Skocz do zawartości
Amen

Problemy Z Coopermainami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Dawno bylem na forum.., ostatnio przed "wielką awarią", a i tak jestem zazwyczaj tylko tym czytającym...Na wstepie: pozdro;)

Przechodząc do tematu...to:

Po 1... musialem sprzecac sprzet z podpisu...(sytuacja difinansowa wymagala, ale juz odkupuje to samo.. jeszcze procek tylko:D) i w ten oto sposób stałem sie intelowcem.... rodzicow komp. to jakis ECS z ramem selektywnym i mazx magistrala 133 , albo jak kto woli 266;), i coperminem 850, ze standardowym napieciem 1.75V..... Do czego zmierzam...a no do tego, ze przechwycilem rodzicow kompa, a im dalem takiego micro atx z coperminem 800, ale niestety asus couple-vm niepozwalal wykrec na wiecej jak 840

No i ku mojemu zdziwieniu..... kiedy nalozylem sam wielki radiator boxowy, od bartona 2500(bez wiatraczka) zalozylem termomtr do dadiatora... temp, bylo 32* na radiatorze..., a bios pokazywal 78!!!, ale niezrazajac sie i wiedzac ze bios przelamuje zwiekszylem magistrale ze 100 do 133 i w ten oto sposob zrobilo sie 1130 mhz... bez zwiekszania napiecia... temp wzrosla do 38* (praca, poprostu nie zadne katowanie prime, tylko po kilku dniach prawie nieustannego przegladania www, czy graniaw jakies proste gry logiczne, kadu, czy gimp (na linuxie pracuje) ) i niczym sie nieprzejmujac pracowalem tak pol roku... az dzisiaj zwis i.. procek sie upalil... fakt, ze ECS pokazywal czasem i 100*, ale procek byl posmarowany pastą... radiator byl cieplawy..., a czujnikbyl umieszczony na radiatorze tuz nad jądrem (doklejony klejem termo!! ) i procek padl... tym pieknym wstepem zadam 2 pytania

1: czemu??!!- poprsotu tego nierozumiem... chodzi teoia ze intele trudno upalic, a tu....

2) planuje kupic jakiegos coopermine'a 533A (:D) do 633 na mobo niemam mozliwosci zmiany napiec..niewiem czy zawszedaje 1.75, czy dobiera sobie automatycznie..., bo tera siedze nacelku 800 ktrego niekrece, ale on tez jest na 1.75V... i niewiem, czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> lepiej procka z napieciem 1.5V.. czy 1.6..., czy 1.65, czy moze 1.7......, jakbym bral AMD to bym bral z jak najnizszym, bo bym potem zwiększył sobie nawet i w biosiku, a ze to intel i ani zworkami,ani dipami, bo takowych niema, sie nieda zwiekszyc napiecia, a i w biose niema takiej opcji, to nieiwem co robic..

 

PS

Napiecia mam stabilne zasilacz niby tylko 200W....., ale ASTEC (:D) i tak (miezone multimetrem) 12v to bylo 12-12.01 5V to bylo 4.98, a 1.75... dla procka (miezone przez mobo, a o dziwo mobo podawalo prawie identyczne wyniki w pozostalych napieciach jak multimetr) to bylo 1.747 tez ciagle...czsami 1.745

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...