Skocz do zawartości
SpiderMAN

[recka] Acer Travelmate Tm4002wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

a nie macie wrazenia ze w tym acerze spacja jest troche "niewygodna"?

jakby zbyt gleboko osadzona (ponizej poziomu oboduwy, "wklęsnieta"), takze przy uderzaniu kciukiem w spacje uderza sie rowniez o obudowe? :/

1403575[/snapback]

U mnie nie. Jest idealna IMO.

Bardzo dobrze mi sie na tej klawiaturze pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz mozliwosc to najlepiej sam ocen. ja swojego kupilem troche w ciemno, tzn nie widzialem go na zywe oczy wczesniej. nie zawiodlem sie, nie mam jednak duzego odniesienia do matryc innych laptopow, widzialem ich zaledwie kilka i to przez krotki okres czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, przywyczailem sie juz do spacji ;)

 

a powiedzcie prosze jak wyglada sprawa z tym modulem bluetooth ktory mozna dokupic do acerka 4002WLMi?

Da sie to dostac gdzies w polsce? (widzialem kiedys to w usa, ale teraz nie moge znalezc).

 

Kupil ktos z was juz moze to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, przywyczailem sie juz do spacji ;)

 

a powiedzcie prosze jak wyglada sprawa z tym modulem bluetooth ktory mozna dokupic do acerka 4002WLMi?

Da sie to dostac gdzies w polsce? (widzialem kiedys to w usa, ale teraz nie moge znalezc).

 

Kupil ktos z was juz moze to?

1409533[/snapback]

W Polsce nie do dostania, poza Acerem...

W Karenie mi powiedzieli, 80$ + CLO, PODATEK, MARZA, ze wyszloby to okolo 500zl... :P :lol:, a do tego jeszcze Ci tego nie zamontuja...

W Acerze, a i owszem, ale ciezko bedzie... ze sprowadzeniem, bo normalnie tej czesci nie maja na stanie.

Montaz samodzielny wykluczam. Zeby zamontowac to ustrojstwo trzeba rozebrac polowe laptopa!

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 szybkie pytanie: co zrobilem zenie widze osd zmian poziomu jasnosci/glosnosci? :P musialem cos zamieszac ale nie wiem co ;c  jedynie mute/unmute widze na osd

1409932[/snapback]

Jasnosci nigdy OSD nie bylo...

Co do reszty to zainstaluj ACer eManager od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłanczaliscie moze Acerka TM 4002 do telewizorka.Ja chcialem go podlaczyc ale jakos komp nie wykrywa polaczenia.Ostal mi sie stary kabel z radka 9500 ktora mialem w desktopie i byc moze on jest przyczyna.Ten kabl co mam ma 8 pinow w 3 rzedach(2 dolne rzedy po 3 piny:-)

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłanczaliscie moze Acerka TM 4002 do telewizorka.Ja chcialem go podlaczyc ale jakos komp nie wykrywa polaczenia.Ostal mi sie stary kabel z radka 9500 ktora mialem w desktopie i byc moze on jest przyczyna.Ten kabl co mam ma 8 pinow w 3 rzedach(2 dolne rzedy po 3 piny:-)

Pozdrowionka

1411363[/snapback]

Ja podlaczalem, ale takim kablem...

http://allegro.pl/show_item.php?item=43421162

Polecam, kabel jest bardzo dobrej jakosci, obraz zyleta!!!

Nie robie tu nikomu reklam, ale kabelek jest naprawde bardzo dobry.

Ma pozlacane wtyczki w aluminiowych obudowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do posiadczy, jak wam się pracuje na tym dysku 4200obr.? Warto dopłacać do 4502WLMi który ma mniejszy dysk ale szybszy? Jak w codziennym użytkowaniu się sprawuje? Podczas kopiowania czy uruchamiania kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do posiadczy, jak wam się pracuje na tym dysku 4200obr.? Warto dopłacać do 4502WLMi który ma mniejszy dysk ale szybszy? Jak w codziennym użytkowaniu się sprawuje? Podczas kopiowania czy uruchamiania kompa?

1411947[/snapback]

No w sumie to nie mam odniesienia, ale moze to Ci pomoze...

 

Dołączona grafika

 

http://eris.rpg.pl/~spiderman/spider/HDD_Test_1.jpg

 

Ja nie narzekam, aczkolwiek na pewno jak bede potrzebowal wiecej miejsca na hdd, to bede pod koniec roku, albo w przyszlym zmienial dysk na wiekszy i szybszy.

Moze juz beda 120GB 7200rpm 8MB cache...

Bo juz sie pojawily Seagate'y Momentusy 120GB 5400rpm 8MB cache.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne, screen cenny.A jak wymieniałeś RAM to ktoś ci to robił czy jest dostęp normalnie do kości ?

1412123[/snapback]

Sam wymienialem...

Masz od spodu dostep do HDD, RAMu, WiFi, CPU bez zadnych plomb i kombinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim 4002 - dzis zaczal cos mi rzezic w nim hdd - co jakis czas slyszalem wyrazne stukanie [nie jestem w stanie tego inaczej okreslic] wiec wzialem sie za backup danych i w pewnym momencie zrobilem res windy , system nie chcial wstac [ pasek ekranu startowego windows jezdzi jezdzi i nic] - poszedl w ruch recovery cd i instalki windy, proces sie zakonczyl winda nadal nie startuje. Co lepsze komp w biosie nie wykrywa hdd.

