Jump to content

St.Anger

Stały użytkownik
 • Content Count

  633
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Pozytywna

About St.Anger

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 12/07/1984

Contact Methods

 • Tlen
  0
 • Strona WWW
  http://
 • GG
  4603009

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Zainteresowania
  komputery, motoryzacja, muzyka
 1. Płyta ma SATA 2.0 i udało mi się uruchomić dyski w AHCI. SSD-Z pokazuje że trim jest włączony. Choć teraz przyszło mi do głowy, że mogłem jeszcze sprawdzić poleceniem fsutil. Niebawem będę u kumpla i sprawdzę tą komendą. Generalnie nie udało mi się uruchomić RAID na płycie, ale znalazłem obejście. Na jednym dysku zainstalowałem Windows, a pozostałe 3 spiąłem w RAID pod Windowsem. Po zainstalowaniu sterowników SATA AHCI dedykowanych do tej płyty transfer w odczycie sekwencyjnym wyniósł ok 750 MB/s, tyle, że po kilkunastu sekundach cały system się zawiesił, a po restarcie musiałem resetować system do ustawień początkowych, bo tylko to zadziałało. Na uniwersalnym sterowniku Windows wszystko działa, ale transfer wynosi ok. 550 MB/s. Musiałem już oddać komputer znajomemu i nie sprawdziłem jaki ma rozmiar paska, ale domyślnie pewnie będzie 64 kB. Przy okazji, Czy w Windowsie można zmienić rozmiar paska?
 2. Zostałem poproszony o zajęcie się modernizacją stacji roboczej wyposażonej w płytę główną Intel S5000XVN. Pierwotnie na tej stacji były 2 macierze RAID0 utworzone poprzez ESRT2, pierwsza składała się z 2 dysków Samsung 830 250 GB, druga z 4 HDD WD. Całość pracowała pod kontrolą Visty x64. Chciałem pozbyć się macierzy utworzonej z HDD, dołożyć 2 dyski SSD i utworzyć macierz RAID0 z 4 dysków SSD i na tej macierzy postawić Windows 10 pro (1809). Podczas uruchamiania komputera po skonfigurowaniu RAID0 przed wejściem do instalatora Windows ESRT2 wyświetla wszystkie dyski i pokazuje, że macierz jest online. Jednak po pierwszym ponownym uruchomieniu komputera podczas instalacji Windows macierz znika, ESRT2 wyświetla tylko dostępne dyski bez żadnej macierzy. Po wejściu w konfigurację macierzy wygląda to tak, jakby macierz została po prostu usunięta. W pierwszej chwili pomyślałem, że bateria na płycie głównej jest już do wymiany, ale pomiar multimetrem wykazał 2,97 V, więc nie ma się czego czepić. Pomyślałem więc, że źle konfiguruję macierz, ale robiłem wszystko zgodnie z instrukcją dostępną na stronie: https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/articles/000007256/server-products.html Podobnie sytuacja wygląda przy próbie zainstalowania systemu przy ustawionym trybie AHCI. Do czasu pierwszego uruchomienia komputera jest ok, po ponownym uruchomieniu w menu boot brak jest jakiegokolwiek dysku. Jedynie ustawienie trybu IDE pozawala na zainstalowanie systemu z sukcesem. W obydwu przypadkach próbowałem w instalatorze wskazać sterowniki do RAID lub AHCI Intela, choć instalator bez problemu wykrywał dyski nawet bez nich. Nic to nie dało. Pozostałe podzespoły komputera: 2 x Xeon E5410 8 x 4 GB RAM FB-DIMM DDR2 667 MHz Quadro K4000 Płyta S5000XVN ma ku mojemu zaskoczeniu ma bardzo ubogi w opcje BIOS, nigdzie nie mogę znaleźć opcji zmiany trybu bootowania, przez co mam też problem z wyjściem DVI-D na karcie graficznej - Quadro K4000 nie ma EFI rom, więc mam tylko sygnał analogowy po przejściówce DVI-D - D-sub.
 3. włączenie/wyłączenie redukcji szumów w sterowniku kamerki nic nie zmienia Problemu nie udało się rozwiązać, udało się go obejść. Pomogło zmiana kamerki na Logitech C170. Znajomy pożyczył od kumpla, a gdy okazało się że działa zaproponowałem, żeby się zamienili. I chyba tak już zostanie, choć nie daje mi to spokoju :) . Cały czas zastanawiam się co jest przyczyną takiego zachowania się tego konkretnego modelu kamerki na tym konkretnym komputerze.
