Skocz do zawartości
kakofoniks19

Celeron 2.4 Przeriobiony Na 3.2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem maciek kumpel pokazał mi jak sie kreci kompa hmm wiec długo sie nie zastanawiając wziołem sie za swojego posiadam taką specyfikacje CELERON 2.4 northwood BOX RAM 256 RADEON 9200SE HDD 40 G PŁYTA GŁUWNA ASUS P4P800S SE i nie markowy zsilacz najpierw sie bawiłem ostroznie powoli do 2.8 potem do 3.0 az powiedzałem raz kozie smierc i dałem 3.2 chłodzenie mam standardowe czyli takie jakie mi dawali z prockiem chciał bym sie zapytac co o tym myslicie i co mi radzicie

post-107395-1109886323_thumb.jpg

Edytowane przez kakofoniks19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem nie masz się czego martwić :P od kilku miechów mam takiego kompa jak w podpisie (procek wytrzymuje 3,2 ale już se podarowałem :P) wszystko chodzi stabilnie przy zasilaczu Codegen 300W :D no.... raz mi się myszka optyczna spaliła od skoku napięcia ale to tylko raz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem wczesniej Celeronka 2.0 Northwooda i miałem go na FSB100@145 czyli 2.0@2.9 i chodził stabilnie bez zwisów i spox wszyskot działało :D:D:D Na tej samej MOBO co ma aitor tego topicu :) Udany zakup - pochwalam, a i przy okazji widze że używasz firefoxa - jak by sie interesowało jego przyśpieszenie to wejdź tu. A i na tym procu miałem temp 32 w idlu a 44MAX w stresie jak był na 2.9Ghz i wiatrak na 2400 obotów ten którego ma w podpisie :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za kręcenie gdy i tak wynikowo masz FSB 130-140 MHz? :D to śmiech na sali... po takim kręceniu ile taki celek ma MFlopsów? mozesz zobaczyć SisoftSandrą? bo chciałbym się przekonać

1310803[/snapback]

Czlowieku opanuj sie, kazdy orze jak moze i nie kazdego stac na wymiane polowy podzespolow bo mu gra nie wyrabia.

To moze ja ci podam moja ocene w sandrze jak szukasz zawodnika:

 

Athlon Xp-M 2400+@3000Mhz 512L2

K7N2 Delta2 Platinium

 

Sandra 2004.10.9.133

ALU 14311 MIPS

FPU 5420 MFlOPS (czyli wcale nie tak wiele)

 

I co ja tez powinienem zmienic proca nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem maciek kumpel pokazał mi jak sie kreci kompa hmm wiec długo sie nie zastanawiając wziołem sie za swojego posiadam taką specyfikacje CELERON 2.4 northwood BOX  RAM 256  RADEON 9200SE HDD 40 G PŁYTA GŁUWNA ASUS P4P800S SE  i nie markowy zsilacz najpierw sie bawiłem ostroznie  powoli do 2.8  potem do 3.0  az powiedzałem  raz kozie smierc i dałem 3.2 chłodzenie mam standardowe czyli takie jakie mi  dawali z prockiem chciał bym sie zapytac co o tym myslicie  i co mi radzicie

1309112[/snapback]

Powiem ci ze da sie wiecej ja mam takiego samego cela 2,4 Northwood BOX i wczoraj dalem na 3,5 i nic mu nie jest przy napieciu 1,664 dzial stabilnie gralem ponad godzine w NFS U2 :D a max osiagal 57-59 *C w czasie gry

 

PS moze dzis sie pobawie i bedzie wiecej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem maciek kumpel pokazał mi jak sie kreci kompa hmm wiec długo sie nie zastanawiając wziołem sie za swojego posiadam taką specyfikacje CELERON 2.4 northwood BOX  RAM 256  RADEON 9200SE HDD 40 G PŁYTA GŁUWNA ASUS P4P800S SE  i nie markowy zsilacz najpierw sie bawiłem ostroznie  powoli do 2.8  potem do 3.0  az powiedzałem  raz kozie smierc i dałem 3.2 chłodzenie mam standardowe czyli takie jakie mi  dawali z prockiem chciał bym sie zapytac co o tym myslicie  i co mi radzicie

1309112[/snapback]

 

Moje zdanie:

1)Przy podkrecaniu powyzej 3G uwazam ze jednak powinenes kupic deko lepszy cooler, niedaj boze ze ci sie kurz nazbiera :), albo cos innego przytrafi z tym boxem to temperatura moment pojdzie w gore.

Szczegolnie polecam nowe Pentagramy Freezone CU (u mnie ladnie chlodzi i wolno sie zakurza), stosunkowo tanie i wydajne.

 

2)Przy takim podkrecaniu niejednokrotnie trzeba zwiekszyc napiecie zasilania CPU aby zwiekszyc stabilnosc systemu, a co z tym idzie zwieksza sie wydzielani ciepla (patrz 1) i pobor pradu z zasilacza.

 

3)Skoro napisales ze zasilacz Noname to moze to byc w przyszlosci kolejny problem, wiec radzil bym nad tym rowniez pomyslec.

Warto zeby przyszly zasilacz mial jakis czujnik temp - regulacje obrotow; mniej sie kurzy cooler, wydluza sie zywotnosc i jest cichy gdy potrzeba.

 

 

Reasumujac: jesli bedziesz dbal o czystosc coolerow i sprawdzal co jakis czas temp (mowie rowniez o zasilaczu) komp przy tym sprzecie jaki napisales moze jeszcze troche pozyc, ale jak to sie mowi przezorny zawsze ubezpieczony...

lepiej wczesniej przewidywac wypadki niz usowac usterki.

 

(Najlepszym testem na sprawdzenie temperatury jest dotyk - pow 60st scina sie bialko; wiec jak sie oparzysz to juz wiadomo ze chlodzenie idzie do wymiany ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ravense

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...