Skocz do zawartości
pok

Microsoft Word

Rekomendowane odpowiedzi

Chcial bym sobie porobić ściągi ale mam taki problem, mianowicie nie wiem jak zrobić zeby jedną strone podzielic np. na 4 części tak żeby w każdej z części można było coś napisać.Wiecie może jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mój sposób na ściągi w Wordzie:

1) Pisze to co chce czcionką 12. Bez rzadnego formatowania. Czasem podkreślam jakieś wazniejsze pojęcia albo daty :)

2) Zaznaczam tekst (ctrl + a) i z menu wybieram opcje kolumny. W zależności od tego ile napisałeś tyle muszisz zrobić kolumn (żeby weszło na jak najwięcej na A4 - oszczędność papieru :))

 

Wydaje mi się że to dobry sposób podzilenia na 4 części strony. Zapewne jest jeszcze inny sposób ale jak dlamnie ten jest dobry :)

 

mały offtopic

Mój sposób na ściąganie:

Idziesz do księgarni/marketu i kupujesz najgrubszy długopis jaki tylko jest albo lepiej dwa oraz taśme bezbarwną. Piszesz w Wordzie co masz do napisania potem robisz to w 2 kolumnach. Czcionke ustawiasz na 3 przy dobrej drukarce. 4 widzać praktycznie na każdej. Tak zrobione ściągi naklejasz na zakupione długopisy. Ważne: nie obklejasz całego dookoła... trzba zostawić troche wolnego miejsca żeby nauczyciel miał gdzie patrzeć :) Jak ci się niemieści to bierzesz następny długopis (taki sam) i jedziesz :) Ściągałem tym sposobem przez 1 i 2 kl. liceum na 90% spr. - ani raz nie zostałem złapany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wiecie moze jak zrobic w wordzie aby tekst byl ulozony alefabetycznie np. tak aby te slowa tlustym drumiem bylo ulozone np.

bbbbbbbbbbb

xzczxczxczxczxc

ccccccccccccc

zxczxczxczxc

dddddddddd

azxcczxczczxczxc

 

 

te slowa nie wysuniete te b c d aby byly usolzne alfanetycznie wicie o co mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ endrju

 

sposób ok. Ściagałęm tak najczęściej ze słówek etc. bo jest strasznie mało miejsca jak na coś większego (czcionka zawsze 3 - 3,5 Arial chociaż Times jest minimalnie mniejszy to czasem jest nieczytelny, ale co kto lubi)

 

Ja mam taki sposób:

Zwężam strone do odpowiedniej szerokości, czcionka 3-3,5, 300%, i wzdłuż strony drukuje. Jak drukne to tne kartke i następny paseczek itd.

Zgape łądnie zginam na pół, ew., jescze w środku kieszonka na inną zgape, na to taśma klejąca - najlepsze zabezpieczenie przed potem i gites. Ściaga w łąpe i na żywca - a co tam :blurp: Na 74 ściagi w tym roku tylko raz na niemieckim facetka zwróciła mi uwage ;)

 

udanego zgapiania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na angielski kiedyś wydrukowałem ściągę w kilku kopiach na A4

Jedna poszła na ściankę biurka nauczycielki, inna gdzieś na ścianę i cała klasa miała pożytek :)

Raz zrobiłem A3, ale sprawdzian przełożony został i nauczycielka zobaczyła ściągę, ale dopiero pod koniec dnia

p.s.

na dzień dzisiejszy to wg mnie najlepiej jest trzymać ściągę w tej samej ręce co długopis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jak zrobic sciage gdy mam juz caly tekst ( niestety formatowanie tez ( wypunktowanie itp ) ale do tego rysunki tez mam

 

jak zmniejszyc to wszystko i wogole ,

 

bo jak zrobilem tak jak radziliscie to po pierwsze 1 pyt bylo na pol strony ( wypunktowanie :? ) po drugie rysunki sie nie zmniejszyly ...

 

pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...