Skocz do zawartości
przemek2f

Duży Problem Z Cdrw Liteon 52327s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nan problem z cdrw liteon 52327s kupiłem ja jako urzywane niecałe 2 tygodnie temu i odrazu po przyjeździe do domu nagrałem płyte (obrazek w cloncd) potem nie urzywałem aż miałem potrzeba nagrac vcd i za nic nie szło tego nagrac przy 99% sie wywalało ze błąd. I było tylko coraz gorzej wczoraj wogle przestała czytac i nagrywac to wyczysciłem jej optyke ale nie wiem czy dobrze wiec jutro powtórze po tym czyszczeniu zaczeła czytac płyty ale tylko tłoczone a zwykłych wogle nie widzi. Osoba od której ją zakupiłem tłumaczy sie tym ze zmieniałem biosy a robiłem to poto zeby wykluczyc bład biosu teraz mam ten co był na samym poczatku. Co mam zrobic?? moze ktos ma jakis pomysł?? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobny problem tyle że nie do końca, mój liteon o takim samym modelu czyta z oporami to co sam nagrał na płytach 52x z prędkościami do 16x 32x miesza ale nie wchodzi na obroty zwykłe tłoki czyta i rw też czyta i zapisuje

cała balanga polega na tym że ma fochy i nie czyta płytek jak nie ma chumoru :) wszystko zaczeło się pół roku temu jak woziłem ją ze sobą chyba wpadł kawałek sylikonu z płytki z gazety, ma cały rok gwarancje na 3 ale plomby w strzępach nie była rozkręcana co robić?? czy wyczyścić czy to coś z wyważaniem płyt czy z czym prosze o odpowiedzi dla mnie i dla kolegi nasze liteonki czekają na cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój liteon po delikatnym rozłożeniu na kawałeczki i wyczyszczeniu zaczoł działać prawidłowo wszystkie testy przeszedł jak na początku bezproblemowo trzeba tylko pamiętać że tasiemek lutowanych niw wyjmujemy a 3 wtykane wyjmujemy w kolejnościod najmniejszej do największej po odkręceniu płytek a przy wkładaniu ich na miejscanajpierw otworzyć wsówki przy wkładaniu tasiemki od lasera zamontować płytki i wysunąć do końca laser(na zewnętrzny kraniec płyty) nie wiem czy to sie komukolwiek przyda ale mojemu sprzętowi to pomogło a model jest ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam nadzieje ze jeszcze ktos to przeczyta :/ no coz

z moim liteonem (ten sam model) dzieje sie tak ze czyta wszystko git, kopiuje na dysk normalnie, ale jak juz idzie cos nagrac to sa schodki. zaczyna sie krecic, po chwili przestaje i cos "chrupocze" taj jak by byla uszkodzona mechanicznie.

ale jak zmniejsze obroty nagrywania na 12 to spoko luz wszystko nagrywa, rw tez ida bez problemu.

wiec jak myslicie co robic, gwary juz nie mam, nowego biosa wgrac?? pomoze?

czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pojawiły się problemy z nagrywaniem na moim lajtoniku. Przy maksymalnej prędkosci chyba za bardzo się rozgrzewał, bo z niektórych płyt swieżo po wyjęciu zaczęła schodzić farba. No dobra - przesadzam, ale nadruki wyglądały, jakby płytka się rozgrzała do takiej temperatury, że te nadruki zaczęły się topić. Z odczytu oczywiście były potem nici. Przy prędkości 32x nagrywanie idzie bezproblemowo, ale od tamtej pory wolę nie nagrywać 52x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oto taki problem z tą nagrywarką. Podłączyłem ją do kompa i pali sie cały czas dioda w nagrywarce, tacka sie nie wysuwa, bios i windows normalnie ją wykrywają. 10 minut wcześniej działała normalnie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...