Skocz do zawartości
adios

Nowy Coller, Kłopoty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem sobie na allegro wentylator Arctic Colling Arctic Fan Pro TC. Jest to cichy(naprawdę cichy) wentylatorek który chcialem użyć do zasilacza w którym mam jakiś silnik odrzutowy(więcej on nagrzeje niż powietrze :/). Więc otworzyłem zasilacz i chciałem stary wentyl wypiąć. A tu psikus. Jest on zasilany jakimiś kabelkami wychodzącymi niewiadomo skąd. Pomyślałem no to ok. utnę, skręcę założe koszulkę termo. i będzie git. Już miałem ucinać kabelki gdy zobaczyłem że oprób kabelka czarrnego i czerwonego mam jeszcze kablelek żółty(regulacja obrotów?), no ale z zasilacza mi taki niewychodzi :( Oczywiście mogę podpiąć zasilanie z płyty głównej, ale to się raczej nieopłaca. Co mam zrobić z żółtym kabelkiem od coolera?? Proszę o szybką pomoc bo komp stoi na podłodzę w całym pokoju... PLEASE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem sobie na allegro wentylator Arctic Colling Arctic Fan Pro TC. Jest to cichy(naprawdę cichy) wentylatorek który chcialem użyć do zasilacza w którym mam jakiś silnik odrzutowy(więcej on nagrzeje niż powietrze :/). Więc otworzyłem zasilacz i chciałem stary wentyl wypiąć. A tu psikus. Jest on zasilany jakimiś kabelkami wychodzącymi niewiadomo skąd. Pomyślałem no to ok. utnę, skręcę założe koszulkę termo. i będzie git. Już miałem ucinać kabelki gdy zobaczyłem że oprób kabelka czarrnego i czerwonego mam jeszcze kablelek żółty(regulacja obrotów?), no ale z zasilacza mi taki niewychodzi :( Oczywiście mogę podpiąć zasilanie z płyty głównej, ale to się raczej nieopłaca. Co mam zrobić z żółtym kabelkiem od coolera?? Proszę o szybką pomoc bo komp stoi na podłodzę w całym pokoju... PLEASE

1318886[/snapback]

Zaizoluj i zostaw. Upchnij go gdzies w kąt zasilacza. Żółty kabelek jest odpowiedzialny za pomiar predkosci obrotowej wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty kabelek wysyła sygnał do mobo co pół obrotu bodajże :)

Czerwony kabelek z wentyla to 12V

Czarny - masa.

1319007[/snapback]

Dzięki, wiedziałem do czego są :) tylko niewiedziałem dlaczego niemam zółtego :) PS. niewiem czemu u nas na wsi(tj. podkarpacie) wszyscy mówią zero a nie masa. Już mnie to denerwuje :P

Właśnie go zamontowałem i wrażenia super. Komp cichy jak nigdy, jeszcze tylko chłodzenie na procku zmienie i będzie cisza jak makiem zasiał :) Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czemu u nas na wsi(tj. podkarpacie) wszyscy mówią zero a nie masa.

Na jedno wychodzi. Teoretycznie powinniśmy mówić "plus" i "minus", bo to prąd stały jest. Wiadomo jednak, że jeden kabelek jest napięciowy, a drugi masujący (zerujący). Wszyscy wiedzą o co chodzi i można stosować obie formy dowolnie...

i będzie cisza jak makiem zasiał

Niedoczekanie Twoje. U mnie było tak, że wymieniłem wentyl w zasiłce na początku. Jaka to była genialna cisza... Potem jednak się przyzwyczaiłem i najgłośniejszy był wentyl na procku. Kupiłem Pentagrama. Ten dopiero zrewolucjonizował pojęcie ciszy. Co jednak wtedy? Grafika strasznie brzęczała, więc ją upasywniłem. Teraz wszyscy do mnie przychodzą i podziwiają bezgłośny komputer, a ja zatykam uszy, bo strasznie mi szumi...

 

Jeśli chcesz mieć rzeczywistą ciszę, to zamontuj sobie chłodzenie całkiem pasywne (bo przy WC będzie Cię denerwowała pompka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedoczekanie Twoje. U mnie było tak, że wymieniłem wentyl w zasiłce na początku. Jaka to była genialna cisza... Potem jednak się przyzwyczaiłem i najgłośniejszy był wentyl na procku. Kupiłem Pentagrama. Ten dopiero zrewolucjonizował pojęcie ciszy. Co jednak wtedy? Grafika strasznie brzęczała, więc ją upasywniłem. Teraz wszyscy do mnie przychodzą i podziwiają bezgłośny komputer, a ja zatykam uszy, bo strasznie mi szumi...

 

Jeśli chcesz mieć rzeczywistą ciszę, to zamontuj sobie chłodzenie całkiem pasywne (bo przy WC będzie Cię denerwowała pompka ;-)

1319444[/snapback]

Dokladnie, wyciszysz jedno to drugie zaczyna dawac sie we znaki. Ja juz poradzilem sobie ze wszystkim teraz dysk mi pyskuje. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że Arctic Cooling Fan Pro TC nie chodzi na 5V :(

Podłączyłęm i nie drgnął :(

A próbował ktoś puścić go na 7V ?? Jakie wrażenia ??

Zresztą on jest i tak chichy :)

 

 

pozdr. :-P

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adios- jaki masz zasilacz?

Zeby ci sie nie przegrzal- arctic chodzi cicho ale nie za mocno chlodzi. Juz mialem taki przypadek u siebie.

1320096[/snapback]

Jakiś noname 300W z chin z dość dużymy radiatorami. AC ma automatyczną regulację obrotów która działa(sprawdziłem zapalniczką :P) i po całej nocy wywiewa dużo chłodniejsze powietrze niż poprzedni. Tamten był szybki, ale miał rozjechane łożysko, wpadał w wibracje i jego łopatki wydawały straszny szum(łatwo było zauważyć ,że są krzywe). Więc wymiana była konieczna. Temperaturka jest na 100% dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...