Skocz do zawartości
hor

Pomocy W Doborze Podzespołów Do Abit Nf7-s ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, jestem tutaj nowy :) obecnie na etapie wysłuzonego juz Cel400 :)) i wlasnie szykuje sie powoli do zmiany PC... przegoglowałem troche i tak trafiłem do tweak.pl ;) stronka przyjemna - pomogła mi zdecydować się co do płyty - chce wybrać Abita NF7-S przy okazji tego mam jednak jeszcze kilka pytań ...

 

1/ zdazylem juz dowiedziec sie ze nalezy wystrzegac sie NF7-S2 czy to jest to samo co NF7-S v2.0? wydaje mi sie ze nie ale nie chcialbym sie pomylic... wiec pytam przed ;)

2/ jezeli chodzi o procesor to wszyscy z tego co wyczytalem polecaja Bartony a nie Sempron ... Czy wiec lepiej np. wybrac Bartona 2800+ czy tez Sempron 3000? A moze cos innego zaproponujecie? Semprony sa normalnie dostepne, natomiast spotkac nowego niby (nie wiem ile w tym prawdy) bartona to zadkosc...

3/ chce wrzucic do tego zestawu 512 MB ramu jaka wybrac zeby nie było problemow?

4/ sprawa chłodzenia i zasilania - co nalezaloby dobrac do tego?

 

nad karta graficzna bede myslal w nastepnym miesiacu :) po 10tym :)) Bede wdzieczny za pomoc, a odpowiedzi mysle ze pomoga w przyszłosci takze i innym osobom ktore stac beda przed podobnym problemem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja czytalem te zlote porady i te pytania mam po przeczytaniu bodajze jak dobrze pamietam 12 stron odnosnie tej plytki... ! Pierwsze za co sie zabralem to przeczytanie tamtych postow... Ale ciezko tam o prosta wyczerpujaca odpowiedz na te pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie oficjalna strona abita :!:

2 pytanie rzeka o najlepszych prockach masz przylepione ....

3 dzial o memach link

4 podobnie jak wyzej odpowiednie dzialy

myslenie nie boli uzywanie szukajki podobnie

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1

Nie to nie to samo

Ad 2

Barton ma więcej Cache i z tego powodu nieraz ma lepszą wydajność, ale z tego samego powodu trudniej się kręci. Jeżeli trafisz na Bartona z odblokwanym mnożnikiem to... raczej wolę wówczas Bartona niż Sempona

Ad 3

Tego nikt Ci nie powie, gdyż każde 512 jest inne

Nie polecam Kingstona CL3 ani żadnej kości o paramatrach 2T (trzeba pytać i sprawdzać)

Ad 4

Jeżeli chcesz mocno kręcić => wodne chłodzenie + chłodznie Mosfetów + PLLi => patrz Kompendium NF7... ... ...

Jeżeli małe kręcenie => Pentagram Freezone (92 lub 100/120 => w zależności od obudowy (miejsce między płytą a zasilaczem) plus dobra pasta (AS5)) i chłodzenie Mosfetów na wszelki wypadek

 

 

Zawsze chłodzenie SB i inne na NB (np. Zalman niebieski 47 lub złoty 32)

 

I tak jak napisał Linoge... Porady, porady i szukajka...

Ja właśnie tym sposobem rozwiązałem problem z RAMem niekompatybilnym z 1T (CPC ON czyli 512 Kingston CL3 w moim wypadku)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka,najlepiej jezli zandzjesz (pewnie juz tylko na allegro)To Bartona Mobile,ma odblokowany mnoznik,robisz drut moda,i ladnie krecisz;)pamieci to Hynix d-43(i pokręcisz),idealnie działają z NF 7,i jak wyzej wystrzegaj sie Kinsgstona z cl.3 i Twinmosa na kościac MTEC,jezli chcesz w przyszlosci miec duala,Twinmosy na mTEcah w dualu sie gryzą na NF7.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA nie polecałbym jeszcze pamięci Infineon (CL3) bo nie chcą chodzić inaczej niż 333 pomimo nominalnego 400 a z płytą Gigabyte chodziły spokojnie na 400. Więc to raczej konflikt płyta-pamięć. A i jeszcze jedno Sempron 3000 to Barton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...