 4. To jest na pewno wina Windows, a w zasadzie nie ogólnie Windowsa, a tej konkretnej instalacji Windows, ewentualnie jakiś konflikt sterowników. Dwie kamery tego samego typu u znajomego nagrywają zniekształcony dźwięk, u mnie obydwie nagrywają dźwięk dobrze (też mam Windows 10). Wczoraj podmieniłem kartę dźwiękową w komputerze znajomego, nic to nie dało. Przychodzą mi do głowy jeszcze 3 rozwiązania: czysty rozruch, instalacja systemu od zera (choć to chyba bez sensu, bo system był instalowany od zera) i spróbowanie kamerki z mikrofonem innego producenta.
 5. Panowie mam problem, z którym nie umiem sobie poradzić. coś takiego już dawno mi się nie zdarzyło :) . Otóż po aktualizacji Windows 7 do Windows 10 pojawił się dziwny problem z nagrywanym dźwiękiem przez mikrofon wbudowany w kamerkę na USB (Creative VF0790). Wspomnę tylko, że komputer jest w dużej mierze wykorzystywany dla Skype, więc jest to istotny problem. Po odtworzeniu nagranego dźwięku głos brzmi jakby mówił Chip albo Dale :) . Karta dźwiękowa jest zintegrowana, to VIA VT1708S (Asus P8H61M LX2). Początkowo Windows 10 zainstalował jakieś uniwersalne sterowniki i miałem nadzieję, że to jest problem, ale po zainstalowaniu dedykowanych nic się nie zmieniło. Nie pomagają zmiany ustawień w panelu sterowania dźwiękiem, panelu audio VIA, włączanie/wyłączanie ulepszeń audio, zmiana jakości pomiędzy 16 a 24 bit, pomiędzy 44 100 a 96 000 Hz ani żadna inna opcja. Próbowałem zmienić coś w opcjach prywatności Windows, żeby upewnić się, że system nie blokuje dostępu do mikrofonu. Zmieniłem też sterowniki USB z uniwersalnych na dedykowane do H61, próbowałem wszystkich portów USB ale bez efektu. Dźwięk oprócz Skype próbowałem nagrywać też wbudowanym w Windows 10 narzędziem - to samo. Co ciekawe, inny mikrofon podłączony przez jack działa bez zarzutu. Wcześniej na Windows 7 wszystko działało, jedyne co zmieniłem to dysk na SSD i postawiłem świeży Windows. Szukając rozwiązań w internecie natknąłem się jeszcze na informację, że takie problemy mogą stwarzać sterowniki SATA do H61, ale problem występuje zarówno na uniwersalnych Windowsowych jak i dedykowanych Intela. Wziąłem kamerkę znajomego do siebie i jest ok, mam identyczną kamerkę jak on i moja kamerka u niego również nagrywa zniekształcony dźwięk. Jutro idę do niego z zewnętrzną kartą dźwiękową i to pewnie załatwi problem, ale to jest obejście a nie rozwiązanie problemu. Poradzicie coś?
 6. Rozglądałem się za procesorem i znalazłem taki kwiatek: http://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-4170-2x3-7ghz-lga1150-box-i6580944125.html Najbardziej rozbawiło mnie zdanie "Dlaczego ponad 25 tyś klientów zaufało naszej firmie"? No właśnie, to dobre pytanie :D . Ale jak już kupi się ten wspaniały procesor to wysyłka jest gratis :D . Teraz spostrzegłem pewną ważną informację - wysyłka jest gratis przy zakupach powyżej 1500 zł. A więc ta wspaniała firma w trosce o klienta podniosła cenę, żeby każdy mógł mieć darmową wysyłkę . We wspaniałym opisie procesora brakuje tylko wzmianki, że tak naprawdę procesor ma 3,7 GHz x 4 = 14,8 GHz :D .Spieszcie się z zakupem, bo zostało jedynie 75 sztuk......
 7. Odświeżę "nieco" temat. Panowie mam mały problem w Lost Alpha. Gdy chciałem udać się do podziemi elektrowni atomowej podszedłem mniej więcej do drzwi, ale jakiś błąd sprawił, że gra od razu zapytała czy przejść na następny level. Nie zastanawiając się kliknąłem tak. Wszystko było dobrze, dopóki nie chciałem wrócić na powierzchnię. Gra przenosi mnie do elektrowni, ale drzwi są zamknięte, ponieważ przez ww błąd gry nie musiałem wpisywać kodu i otwierać drzwi. Kodu od wewnątrz wpisać się nie da. Niestety przez to, że gra bez przerwy wywalała mnie do pulpitu przez nieuwagę nadpisałem wszystkie zapisy gry z przed wejścia do podziemi . Do głowy przychodzi mi tylko jedno rozwiązanie - pomajstrować przy plikach gry i "manualnie" otworzyć drzwi. Czy ktoś jest na tyle biegły w skryptach Stalkera, żeby nakierować mnie co należałoby zmienić? Pomocy :) !
 8. Zapomniałem napisać: na komputerze domowym mam Windows 8.1 64bit.
