Skocz do zawartości
Kwiecień

Intelowcy, wejść!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie dokładnie nad tym samym. Co do płyt to rozwazam P4b533 - juz sprawdzona przes sporo osob oraz

P4S8X - o tej nikt nic nie wie albo nie chce mówic. To sa moje typy na dzień dzisiejszy.

Nie wiem jak jest z płytami MSI. Macie jakeis doswidzenie jak na nich z kreceniem itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem od intela ale go mialem i sprzedalem. proponuje msi 845 a ram to samsung ale nie wiem czy go dostaniesz jak nie to kingston ale koniecznie 333. ja nie jestem od intela ale nikt ci nie odpowieada więc ja też się licze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie wiem jak jest z płytami MSI. Macie jakeis doswidzenie jak na nich z kreceniem itd?

Ja mam płytę MSI i jestem z niej zadowolony. Słabo mi się na niej ten 1.6A podkręcił, ale jest to ewidentna wina samego procesora, sprawdzałem także na tej samej płycie 1.8A i szedł spoko na 2.6GHz na boxowym coolerku. Płyta ma regulację Vcore do 1.8V, Vmem do 2.8V, Vagp do 1.8V, FSB do 200MHz oraz mnożniki dla pamięci 1:1 i 4:3 (200/266MHz). Również polecam pamięci Samsunga, oczywiście te z końcówką TCB3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim typem jest Asus P4S8X na sis645dx (czy jakos tak ale ten model)

lub Asus P4S533 starsza wersja -jedna z najlepszych plyt bardzo nagradzana

na www.asus.com.pl mozesz sobie o nich poczytac

plyty asusa towazysza mi od zawsze i jeszcze sie nie zawiodlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można podkręcić pentium 3 733MHz poza szyną

Nie ma innej opcki ale nie odbiegaj od tematu. Ja sie własnie zastanawiam nad P4S8X tylko nie wiem jak sie w rzeczywistosci sprawuje (chodzi o OC). ma ja ktos moze. Albo poczekac na ta płytka na PE ale ta z kolei dosyc droga bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach kupuje P4 1.8 + xxxxx(mobo) + 256DDR xxx. No właśnie, wstawcie swoje propozycje. Opinie powinny być głównie od "Intelowców" Z góry dziękuje.

Jak ludzie juz pisali kup cos Asusa - nie ma stabilniejszych plyt. Wszystko zalezy od tego ile masz kasy. P4PE lub P4S8X, pamieci Samsung PC2700.

 

moim typem jest Asus P4S8X na sis645dx (czy jakos tak ale ten model)

lub Asus P4S533 starsza wersja -jedna z najlepszych plyt bardzo nagradzana 

na www.asus.com.pl mozesz sobie o nich poczytac

plyty asusa towazysza mi od zawsze i jeszcze sie nie zawiodlem

Asus P4S8X jest na SiS 648, natomiast Asus P4S533 jest na SiS 646 (czyli 645DX).

 

ja jestem za Asus533PE poczekałbym za ta co obsługuje pamieci RIMM 1066 moim zdaniem przyszłościowa ale droga 

RDRAMy raczej nie maja przyszlosci, nowe chipsety intela beda wspierac DDRy, jedyny nowy chip jaki bedzie obslugiwal RDRAM to SiS 658.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem intelowcem ;) , ale ostatnio kumplowi podkrecalem P4 2Gh na Asusie i bylo bardzo ciekawie ;) . POlecam w zaleznosci od kasy plyty tej firmy .

 

BTW jakie obroty powienien miec ten coolerek Boxowy , u niego smigal 2500 obrotwoi na minute i juz te 45 stopni w stresie lapal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyt Asusa używam od czasów P75  i można na nich polegać (sprawdzone na kilkuset sztukach). Jeśli masz kupować, a cię stać to P4PE

No nie wiem czy aby się nie rozpędziłeś w tym zachwalaniu ASUSA, firma też miała wpadki, a totalną wpadką było chyba wypuszczenie płyty P3C2000 na intelu820 kaszana jakich mało 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyt Asusa używam od czasów P75  i można na nich polegać (sprawdzone na kilkuset sztukach). Jeśli masz kupować, a cię stać to P4PE

No nie wiem czy aby się nie rozpędziłeś w tym zachwalaniu ASUSA, firma też miała wpadki, a totalną wpadką było chyba wypuszczenie płyty P3C2000 na intelu820 kaszana jakich mało 8) 8) 8)

Każda firma ma wpadki(pamietasz test łosia u mercedesa ???). Poza tym nigdy nie brałem plyt w stylu P3c ani 810'tek. A o tych o których pisałem to mnie nie zawiodły, może miałem szczęście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kostek jak zwykle odmieniec - ja bym zaproponował Solteka 85ERV + 512MB DDR (Siemens , Samsung , Infineon...)

