Skocz do zawartości
SpiderMAN

[recka] Acer Travelmate Tm4002wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

Co daje mie ten panoramiczny ekran? Dużo jest wiekszy? Czuć tą róznice? I czy obraz jest nienaturalnie rozplaszczony np w grach czy filmach?

 

Bo planuje kupić takiego samego lapsa, ale z Prockiem 1.5 GHz, 60GB i ekranem wlasnie 15 cali, nie 15,4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten watek i....

chyba sie napalilem na ten sprzet ;]

 

zeby tylko ial 128 mb dla grafiki faken :/

ale da rade to rpzezyc...

jest to chyab najrozsadniejszy laptop pod wzgledem ceny do mozliwosci,....

 

bluetootha nie ma, ale to na usb mozna dokupic.....

 

ojciec mi tylko powiedzial, ze mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos z wieksza matryca! ;/

min 16 cali....

 

ale ok....tak ostatecznie...

 

pamiec video jest wlasna, nei jest przydzielana.... dobrze rozumiem??

dysk w koncu 4200-jaki producent?? :(

a no i jak sie touchpad spisuje? bo w siemensach jest syfny...

ehhhh....rozumiem, ze lapy z odbra karta muzyczna to juz mniej sensowne pienaidze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze pamiec karty jest wlasna... Nie m Mobility Radeonow 9700 ze wspoldzielona pamiecia :P

 

Pisalem, ze u mnie jest Toshiba, zreszta wystarczy, ze spojrzysz w moj podpis.

 

Touchpad jest super, takze panoramiczny... :D Ja sie przyzwyczailem i smigam wlasciwie tylko na touchpadzie.

 

Istnieje cos takiego jak Audigy 2 ZS Notebook... na PCMCIA... albo starsza Audigy 2 NX na USB :P, bo dobrych kart dzwiekowych w laptopach to nie montuja... cos niby przebakiwane bylo przy premierze sonomy, ze w lapkach z najnowsza wersja Centrino ma byc Intel High Definition Audio 5.1, ale czy jest... hmm, jeden Intel raczy wiedziec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje dobra jakosc z wyjsciem spdif.... :/

 

opcja z pcmcia dobra, ale cenowo toto neiciekawe ;p

1443522[/snapback]

EOT... okolo 330 na allegro za OEM...to jest najtaniej jak mozna jak narazie kupic takie Audigy... Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, bo też mam tego ACERa:

 

Co to znaczy że wentylator się żadko włącza???

Trochę pojęcie względne.....co nie....

 

Powiem tak, umnie gdy chodzi tylko net to włącza sie

co jakieś 3-4 min na około 1,5 minuty......

 

według mnie to wcale nie jest tak żadko......ale w sumie

to mój pierwszy laptop i nie mam porównania.......

Proszę napiszcie jak to jest u Was, bo może coś nie tak

jest z moim ACERem........

 

Dzięki,

A poza tym JEST SUPER........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo to faktyczniewcale nie jest rzadko, u mnie (co prawda w dellu - ale technologia ta sama) wentyl wlacza sie tylko jak obciazenie wzrasta, przy normalnej przegladarce bardzo rzadko (np przy odpalaniu progsow czasem zaskoczy) w sloneczne dni :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam jaki masz tryb pracy ustawiony w ePM...

Ja mam CPU na High i i sie bardzo zadko wlacza wentyl, moze raz na 45 minut na okolo minute, podczas sciagania plikow z torrenta, podczas przegladania www moze raz na 30 minut na okolo 40s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. kupiłem taką zabawkę miesiąc temu. I juz mam problem z nagrywarką DVD. Jest to liteon SOSW-852S. Nie rozpoznaje, nie nagrywa i nie czyta płytek DVD. Oryginałów też nie. Z płytami CD jest ok. Może mi powiecie co jest grane i czy tylko serwis mi zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomciorr, u mnie diodka od baterii tez swieci po wylaczeniu kompa. gasnie po odlaczeniu od zasilacza. pomaranczowy kolor przybiera gdy laptop sie laduje a miga gdy przechodzi w stan hibernacji.

 

tumas, kup kilka plytek dvd roznych producentow i sprawdz na nich. niektore nagrywarki maja swoje humory. ja mam taka sama jak ty. narazie nagralem ok 30 plytek dvd ale tylko tdk dvd+r nie wiem jak jest z innymi. oczywiscie dobra nagrywarka nie powinna wybrzydzac. jezeli wiekszosci dvdr'ow nie bedzie rozpoznawac to chyba czeka cie serwis. (jedyny plus z tego, ze dowiemy sie jak dziala serwis acer'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomciorr, u mnie diodka od baterii tez swieci po wylaczeniu kompa. gasnie po odlaczeniu od zasilacza. pomaranczowy kolor przybiera gdy laptop sie laduje a miga gdy przechodzi w stan hibernacji.

