Skocz do zawartości
wojwar

Po Zmianie Karty Graficznej 9550 > 6600 Bolą Oczy!

Rekomendowane odpowiedzi

też dodam, że po przesiadce z Radka na GF oczy bolą :blink: , ale jest jeszcze coś.

Na Radku mogłem ustawić odświeżanie przy rozdziałce 1024x768 100 Hz bez problemu, a na każdym GF max to 85 Hz - i pytanie: dlaczego? (monitor to (nie śmiać się za długo) Daewoo 518B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczylem ten topic i az sie przestraszylem :D Ale nic bylem twardy i jednak zakupilem kilka dni temu Winfasta (wczesniej 9550XT) - nic nie boli, wszystko jest ok. Monitor podpiety normalnie, odswiezanie 100Hz. Nie wiem w czym jest problem. Na poczatku bylo ciut "inaczej" ale bez zadnego bolu. Moze GF zwiekszaja promieniowanie monitora:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po przesiadce z radka 9200 (non SE) na aktualną.. obraz jest inny.. na plus?? nie wiem. na minus?? nie wiem, ale oczka nie bolą..

Jeszcze nie testowalem przez przejsciowke.. po pracy zrobie test..

btw.. GregK: ROTFL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw.. GregK: ROTFL :D

1317023[/snapback]

No mialo byc smieszne :D Mi sie wydaje ze to z wpatrywania sie w monitor z 10cm i ocenianiu grafiki te oczy bola :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom..

 

btw

u mnie w normie.. jednak teraz przez was mam zagwostke bo nie wiem czy uzywac bezposrednio wpietego monitora w karte czy przez ta przejsciowke:) kurde nom:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy uzywac bezposrednio wpietego monitora w karte czy przez ta przejsciowke:) kurde nom:)

1319817[/snapback]

ja zastosowałem przejściówkę i nie żałuję, jakość obrazu taka sama ( nie gorsza), a oczka nie bolą (lub dużo mniej bolą). Jak dla mnie - zakładać przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Panów których bolą oczy. Czy ustawienie monitora na 100 Hz odczytali z monitora czy z Windowsa? Nie zawsze to co jest ustawione w odświeżaniu w Windows jest tym co działa na monitorze.

Edytowane przez jbator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Panów których bolą oczy. Czy ustawienie monitora na 100 Hz odczytali z monitora czy z Windowsa? Nie zawsze to co jest ustawione w odświeżaniu w Windows jest tym co działa na monitorze.

1325571[/snapback]

oczywiście z monitora.

 

Np ustawienie 118 Hz przy 1024x768 powoduje zmianę parametrów monitora. monitor wyświetla 118 Hz na OSD (tak też podaje forceware).

 

Jednak może być jakiś "myk", że mimo iż monitor podaje 118 Hz (lub 100) - to odnosi się wrażenie jakby pracował na 75 ....

 

po prostu bolą oczka i tyle - niezależnie czy ustawię 115 Hz czy 100 czy 118 ;) - teraz siedzę na radku 9550@9600 i 1024x768x100Hz wszystko jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popinam sie pod temat. Mialem przez kilka dni Leadteka 6600 i musze stwierdzic to samo :( Po 2h pisania (mail, forum, edytor) oczy mnie pieka a wieczorem sa lekko przekrwione. Nie bylo tego na R9550 ani co ciekawe na syfiastym gf2mx. Obraz ostry, kolory super, ale to pieczenie. Monito mam dobry, belinea, ciagnie 115Hz w 1024x768. Sam nie wiem co zrobic, nie wiem czy pakowac sie w 6600 czy nie dolozyc i za 700zl ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> hisa 9800pro iceq. Za kilka dni zmieniam tez na lcd "15 - trzeba bylo zainwestowac w oczy bo ma sie tylko jedne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh te GF 6xxx to jakieś problemowe karty, jednym słowem trzeba kombinować panowie, życie to jedna wielka kombinacja przyczynowo skutkowa... Heh wydaje mi się, że na taśmę producentów (nie będę wymieniać, wszyscy ich dobrze znają :D) trafiły jakieś może nie do końca przetestowane materiały, wada fabryczna (kilkuset ??) egzemplarzy... Kombinować, kombinować, jeszcze raz kombinować (tylko tak żeby nie przekombinować rzecz jasna :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popinam sie pod temat. Mialem przez kilka dni Leadteka 6600 i musze stwierdzic to samo :( Po 2h pisania (mail, forum, edytor) oczy mnie pieka a wieczorem sa lekko przekrwione. Nie bylo tego na R9550 ani co ciekawe na syfiastym gf2mx. Obraz ostry, kolory super, ale to pieczenie. Monito mam dobry, belinea, ciagnie 115Hz w 1024x768. Sam nie wiem co zrobic, nie wiem czy pakowac sie w 6600 czy nie dolozyc i za 700zl ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> hisa 9800pro iceq. Za kilka dni zmieniam tez na lcd "15 - trzeba bylo zainwestowac w oczy bo ma sie tylko jedne  :-P

