Skocz do zawartości
Chaos

Wszystko O Hydor L20

Rekomendowane odpowiedzi

cos mi sie wydaje ze przydaloby sie w 1 poscie umiescic linka do wc freddiego zeby ludzie znali moc tej pompeczki...

mówisz masz.. ze mną jak z dzieckiem :D

 

Freddi :blink: tak wyglądałem, jak to zobaczyłem ;) moje gratulacje i w imieniu Hydora L20 II dziekuję za zaufanie i wiarę w jego siły :lol:

Teraz pozostaje ogłosić konkurs: KTO DA WIĘCEJ :lol: hiehiehie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ; ] hydor jest git, tylko zeby jeszcze nie pieeeerrrrddzzzziiiiaaaaalllll ; / dodam jeszcze ze kupa weza o ktorej mowa to gdzies ... hmm... tak troszke ponad 3m + troche miedzianych rurek, no i to znowoz zaden wyczyn ze dwie nagrzewnice, bo one sa rownolegle polaczone, wiec mniejszy opor stawiaja... ale jak juz mowilem gdzies to woda dziarsko zapierdziela kazda rurka ; ] wiec sadze ze pompka ma jeszcze spory zapas mocy...

 

AVE!!

Edytowane przez Freddie Chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej wymieniłem wirnik, a pompka nadal pierdzi... :/ przez pierwsze 10 minut nowego wirnika była cisza ! taka że musiałem zbliżyć ucho na 5cm żeby sprawdzić czy pracuje :) niestety czar szybko prysł :/ teraz przy idealnej ciszy w domku (jednorodzinnym) słychać pompkę (przy wyłączonym kompie) już z 1m (nie jest zapowietrzona), tak jakby coś jej przeszkadzało (np. jakby była zbyt obciążona - ale nie jest) takie chrobotanie, pierdzenie... zobaczymy w nocy czy usnę przy niej...

 

<pompka jest powieszona na gumowym wężu>

 

jak topiłem dzisiaj Hydora w umywalce stanowczo postanowiłem że na wakacjach zatopię pompkę w pojemniku 1,5l wtedy jej nie słychać już z 1m :)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka glosniej pracuje od obciazenia:/ np jak ja utopie w wiadrze z dolaczonym 2m wezem ktory jest zwiniety spiralnie bez zagiec i do tego samego wiadra wraca woda i chociaz nie musi podnosic wody ani o cm to slysze ja z 3m (delikatnie bo delikatnie) a jak waz odlacze i sama pompka w tym wiadrze to jest cichutko.

 

Profesorowo-sesjowym stawiaczom 2 w indexie stanowczo mowie NIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta pompka obciazenie robi sama sobie. Przy wlocie do pompki sa tak male dziurki, ze wlasnie w tym miejscu powstaja najwieksze opory, a nie w zadnym innym miejscu sensownie zaprojektowanego ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chłopaki pomocy,poszukuje pompki musi byc cicha <w miare> i uciagnąć 3 bloki i opla rekorda <jakis rezerwuar...> teraz mam ATMANA-306 <2000l/h> i wytwarza tyle dB co startujący Boeing 747... Co proponujecie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naczytałem sie tematu o cichych pompkach i z tego mi wyszło że tylko C.o. są ciche i tylko one są polecane

a ja bym chiał jakas niedroga w miare cichą na 1 ( ew. za jakiśczas 2) bloczek + kadett

aqua szut ?

aqua el?

te dwie sobie upatrzyłem bo są tanie ale nie znaczy ze nie kupie drozszej jak bedą naprawde ochydne

 

w zwiazku z tym pytam czy hydorek bedzie głośniejszy od chieftec'a ? :D i czy są one aż tak drogie ( ok 100zł? ) L 25/20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wolę nie tracić gwary

1515186[/snapback]

tak z ciekawosci odwal ktos ta pompka na gware ? i czy sie myle czy ona nie obejmuje wirnika jesli tak to co maze sie tam złurzyc .. ? co najwyzej uzwojenia w jakis magiczny sposob przepalic ... Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci odwal ktos ta pompka na gware ? i czy sie myle  czy ona nie obejmuje wirnika jesli tak to co maze sie tam złurzyc .. ? co najwyzej uzwojenia w jakis magiczny sposob przepalic ...