1449762[/snapback]

U mnie tez tak swieci...

Jak odepnie sie od zasilacza, to gasnie :)

Jest to normalna sprawa...

Jakby to powiedziec...

RTM - by nie powiedziec RTFM :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że wentylator się żadko włącza???

Trochę pojęcie względne.....co nie....

 

Powiem tak, umnie gdy chodzi tylko net to włącza sie

co jakieś 3-4 min na około 1,5 minuty......

1445841[/snapback]

moj juz sie nie wylacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnosnie napedu w tym Acerku.Mam naped Litona i ostatnio dosyc czesto jak wkladam dysk do stacji to tak jakby sie nie chcial krecic,stara sie odpalic kilka razy az wkoncu za ktoryms sie odpali.Co gorsza gdy nagrywam DVD niby sie nagrywaja ok ale nie przechodza weryfikacji danych i np gdy taki nagrany dysk chce odczytac czy przegrac wyskakuje w pewnym momencie błąd CRC.Czy mieliscie moze ten sam problem??Moze ktos wie jak ten problem rozwiazac??NIe wiem czy to jest wina softu czy moze nagrywarka padla(sie znaczy zepsula:(

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnosnie napedu w tym Acerku.Mam naped Litona i ostatnio dosyc czesto jak wkladam dysk do stacji to tak jakby sie nie chcial krecic,stara sie odpalic kilka razy az wkoncu za ktoryms sie odpali.Co gorsza gdy nagrywam DVD niby sie nagrywaja ok ale nie przechodza weryfikacji danych i np gdy taki nagrany dysk chce odczytac czy przegrac wyskakuje w pewnym momencie  błąd CRC.Czy mieliscie moze ten sam problem??Moze ktos wie jak ten problem rozwiazac??NIe wiem czy to jest wina softu czy moze nagrywarka padla(sie znaczy zepsula:(

Pozdro

1487950[/snapback]

Problemu takiego u mnie nie ma, bo mam nagrywarke Pioneera od nowosci... czyli od 3 miesiecy :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotkie info: jesli OSD przestanie sie pokazywac nalezy wlaczyc/przeinstalowac Launch Manager.

[podaje bo sam mialem z tym kiedys problem, moze komu sie w przyszlosci przyda]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba problem z bateria, poniewaz po rozladowaniu i calkowitym naladowaniu (lampka swieci na zielono) pokazuje mi ze jest pelna tylko w 68%

1455586[/snapback]

Apropo baterii, to słyszałem ostatnio, że lepiej wyjąć baterie gdy używamy zasilacza.

 

Podobno w ten sposób przedłużamy żywot baterii i jej możliwości.

 

Czy to prawda? Czy Wy też wyjmujecie baterie pracując na zasilaczu?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez sim1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wyjmowaniu baterii podczas pracy na zasilaczu juz bylo, poszukaj. mysle ze zaden z posiadaczy 4002 nie pracuje z wyjeta bateria bo na jej spodzie znajduje sie nozka. bez baterii laptop stal by krzywo na stole. to chyba jest podpowiedz producenta, zeby nie wyjmowac jednak baterii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje sie wam obudowa po kilku miesiacach uzywania? Czy nie zaczela gdzies pekac albo wycierac sie w miejscach gdzie trzyma sie rece podczas pisania? Obudowa jest chyba wykonana z tego samego materialu co w moim TM4651LMi, chcialbym wiec wiedziec czy bardzo ostroznie mam sie z nim obchodzic :)

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, jak gralem ostro w kotora to balem sie ze mi sie cos przypali, zastanawialem sie nawet nad jakims dodatkowym chlodzeniem od laptopa, cena jednak mnie odstraszyla.

 

chyba inni posiadacze tego modelu juz maja wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Wasze laptopy tez tak bardzo sie grzeja przy maksymalnym obciazeniu ??

po 30minutach gry w GTA:SA, spod jest bardzo goracy, a stol na ktorym stoi prawie tak goracy ze mozna by na nim smazyc jajka :(

1516841[/snapback]

Bez przesady z tymi jajkami. Moj po pol godz 3DMarkow jest owszem lekko cieply no ale gdzies musi to cieplo przeciez uciec...

Ogolnie komp rewela, zauwazylem jedynie klikniecie HDD co kilkanascie sekund, jest dosc glosne ale ogolnie kompik jest cichutki, polecam, do 5000 PLN najlepszy chyba wybor, porownywalne HP, Toshiba, FS itd... sa sporo drozsze. Ciekawe jak sie bedzie spisywal, w miare testow bede opisywal.

Acha, bateria jest tez calkiem niezla, 3,5h WLAN-u, 3DMarkow itd na 90% jasnosci matrycy to chyba calkiem niezle, Sonoma to jest to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...