 

I teraz nie wiem, czy jest cos co moge jeszcze sam zrobic czy teraz zostalo mi juz tylko oddanie do serwisu? Czy moge go podpiac przez kabel [normalny serial czy jaki?] do desktopa i tak sie sprobowac do hdd na nim dobrac?

 

Jednym slowem - pomocy :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim 4002 - dzis zaczal cos mi rzezic w nim hdd - co jakis czas slyszalem wyrazne stukanie [nie jestem w stanie tego inaczej okreslic] wiec wzialem sie za backup danych i w pewnym momencie zrobilem res windy , system nie chcial wstac [ pasek ekranu startowego windows jezdzi jezdzi i nic] - poszedl w ruch recovery cd i instalki windy, proces sie zakonczyl winda nadal nie startuje. Co lepsze komp w biosie nie wykrywa hdd.

 

I teraz nie wiem, czy jest cos co moge jeszcze sam zrobic czy teraz zostalo mi juz tylko oddanie do serwisu? Czy moge go podpiac przez kabel [normalny serial czy jaki?] do desktopa i tak sie sprobowac do hdd na nim dobrac?

 

Jednym slowem - pomocy :x

1418062[/snapback]

Jednym slowem serwis...

Druga sprawa, to mozesz podpiac, ale musisz miec przejsciowke do podlaczenia do normlnej duzej tasmy i zasilania.

 

Napisz dokladnie jaki masz w soim kompie dysk...

Producent i dokladne oznaczenie modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wczorajszym zawirowaniu i braku kontaktu mobo z hdd dalem sobie spokoj... po 30 minutach wlaczylem komp jeszcze1 w sumie bez wyraznego powodu i ... wstala winda po recovery, ktore wczesniej nie chcialo zakonczyc procesu [bo brak hdd]. po prostu x files. teraz all ok, hdd pacuje normalnie, laptok pod obserwacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wczorajszym zawirowaniu i braku kontaktu mobo z hdd dalem sobie spokoj... po 30 minutach wlaczylem komp jeszcze1 w sumie bez wyraznego powodu i ... wstala winda po recovery, ktore wczesniej nie chcialo zakonczyc procesu [bo brak hdd]. po prostu x files. teraz all ok, hdd pacuje normalnie, laptok pod obserwacja

1418447[/snapback]

Podaj typ i producenta tego hdd... :P

Moj masz w podpisie, ciekaw jestem czy masz taka sama Toshibke :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie to cudeńko i nie żałuję! Martwi mnie jednak trochę grzanie, szczególnie od spodu (stoi płasko na blacie). Po dłuższej pracy on bardzo ciepły (żeby nie powidzieć gorący).

 

U was też tak jest ?

Stosujecie może jakieś podstawki ?

Czy może poprostu przesadzam i jest to normalne ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie to cudeńko i nie żałuję! Martwi mnie jednak trochę grzanie, szczególnie od spodu (stoi płasko na blacie). Po dłuższej pracy on bardzo ciepły (żeby nie powidzieć gorący).

 

U was też tak jest ?

Stosujecie może jakieś podstawki ?

Czy może poprostu przesadzam i jest to normalne ?

 

Pozdrawiam

1420561[/snapback]

Moze troszke przesadzasz...

Zalezy to takze od trybu pracy, jesli pracujesz na Max performance to nie ma sie co dziwic, bo procek wtedy nie ma wlaczonego SpeedStepa, a co za tym idzie caly czas leci sobie 1.6GHz.

Sugerowalbym Ci ustawic w ACer ePower Managment - CPU Speed na High, bedzie wtedy dzialal SpeedStep i znacznie mniej wtedy bedzie sie wlaczal wentylatorek. Ja caly czas pracuje w takim trybie, nie ma potrzeby przelaczac sie na wyzszy, bo podczas grania czy tez innych obciazajacych CPU operacji czestotliwosc taktowania jest maxymalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie baterii, otóż w czasie pracy na zasilaczu stan naladowania baterii ePowerMenagment, stan naladowania beterii wynosi 95-98%. W zwiazku z tym pytam czy tak powinno byc, czy tez stan baterii po naladowaniu powinien wskazac 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie baterii, otóż w czasie pracy na zasilaczu stan naladowania baterii ePowerMenagment, stan naladowania beterii wynosi 95-98%. W zwiazku z tym pytam czy tak powinno byc, czy tez stan baterii po naladowaniu powinien wskazac 100%

1436056[/snapback]

Nie ma sie czym przejmowac...

Wszystko jest jak najbardziej prawidlowo, jeszcze nie wynaleziono takiej baterii ktora by sie dalo naladowac idealnie na 100% ;)

A tak powaznie, to ja tez nie widzialem 100%, zawsze oscyluje w granicach 95 - 99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) u mnie obecnie miernik energii wskazuje 100% DesktopSidebar to samo a ePowerManagement 99% ;P

1436180[/snapback]

Nie ufam programom typu "desktop sidebar", najpewniejszy jest soft producenta...

Ale i tak nie ma sie czym przejmowac :D

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem sobie programik riva tuner i nie bardzo tam mozna podkrecic pamiec i procesor(tzn nie bardzo wiem jak,uzywalem tego programu na desktopie na radku 9500 i krecilo sie wszystko:)pozatym program ten pokazuje mi ze moj radek jest 4xAGP.Czy w Acerku 4002 radek jest 4XAGP??Jakim programem krecicie karte??

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...