1331340[/snapback]

u mnie na przejściówce jest tak samo jak było

 

jak zmieniasz na LCD to pewnikiem problem mnie

 

najpierw kup sobie LCD i daj znać

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za pisownie moj kolega kupil 6600 prolinka ma filtry dolnoprzepustowe w kolorze bronzowawym ja mam teraz leadteka 6600gt i mam filtry dolnoprzepustowe koloru bialego i wiekszosc marek ma podobne czyli filtry lebszej jakosci i dlatego kolega ma niewyrazny obraz lekko rozmazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie zmienilo w tym temacie?

kupilem kabel do monitora rgb ... kolory lepsze... ale dalej to samo... po 2 godzinach siedzenia przed kompem okropny bool oczu i glowy...

w pracy mam stara 15" i zintgrowana karte graficzna. siedze 8 godzin i nic...co jest grane w koncu? wypuscili jakiks bubel ktory dobrze smiga tylko z LCD ???

zawiedziony kapke jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie zmienilo w tym temacie?

kupilem kabel do monitora rgb ... kolory lepsze... ale dalej to samo... po 2 godzinach siedzenia przed kompem okropny bool oczu i glowy...

w pracy mam stara 15" i zintgrowana karte graficzna. siedze 8 godzin i nic...co jest grane w koncu? wypuscili jakiks bubel ktory dobrze smiga tylko z LCD ???

zawiedziony kapke jestem.

1358404[/snapback]

 

Jeśli idzie o ostrość obrazu - to porównywałem ją na dużym powiększeniu co do "subpixela" na monitorze - ostrość jest taka sama jak w Radku 9600, a więc to nie problem ostrości.

 

Problem w tym, że mimo iż monitor podaje 100 Hz (lub wyżej) na OSD (oraz w sterownikach karty) rzeczywista częstotliwość wyświetlania wynosi zapewne coś koło 60-70. Większość ludzi tego nie zauważa... ale niektórym to doskwiera (znam takich co nie widzą różnicy pomiędzy 60 a 85 Hz)

 

Ja swoją sprzedałem -> w tej chwili mam sparkla 6600 AGP głeboko w (_._)

 

Acha ... LCD też nie jest rozwiązaniem - ci, których bolały oczka od tego GeForce na monitorach CRT mówią, że po przesiadce na LCD dalej jest to samo. Ci którzy nie widzieli nic złego na CRT na LCD też nie widzą

 

wolę mieć zdrowe oczy - grafę zawsze można zmienić... oczka nie odrosną.