Brałbym też pod uwagę APOGEE 9EJL1 - fakt , że APOGEE pod AMD jest spieprzona , ale ta pod P4 chodzi bardzo dobrze i całkiem nieźle się kręci - miałem taką na 2 dni do testów - chipset i845E , barrrrdzo dobre wyposażenie i oprogramowanie - chętnie bym się zamienił , ale kasa - ok.600 zeta , a za to faktycznie już chyba lepiej kupić Asusa...

Ale Soltek jest naprawdę niezły i to za 420 zeta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo jak Kostek SL-85ERV. Płyta po prostu wypas ;]. Mój celek 1.7GHz kręci się na niej na FSB 533 MHz ;] ale nie za długo przy chłodzeniu z BOXa ;/. Płyta ma ponadto AGP 8.0x, znakomite mozliwości OC w biosie(fsb linear;napiecie cpu/agp/dimm, ATA 133,6 PCI,chipset VIA P4X400 (nieoficjalna obsługa DDR 400)

więcej pod adresem:

http://rubikon.com.pl/Soltek/Soltek.html

 

cena trochę ponad 500 zł

 

;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo jak Kostek SL-85ERV. Płyta po prostu wypas ;]. Mój celek 1.7GHz kręci się na niej na FSB 533 MHz ;] ale nie za długo przy chłodzeniu z BOXa ;/. Płyta ma ponadto AGP 8.0x, znakomite mozliwości OC w biosie(fsb linear;napiecie cpu/agp/dimm, ATA 133,6 PCI,chipset VIA P4X400 (nieoficjalna obsługa DDR 400)

więcej pod adresem:

http://rubikon.com.pl/Soltek/Soltek.html

 

cena trochę ponad 500 zł

 

;]

Płyta moze i dobra ale lepiej postaraj sie o 1,6Ghz chociaz Nortwooda bo z 2,27Ghz celka to i tak nie wiele mozna mocy wykrzesac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo jak Kostek SL-85ERV. Płyta po prostu wypas ;]. Mój celek 1.7GHz kręci się na niej na FSB 533 MHz ;] ale nie za długo przy chłodzeniu z BOXa ;/. Płyta ma ponadto AGP 8.0x, znakomite mozliwości OC w biosie(fsb linear;napiecie cpu/agp/dimm, ATA 133,6 PCI,chipset VIA P4X400 (nieoficjalna obsługa DDR 400)

więcej pod adresem:

http://rubikon.com.pl/Soltek/Soltek.html

 

cena trochę ponad 500 zł

 

;]

Płyta moze i dobra ale lepiej postaraj sie o 1,6Ghz chociaz Nortwooda bo z 2,27Ghz celka to i tak nie wiele mozna mocy wykrzesac.

 

i z tym sie zgodzę, jak dozbieram hajc ;] to najprawodpodobniej kupię p4 1.8A ;] no może cos więcej ... ale po co nrazie więcej ?? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila czytałem test trzech płyt pod chipset 845PE

Asus, Gigabyte i Albatron...bardzo obszerny test i wiele mozna sie dowiedzieć oto link http://www.anandtech.com/mb/showdoc.html?i=1723&p=1

 

Ja osobiscie jestem za Asusem i Gigabytem albo to albo to.... wyposażenie prawie identyczne a możliwości podkręcania również podobne więć już wybieraj (tylko nie wiem dlaczego Gigabyte miał problemy z DDR 333 ale imo to wadliwy egzemplarz)

 

Widziałem tam też recke Epoxa z chipsetem 845PE....

 

Hmmm...ale w sumie to po przemysleniu wzialbm Asusa i pamieci ddr400 corsair lub samsung.....

 

Aha mam pytanie czytałem w tym artykule o płytach z obsługą dual channel ddr bo pod koniec roku to taki ogólny termin....i mam problem bo w styczniu składam kompa i nie wiem jak to z tym będzie

 

Pozdro, Demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...