Oddawałem Hydzia L30 II, niemiłosiernie wibrował i buczał. Serwisantem jest firma Ziarko, o ile dobrze pamiętam, i gdyby nie totalna olewka ze strony 4max'u (tam była zakupiona pompa i przez sklep musiała przejść) to mógłbym powiedzieć, że naprawa gwarancyjna była przeprowadzona w sposób wzorowy. Jak tylko pompa trafiła do Ziarko (4max przed wysłaniem trzymał ją u siebie prawie 3 tygodnie!) to zadzwoniłem do serwisanta, który do mnie oddzwonił i powiedział, że pompę oglądał, łożyska ślizgowe w wirniku są wyślizgane (???) a naprawa będzie polegała na wymianie całego wirnika. Serwisant zwrócił mi też uwagę na fakt, iż uszkodzenie prawdopodobnie powstało podczas pracy pompki bez wody. Dlatego nie odpalajcie swoich Hydorków na sucho!!! Ja na szczęście dostałem pompkę z nowym wirnikiem i od razu kultura pracy pompki się podniosła :)

Tak więc jeśli tylko możecie sobie pozwolić na kilka, kilkanaście bądź (jak w moim przypadku dzięki 4max'owi) kilkadziesiąt (71) dni bez pompki to śmiało możecie wysyłać.

Pozdrowionka dla wszystkich przebuwających na urlopie :D niekoniecznie dziekańskim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy wasze hydory l30 tez sie tak niemilosiernie grzeja bo moj po godzinie doslownie parzy w porownaniu z atmanem305 zatapianym podnios mi temp o jakies 5-7 stopni czy to normalne bo moze hydory maja to do siebie ze jak pracuja jako niezatapialne to sie tak grzeja ????????????? zastanawia mnie czy moze pompka nie jest uszkodzona ?????

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy wasze hydory l30 tez sie tak niemilosiernie grzeja bo moj po godzinie doslownie parzy w porownaniu z atmanem305 zatapianym podnios mi temp o jakies 5-7 stopni czy to normalne bo moze hydory maja to do siebie ze jak pracuja jako niezatapialne to sie tak grzeja ????????????? zastanawia mnie czy moze pompka nie jest uszkodzona ?????

pozdr :)

1604939[/snapback]

masz niezatopioną pompkę? i po zmianie z atmana na hydora wzrosła ci temp. wody? - dobrze rozumiem?

 

może wzrosła ci temp. do teraz są upały na dworze ;)

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz niezatopioną pompkę? i po zmianie z atmana na hydora wzrosła ci temp. wody? - dobrze rozumiem?

 

może wzrosła ci temp. do teraz są upały na dworze ;)

 

POzdr.

1606372[/snapback]

 

dobrze rozumiesz a pompke zmienilem wczoaj tak wiec temp od kilku dni taka sama wiec na 100% to nie przez upaly pompka poprostu parzy a moj komp praktycznie chodzi 24h :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to chyba hydzia dopadła jakaś "niestrawność" :unsure: Miałem L30, macałem :oops: po 2 dniach ciągłej pracy inline, była ciepła ale bez przesady. Obawiam się, że coś z Twoją pompeczka nie tak. Proponuję odwiedziny u sprzedawcy, może wymieni Ci od ręki.. a jak nie to pozstanie serwisowanie :-|

powodzenia

 

p.s. a może coś nie tak poskładałeś podczas zmiany pompki? może wąż gdzieś się zagiął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze nie znalazlem potrzebnych mi informacji wiec zapytam czy hydor L20 uciagnie 2 bloczki i 2 nagrzewnice ? ( 1x star i 1x zuk ) i ewentualnie w jakiejs dalekiej przyszlosci 3 bloczek na gpu i pytanie numer 2

czy jesli powieksze otwory wlotowe w w/w pompce na maxa nic sie nei stanie ? ( mowie o powiekszeniu otworow wlotowych w tym czarnym plastiku pompka jest zrobiona na niezatapialna ) pozdrawiam i czekam na reply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze nie znalazlem potrzebnych mi informacji wiec zapytam czy hydor L20 uciagnie 2 bloczki i 2 nagrzewnice ? ( 1x star i 1x zuk ) i ewentualnie w jakiejs dalekiej przyszlosci 3 bloczek na gpu i pytanie numer 2

czy jesli powieksze otwory wlotowe w w/w pompce na maxa nic sie nei stanie ? ( mowie o powiekszeniu otworow wlotowych w tym czarnym plastiku pompka jest zrobiona na niezatapialna ) pozdrawiam i czekam na reply

1633927[/snapback]

Hydor L20 spokojnie ciągnie 3 bloki i nagrzewnicę więc z drugą nagrzewnica nie powinien mieć problemów, dużo oporów to nie stawia, chyba że będzie bardzo wysoko umiejscowiona nad pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mkowalm no wlasnie chodzi o to ze bedzie to umieszczone w big towerze i pompka bedzie na dole a 2 nagrzewnice na samej gorze big towera i wlasnie sei zastanawiam czy jakos tego nie zmienic ale narazie wszystko planuje a do montarzu jeszcze troche czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...