpinana pod zasilacz a z zasilacza idzie w "gnizdko" potem to juz czasami po rurach albo kablach- wole nie wnikac bo sie okaze ze macie kable gdzies przyspawane do kanalizacji :D. Co do tych guzików to wygladaja jak z mojej windy w bloku co ostatnio ukradli :lol: skąd je masz :huh: ?? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uziemiania to raczej niema obaw wazne zeby gniazdo bylo uziemione, reszta jest podpinana pod zasilacz a z zasilacza idzie w "gnizdko" potem to juz czasami po rurach albo kablach- wole nie wnikac bo sie okaze ze macie kable gdzies przyspawane do kanalizacji :D. Co do tych guzików to wygladaja jak z mojej windy w bloku co ostatnio ukradli  :lol:  skąd je masz  :huh: ?? B)

1341887[/snapback]

Uziemnienie budy musi być. Wszystkie napędy powinny być uziemnione. Jest ot bardzo ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...