 9. Zdecydowałem się na zakup NASa Synology DS215j oraz dwóch dysków WD Red pracujących w RAID1. Użytkuję ten zestaw już 9 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Cały czas uczę się obsługi NASa i zarządzania siecią, ale chyba dużo jeszcze przede mną :) . Aktualnie męczę się z konfiguracją serwera VPN. W serwerze zainstalowałem odpowiedni dodatek i skonfigurowałem dostęp PPTP, Na komputerze domowym również dodałem nową sieć VPN, ale tu pojawia się problem. Przy próbie połączenia dostaję błąd 807. W jaki sposób stwierdzić, gdzie połączenie nie jest przepuszczane? Otworzyłem port TCP 1723 w routerze w pracy i w netiaspot w domu, a także w firewallu wbudowanym w serwer. Żeby "ominąć" router w pracy nadałem serwerowi DDNS i mogę zalogować się do panelu kontrolnego serwera z domu. DDNS wykorzystałem też przy konfigurowaniu połączenia VPN w na komputerze w domu, ale może to nie jest dobry sposób? Próbowałem bawić się Telnetem, ale nie bardzo mogę zrozumieć jak za jego pomocą mogę stwierdzić, gdzie połączenie jest blokowane. Gdybym zapomniał o czymś napisać pytajcie. Pomocy! :)
 10. Wyślij kartę na gwarancję. To są typowe objawy zimnych lutów. Widzę, że księgowi juz naprawdę przeginają z planowanym postarzaniem produktów :) .
 11. W takim razie spróbuj jeszcze odłączyć wszystkie zbędne rzeczy od zasilacza i płyty głównej. Zostaw tylko procesor, płytę, RAM. Jeśli płyta zacznie piszczeć, że brak jest karty graficznej. to znaczy, że reszta teoretycznie działa. Wtedy podepnij kartę i zobacz czy ruszy. Jeśli tak, to podepnij napęd optyczny i tak aż podłączysz wszystkie elementy. Kiedyś miałem podobne problemy i okazało się, że stacja dyskietek robiła zwarcia i komp nie chciał wstać. Dobrze byłoby jeszcze jakbyś napisał jaki masz sprzęt.
 12. Po pierwsze zresetuj BIOS i to prawdopodobnie załatwi sprawę. Odłącz komputer od prądu, znajdź zworkę resetującą BIOS, przestaw ją na kilkanaście sekund, po czym wróć do pierwotnego ustawienia zworki i spróbuj włączyć komputer. Włączanie i wyłącznie wentylatorów jest spowodowane tym, ze komputer próbuje się uruchomić, ale nie przechodzi testu POST i się restartuje.
 13. Mam sieć złożoną z dwóch komputerów, laptopa i dysku sieciowego Synology DS215j. Dysk sieciowy jest udostępniony dla całej sieci. Dotychczas wszystkie komputery korzystały z Windows 8.1 i nie było problemów z dostępem do dysku. Ale postanowiłem powoli migrować do Windows 10 no i domek z kart się posypał :) . Zainstalowałem na jednym kompie Windows 10 i zaczęły się problemy z dostępem do dysku. Wyłączyłem SMB i to pomogło na problemy z kopiowaniem / zapisywaniem / usuwaniem plików z eksploratora Windows. Wtedy zainstalowałem Office 2013 i znowu zaczęły się problemy. O ile z odczytem pliki przez Office nie ma problemu, o tyle zapis jest niemożliwy - przy każdorazowej próbie zapisania pliku na dysku sieciowym dostaję błąd: "Nie można zapisać dokumentu w tej lokalizacji, ponieważ miejsce docelowe nie odpowiada. Zapisz dokument w innej lokalizacji lub spróbuj ponownie później". Problem jest na pewno z Officem, bo żaden inny program nie ma problemów z dostępem do plików, nawet Libre Office otwiera i zapisuje bez problemów pliki, których Office 2013 nie jest w stanie. Co może być przyczyną? EDIT: Windows 10 jest dziwny :) . Włączyłem kreator zgodności dla każdego programu z Office (Excel, Word itp.), potem wybrałem użyj ustawień zalecanych. Po kilku sekundach narzędzie wyświetliło komunikat "tryb zgodności systemu Windows: brak", ale programy zaczęły zapisywać na dysk sieciowy bez problemów.
 14. St.Anger

  League Of Legends

  Panowie mam pytanie odnośnie tej gry. Czy ktoś z Was miał problemy z doładowaniem konta przez SMS za pośrednictwem serwisu Audiotex? Czy jest w LoL jakiś rejestr doładowań konta z datami i godzinami doładownia?
 15. Temat trochę ucichł, ale pojawiła się nowa wersja sterowników, więc pora go odświeżyć :) . http://forums.creative.com/showthread.php?t=709515 Pobierajcie i rozpowszechniajcie :) .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.