 

Kupiłem sobie R9550@9600 pro - i śmiga aż miło. Może wydajność nie ta ... ale do gier starcza (w sumie prawie wogóle nie gram), do netu i prac biurowych oraz do filmów to aż nadto. a za zaoszczędzone pieniądze kupiłem sobie extra zegareczek

 

starczy też na jakiś ciuch

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote=Muttzz,Mar 30 2005, 11:27]

ja chyba tez sie go pozbede... mimo ze wydajnosc miodzio...

zostane przy starym dobrym ti4200@4600

ale nie chce mi sie wierzyc ze puscicliby takiego bubla:/

1358552[/snapback]

 

Ponad połowa ludzi nie widzi różnicy, to po co sobie będą zawracać głowę [ciach!]łami. Wszak to karta do grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zobaczyem że wyszły 6600gt na AGP to się podjarałem jak młody, to były czasy kiedy świeżo przesiadłem się z fx5200 64bit na Gecube R9550XT i okazało się że radek jest uszkodzony.

zacząłem sobie marzyć że jak oddadzą mi kasę to dołożę do gf6600 i będzie piknie. na szczęście wrodzone skąpstwo ;) nie pozwoliło mi wydac na grafikę na tamten czas 850 zł i w ten sposób skończyłem na tym co mam ;] bez problemów, ok wydajność, bez szaleńst ale i bolących oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie odkąd pamiętam zawsze główka/oczy bolały po 3-4 godz intensywnej gry (jeszcze na moim starym FX 5600). Problem rozwiązałem dokupująć sobie filtr na monitor. Teraz wyciągam nawet 10-12 godz  jak trza :wink:

1359856[/snapback]

Wiesz... zastanawiające jest to, że siedząc przed monitorem jak mam zainstalowanego radzia ... oczy nie bolą nawet jak siedzę po 16 godzin. Ledwo tylko przesiadka na GF 6600 - to zmęczenie pojawia się po kilkunastu minutach, a ból najdalej po 2 godzinach. Może rozwiazaniem jest faktycznie filtr... no ale wtedy powinni dodawać taki szklany polaryzacyjny na monitor 19 cali jako gratis do kart GF 6600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna rzecz .. w prownaniu do ti 4200 zmnijeszylem kontrast w monitorze ... i to o 40%, zwiekszylem ciut jasnosc, obraz ciut ciemniejszy ... ale nieco lpiej juz jest...moja autosugestia czy jednak fakt???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie może zejść do 85hz w 1024.Wbrew pozorom nie jest to takie niskie odświeżanie,a ostrość obrazu powinna się polepszyć.Może tutaj droga.

@clooney spróbuj przejść na oryginalne sterowniki monitora.Powinno pomóc jeśli chodzi o kwestię 100hz w 1024.Pozrdawiam Was i Wasze biedne oczka,a sam zastanawiam się nad 6600 przy nowym kompie.No tak ale co innego znajdę za tą kaskę?Macie jakieś info czy przy innych gforcach serii 6xxx też występuje problem bolących oczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie może zejść do 85hz w 1024.Wbrew pozorom nie jest to takie niskie odświeżanie,a ostrość obrazu powinna się polepszyć.Może tutaj droga.

@clooney spróbuj przejść na oryginalne sterowniki monitora.Powinno pomóc jeśli chodzi o kwestię 100hz w 1024.Pozrdawiam Was i Wasze biedne oczka,a sam zastanawiam się nad 6600 przy nowym kompie.No tak ale co innego znajdę za tą kaskę?Macie jakieś info czy przy innych gforcach serii 6xxx też występuje problem bolących oczu?

1360652[/snapback]

Wiesz... u mnie nie był to problem ostrości, bo ostrość karta miała na poziomie tego radka, co go mam aktualnie w komputerze (jak już napisałem, ostrość sprawdzałem z dokładnością do subpixela na monitorze). O ile przy 100-115 Hz problem występował u mnie, tak przy 90 Hz jeszcze bardziej się nasilał. Przy 85 Hz nie sprawdzałem - i już nie sprawdzę, kartę sprzedołem ;) i wróciłem do radka.

 

A co wydajnościowo porównywalne możesz kupić w cenie GF ? odpowiedź jest oczywista

 

R9500 pro lub R9800/128 bit. Ciutke droższe są pełne R9800/pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...