Skocz do zawartości
tomasir

agregat chlodzacy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myslal ktos o wykorzystaniu agregatu chlodzacego (takiego z lodowki) w komputerze?To nie zart i mysle ze cos takiego jest wykonalne.Szczelna obudowa i niewielki agregat powinny dac bardzo duzo chlodu komputerowi.Jesli juz byly takie proby to prosze o podanie linkow z opisami i wnioskami.Moze to niewykonalne.W kazdym razie prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede to robil w wakacje, wiem jak.

 

temp procka bedzie b. niska

 

wykonalne w 100% i do tego nie potrzeba zadnej wiedzy o o/c , wystarcdzy, ze ojciec ci powie, ktoora czesc lodoowki chlodzi, a ktoora regoulooje temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to jest do zrobienia potrzeba tylko:

agregat, chlodnice, rurke kapilarna, cos na procka przez co by przeplywal gaz, gaz do ukladu.

Trzeba to tylko poskladac i bedzie dzialalo tylko ze agregat jest najdozsz i jeszcze trzeba napelnic uklada jakims gazem ale to mozna zrobic w warsztacie samochodowym zajmujacym sie klimatyzacja.

Wyobrazacie sobie mine goscia kiedy wchodzicie do warsztatu z kompem po pacha i mowicie "Do pelna prosze" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a wiecie ze mozna uzywac butanu do zaplniczek zamiast freonu?? jak chcecie to poszukam linki =)

 

najlepsze jest to ze taki gaz kosztuje grosze, jest latwo dostepny i ma temperature wrzenia chyba -49C, jedyny problem moze byc taki ze kompresor moze miec za malego powera... =(

 

tera kombinuje kompresor od jakiejs starej lodowki i sprawdze ten butan w praktyce, to moze byc super tania alternatywa do vapochill, jedyny problem jest w tym ze taki butan moze byc niebezpieczny (ach ta latwopalnosc) ale to nie stanowi problemu- wystarczy testowac np. na dwoze i jak jest przeciek to nic sie nie stanie, swoja droga w zamknietym pokoju tez go za malo wycieknie zeby nam za duzo zrobic (wrazie wybuchu poparzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem raczej o zrobieniu z komputera ludowki.Poprzez wykorzystanie starej malej lodowki.Albo zamykam wszystko w lodowce robiac niezbedne otwory lub wyjmuje wszystko ze starej lodowki uszczelniam obudowe i wszystko skladam.Wykonalne to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede to robil w wakacje, wiem jak.

 

temp procka bedzie b. niska

 

wykonalne w 100% i do tego nie potrzeba zadnej wiedzy o o/c , wystarcdzy, ze ojciec ci powie, ktoora czesc lodoowki chlodzi, a ktoora regoulooje temp.

moglbys mi przeslac jakies ryssunki jak to zrobic lub chociaz opis projektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a wiecie ze mozna uzywac butanu do zaplniczek zamiast freonu?? jak chcecie to poszukam linki =)

 

najlepsze jest to ze taki gaz kosztuje grosze, jest latwo dostepny i ma temperature wrzenia chyba -49C, jedyny problem moze byc taki ze kompresor moze miec za malego powera... =(

 

tera kombinuje kompresor od jakiejs starej lodowki i sprawdze ten butan w praktyce, to moze byc super tania alternatywa do vapochill, jedyny problem jest w tym ze taki butan moze byc niebezpieczny (ach ta latwopalnosc) ale to nie stanowi problemu- wystarczy testowac np. na dwoze i jak jest przeciek to nic sie nie stanie, swoja droga w zamknietym pokoju tez go za malo wycieknie zeby nam za duzo zrobic (wrazie wybuchu poparzy)

Czynny wulkan )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a wiecie ze mozna uzywac butanu do zaplniczek zamiast freonu?? jak chcecie to poszukam linki =)

 

najlepsze jest to ze taki gaz kosztuje grosze, jest latwo dostepny i ma temperature wrzenia chyba -49C, jedyny problem moze byc taki ze kompresor moze miec za malego powera... =(

 

tera kombinuje kompresor od jakiejs starej lodowki i sprawdze ten butan w praktyce, to moze byc super tania alternatywa do vapochill, jedyny problem jest w tym ze taki butan moze byc niebezpieczny (ach ta latwopalnosc) ale to nie stanowi problemu- wystarczy testowac np. na dwoze i jak jest przeciek to nic sie nie stanie, swoja droga w zamknietym pokoju tez go za malo wycieknie zeby nam za duzo zrobic (wrazie wybuchu poparzy)

Czynny wulkan )

Dokladnie !

