Skocz do zawartości
ziomal155

Pomocy! Coś Z Wydajnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam semprona 2300 (200Mhz * 10= 2000Mhz) msi kt880 ramy noname 256MB 400Mhz i Gigabyta 9550 128MB i mi FarCry klatkuje na ustawieniach minimalnych a u mojego brata athlon XP 2000+ ram 256 333Mhz ale chodzi na 266Mhz płyta ECS K7s5a geforce 4se mx440 64MB i chodzi idealnie na minimalnych, to samo jest z RollerCoaster Tycoon 3. Co powoduje taką małą wydajność na moim kompie mam w 11000pkt w 3dmark01 i 3700pkt w 3dmark03 ramy odczyt 2780MB/s

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzac po wynikach w 3DMarkach to ze sterami i sprztem wszystko jest ok. Napisz w jaki sposób Ci klatkuje, czyli czy jest w miare stala ilosc klatek przez caly czas, czy moze czasem jest normalnie, a potem nagle zwalnia. Jesli jest to to pierwsze, to moze masz jakas trefna wersje gry albo jakis konflikt sprzetowy/programowy, a jesli to drugie, to znaczy, ze jest za malo RAMu. Pozamykaj wszystkie niepotrzebne programy z paska, jesli masz winXP to wylacz odzyskiwanie systemu, bo jak cos sie popsuje, to ten program narobi Ci tylko nadzieji a i tak nic nim nie naprawisz, wylacz tez funkcje autoupdate. Jesli bedzie jeszcze za malo ramu, to zainstaluj jakis programik do optymalizacji RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatkuje czasami w jakiś momentach i to najczęściej jak strzelam zamało ramu byłem prawie pewien że zamało ale u mojego brata ta sama wersja poszła na 256 i nic się nie zacina a odczyt z ramu brata to tylko 1600MB/s a zapis 600MB/s więc to chyba nie za mała ilość ramu odzyskiwanie systemu to pierwsze co robie po instalacji to wyłączam aktualizacje też zamykałem wszystkie aplikacje a program do optymalizacji mam i go używam i wydaje mi się że po optymalizcji komputer chodzi wolniej. wydaj mi się że to jakiś konflikt sprzętowy nie programowy bo robiłem formata już.

Edytowane przez ziomal155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz troche za slaba karte do Far Cry'a, i jak zaczynasz strzelac, to zmuszasz karte do dodatkowych obliczen zwiazanych z trajektoria lotu kuli i efwktami wizualnymi zwiazanymi z wystrzalem, jaka karte ma Twoj braciak. Moze wystarczy troche zmniejszyc detale i rozdzialke, to moze pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...