Skocz do zawartości
qhash

Nf7-s Zgłasza Dlugie Sygnały Z Przerwami

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki. Nie wiem co się działo z moim kompem , bo mnie nie było [ a mogło sie dziać wiele , wsadzanie innych pamięci dysków , wyjmowanie wszystkiego ] . Było nie było , wrociłem , odpalam - qpa. Długie sygnały następujące po sobie z krótkimi przerwami jako ciągła pętla. Obydwie diody na płycie się palą. Pogooglowałem - i niestety nie znalazłem żadnego takiego sygnału dla biosu PHOENIX. Owszem , w AWARDach jest to błąd pamięci, ale dla swojego BIOSu nieznalazłem. Czy ktoś miał podobne sygnały alarmowe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej jest błąd pamięci. Wyjmij kość/kości i wkładaj pojedyńczo po kolei do kolejnych slotów. Pewnie kość jest słabo dociśnięta albo jakis syf sie dostał jak ktoś coś grzebał.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że to załatwi sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj mialem to samo na tej plycie. A przyczyna byly moje kombinacje przy zmainie czestotliwosci procka. Zmienilem sobie z 11,5x166 na 11,5x175. Komp nie chcial ruszyc. Wydawal wlasnie takie piski jaie opisales. Pomogl reset CMOSU. Przelozylem tylko zworke na chwilke. Moze to pomoże. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomaga- to było pierwsze co zrobiłem.

 

Pożyczyłem inne RAMy i grafe - to samo.

 

Zastanawiam się , czy mogło coś się stać z płytą , jeśli pali się zielona dioda sygnalizująca jej sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona dioda oznacza , że jest zasilanie. Zielona zapala się jak wszystko jest OK. Sprawdziłem wszystkie komponenty na innej plycie - nie działa karta :( :( , Shuttle zgłasza takie same sygnały... zastanawia mnie tylko czemu po włożeniu na moją płyte GF 4 MX jest to samo... jakiego napięcią uzywa GF4 MX ? 3 V ? 1,5 V ?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawda z tymi diodami, skleroza, nie chciało mi się nachylić:P

A jeśli chodzi o kartę to AGP 1x było bodajrze 5V, AGP 2x/4x 3,3V a AGP 8x 1,5V. Sprawdź jeszcze na innej karcie (nie tylko GF4MX) może się coś poprawi. Miałem GF2Ti, który po kilku eksperymentach na Abicie nie dawał obrazu ale na MSI chodzi do teraz jak złoto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...