Skocz do zawartości
kostekw

Kupic Nowy Czy Ciutke Rozbudowac Stary

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly dylemat, kupowac nowego kompa za <3000zł czy dorzucic do starego kompa nowa plyte i procka.

Moj stary komp wyglada nastepujaca:

Athlon 2000 XP+

MSI KT3 Ultra2-C

512MB DDR 266MHz

GF Ti 4200 128

SB Live 5.1

Seagate 40Gb 7200

 

W tym kompie chcialbym zmienic plyte i procka. Procka na 2500 Mobile, a plyte w sumie nie wiem na jaka (mysle o jakiejs MSI). Procka podkrecic na 3200.

 

Opcja druga to zakup Athlona 64. I tu seria pytan:

1. 754 czy 939

2. Ktory z a64 bedzie najlepszy do krecenia

3. Jaka plyte? (MSI??? mam sentyment)

I ostatnia rzecz za takie pieniadze jaki zestaw sami byscie zaproponowali.

Pozdrawiam, dzieki za odpowiedzi.

Zapomnialem dodac, komp ma mi sluzyc (tak jak poprzedni) do grania (przewaznie w IL2 sturmovik i jak wyjdzie to BoB)

Zapomnialem jeszcze dodac, ze w przyszlosci chcialbym o/c nowy sprzet.

Jeszcze raz prosze o porade.

Edytowane przez kostekw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle,ze w ciągu 2 miesięcy powinny sie pojawic piprawione wersje(np. obsluga pamięci 2 stronnych, dodane sse3) a cena ma podobno sie nie zmienić..powinny tez byc podatniejsze na o/c

Obecnie amd pozbywa sie wlasciwie zapasow i niejako odpadow prockow starych serii ..

Kręcą sie przewaznie fatalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja też mam podobny dylemat, albo kupić nowy, albo rozbudować stary komp, ale w starym (czytaj: obecnym) mam małe możliwości z powodu płyty głównej (agpx1 i x2) co mi sie bardzo ale to bardzo nie podoba, myślałem że narazie sobie grafe kupie nową, pasującą pod każde napięcie (teraz mam 3,3v), pomóżcie, kupić narazie nową grafe, czy poczekać i dozbierać kasy od razu na nowy komp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa grafa nic Ci nie da w takim kompie - on i tak skutecznie hamuje nawet tego gf. Sam miałem celerona 400 i gf2mx 400. Po przejściu na durona 1200 była kolosalna różnica np. przyrost w 3dmarku 2001 z (chyba :)) ok 1000 do 2700 punktów (i z tego co widziałem tyle jest w stanie mniej więcej osiągnąć ta karta bez oc). Nie musisz od razu kupować całego kompa. Możesz zacząć od zmiany płyty, procesora i pamięci (np. abit nf7 + sempron 2400+ + 512MB RAM = ~650 zł + jakiś cooler za ok 60 zł). Może i nie pograsz na tym gf w najnowsze gry, ale za to jest mnóstwo starszych (np. gta3, mafia, nfsu, czy nawet far cry), które będą na nim jako tako chodzić do czasu, aż kupisz nową grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak mysle na poczatku kwietnia kupuje nowego kompa. Wybralem sobie dwa zestawy:

Zestaw I

 

AMD ATHLON 64 3000+ BOX s939 (ADA3000DIK4BI

ASUS A8-SLI s939 nForece4SLI/DualDDR400/S/R/F/Gl

Prolink GeForce 6600 256MB PCI-E Golden Limited

Western Digital 120GB Serial ATA WD1200JD

2x(Kingston DDRAM 512MB FSB 400MHz kvr400x64c25/512)

DVD LITE-ON x16 SOHD-167T OEM

 

Zestaw II

 

AMD ATHLON 64 3000+ BOX s939 (ADA3000DIK4BI)

Gigabyte K8NS-939 (s939, nForce3-250, DDR400)

Sapphire Radeon 9800 PRO Atlantis 128MB T/D BOX

Western Digital 120GB Serial ATA WD1200JD

2x(Kingston DDRAM 512MB FSB 400MHz kvr400x64c25/512)

DVD LITE-ON x16 SOHD-167T OEM

 

Ktory wybrac, ew. co zmienic i czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Nowa grafa nic Ci nie da w takim kompie - on i tak skutecznie hamuje nawet tego gf. Sam miałem celerona 400 i gf2mx 400. Po przejściu na durona 1200 była kolosalna różnica np. przyrost w 3dmarku 2001 z (chyba :)) ok 1000 do 2700 punktów (i z tego co widziałem tyle jest w stanie mniej więcej osiągnąć ta karta bez oc). Nie musisz od razu kupować całego kompa. Możesz zacząć od zmiany płyty, procesora i pamięci (np. abit nf7 + sempron 2400+ + 512MB RAM = ~650 zł + jakiś cooler za ok 60 zł). Może i nie pograsz na tym gf w najnowsze gry, ale za to jest mnóstwo starszych (np. gta3, mafia, nfsu, czy nawet far cry), które będą na nim jako tako chodzić do czasu, aż kupisz nową grafikę.

1336068[/snapback]

Na tym kompie chodzą mi takie giery jak: GTA3, GTA:VC, MAFIA, NFSU :D :razz:

Ale tak myślałem żeby z grafiką poczekać (tzn: mieć tą, ostatnio nawet o/c sobie zrobiłem na niej:D) i kupić sobie właśnie to co mówiłeś, ale zamiast 2400+ to 2500+ semprona, no i zasilacz oraz buda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...