Wiesz jakie temperatury osiaga kompresor w trakcie sprezania gazu ?!

Jezeli chcesz miec taka (doslownie) bombe obok siebie, to zdrowka zycze

Chyba lepszym wyjsciem jest napelnienie ukladu oryginalnym gazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza o gaz..

to akurat jest najtansze w tym wszystkim..

problem pojawia sie w zrobieniu parownika...

no i chalas...

ja wykombinowalem 2 obiegowy system...

komplet sprezarka z chlodnica itd od starej shladzarki napojow.. moc (przepompowywana) ok 400 W/s no i to by mi schladzala ciecz ktora by normalnie potem w WC plynela..

niestety cena.. 400 zl..:(

to chyba szybciej pozadnego peltierka se kupie...

co do zabawy w lodowke.. HDD i CD, kondensatorki nie lubia zimna.

pozatym kwestia szronu.. trzeba by jakos wilgos wyciagac z tej lodowki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza o gaz..

to akurat jest najtansze w tym wszystkim..

problem pojawia sie w zrobieniu parownika...

tez myslalem nad agregatem ale wlasnie problemem jest parownik jak go zrobic zeby sie w nim ciecz rozprezala ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsza o gaz..

to akurat jest najtansze w tym wszystkim..

problem pojawia sie w zrobieniu parownika...

tez myslalem nad agregatem ale wlasnie problemem jest parownik jak go zrobic zeby sie w nim ciecz rozprezala ??

Wystarczy ze tuz przed parownikiem dasz rurke kapilarna i juz masz to co trzeba. Parownik to moze byc WB albo cos robione na specjala. Najlepiej jakby to mialo wlot nad jadrem procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi pomysł podsuneliście, mam gdzieś taka starą chłodziarke do napoi.

Jest tam pompa no i to badziewie co chłodzi. wystarczy jakiś blok wodny podłączyć, napełnic całość płynem od chłodnicy i ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca mnie zrozumieliscie.Ja chcialbym zrobic cos takiego:Mam sporo miejsca tam gdzie jest komp(czytaj przestrzeni w biurku):

1)Wiec chce albo uszczelnic biurku rozwalic jakas z lodowek(najlepiej niewielka zamontowac agregat z tylu biurka i uszczelnic wszystko w miare mozliwosci.Nie chce juz zadnego wb montowac(bo i po co?).Jesli uda mi sie zbic temperature wewnatrz do ok.15 stopni to i radiator bedzie duzo chlodniejszy i wiatraki beda tloczyc chlodniejsze powietrze.

2)drugi sposob to zamontowanie w niewielkiej lodowce komputera(bez obudowy).I znowu zabawa w uszczelnianie i przeprowadzanie kabli(tu chuba bym musial uszczelki troche porozwalac i chyba by to dzialalo niezle.

Wiec uwazam ze koszt takiego urzadzenia bedzie znacznie nizszy niz Wc.Powinienem kupic jakis agregat lub cala niewielka lodowke za jakies100-150 zl.Prosze o linka jasli juz ktos cos takiego probowal no i oczywiscie o wady i zalety takiego rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję (jak również wielu innych) czegoś do chłodzenia wody w układzie WC. Gdybym znalazł jakąś bardzo małą lodówkę... Cena nie ma znaczenia, więc gdyby ktoś znalazł coś takiego...

Myślałem nad lodówką turystyczną (nie taką na wkłady, tylko podłączaną do prądu) i jakby taką trochę przerobić to może by się udało.

Mogłoby być też coś do chłodzenia napojów lub coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję (jak również wielu innych) czegoś do chłodzenia wody w układzie WC. Gdybym znalazł jakąś bardzo małą lodówkę... Cena nie ma znaczenia, więc gdyby ktoś znalazł coś takiego...

Myślałem nad lodówką turystyczną (nie taką na wkłady, tylko podłączaną do prądu) i jakby taką trochę przerobić to może by się udało.

Mogłoby być też coś do chłodzenia napojów lub coś w tym rodzaju.

W lodowkach turystycznych wykozystuje sie sie ogniwa peltiera o mocy w granicach 50W wiec lepiej kupic jakis peltier duzej mocy z jednej strony przymocowac jakis nieduzy radiator od coolera i wssadzic go do wody w obiegy. Z drugiej stronki zamontowac jakis naprawde duzy radiator i duzy wentylator.

I juz masz chlodzenie wody w ukladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...