Jump to content

phobosq

Stały użytkownik
 • Content Count

  2123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About phobosq

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://phobosq.blogspot.com
 • GG
  3904772

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  heavy metal, gry komputerowe, dobra książka
 1. Miałem mało LN2 i na początku sondowałem CB, to mi wyszło -105. Potem w którymś momencie ręka mi zadrżała, przelałem i okazało się, że do -120 poleci, ale nic to nie pomogło. Vcore faktycznie wysoki, też mnie to zdziwiło, bootował od 1.55, ale niestabilny był, dopiero w okolicach 1.68-1.69 zaczęło być OK do benchów.
 2. Wskrzeszam :) bo będzie, że nikt nie kręci w PL, a 775 wydaje się żyć wiecznie, przynajmniej jeśli chodzi o OC. Blu3 się nudzi i przysłał mi pudło proców. E8400 poszedł do XA, u mnie zostały E2140 i cała wesoła gromadka Celeronów (Cedary i 4x0, a chyba nawet jeden E3200). Postanowiłem się w końcu za nie zabrać uzbrojony w ostatnie 5 litrów LN2. Procek (E2140) był testowany i Blu3 zrobił na nim 4G (suicide 4080), co daje okrąglutkie 150% OC (suicide 155%). Na początek zdjęcie szronu. Szron jest cool. Zdjęcie robione na szybko telefonem, a że nie umiem, to jest jak jest. A
 3. Proszę o pomoc posiadaczy płyt Gigabyte'a na Z170 z DDR4. Zastanawiam się nad kupieniem jednej do OC, ale mam jedno wymaganie - ma mieć wysokie limity na napięcie VDIMM (na pamięci); nie widzi mi się wydawanie 2k PLN na Z170X SOC Force. Ponieważ nie sposób się tego doszukać w manualach, co już wytknąłem Gigabyte'owi ze 3 miesiące temu nie otrzymując żadnej odpowiedzi, chciałbym się odwołać do użytkowników w/w płyt. Proszę o odpowiedzi pod tym postem zawierające dwie informacje - model płyty i największe możliwe napięcie vdimm do ustawienia w biosie.
 4. Wczoraj testowałem, wyniki w wątku w extreme: http://forum.purepc.pl/topic/370044-oc-bclk-103-na-zablokowanych-skylake Jest ciekawie, ale dobry CPU to podstawa. Poza tym muszę zauważyć od razu, że ten BIOS nie jest stabilny - IGP nie działa w OS, XTU ma wyniki w okolicach 200, zdaje się, że HPET jest wyłączony, więc benchowanie 3D też może różnie działać. Ale do globali 2D w kategorii dwóch wątków jest idealny.
 5. Do tej pory wiadomo było, że jedyną płytą, która to umożliwia, jest Supermicro C7H170-M, która niestety jest u nas (prawie) nie do dostania, poza tym jest mało opłacalna, a wydajność jest dyskusyjna. Można byłoby się spodziewać, że flagowe produkty głównych producentów wkrótce pójdą w te ślady, nie wiadomo, co będzie dalej - Intel pewnie zablokuje tę możliwość, bo to przytnie sprzedaż odblokowanych modeli, a Microsoft pomoże wypuszczając krytyczną poprawkę o nazwie "CPU microcode update". Zatem - do rzeczy - ten moment się zbliża, Asus pracuje nad BIOSami, na razie są testowane do Z170-A i M8H
 6. phobosq

  wyprzedaż

  Hej, sprzątam nazbierany przez lata sprzęt, zapraszam do licytacji, gdyż w większości są tam fajne rzeczy: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=565429
 7. phobosq

  2x mobo na 1366

  Ping. Ktokolwiek pomoże?
 8. PM poszło, mam jedną sztukę za zbyciu.
 9. phobosq

  2x mobo na 1366

  Jak w temacie, mobo ma być sprawne, z obsługą wszystkich trzech kanałów i w miarę tanio. Marka nieważna - może być Asus, Gigabyte, MSI albo cokolwiek innego, byle zrobiło BCLK 200. Poszukuję dwóch takich płyt. Najchętniej odbiór osobisty w KRK. Proszę o kontakt przez PM.
 10. phobosq

  moje zabawki

  Update o CPU na 939.
 11. phobosq

  moje zabawki

  Z racji tego, że zaczyna mi zalegać sprzęt po domu, część musi znaleźć sobie nowy dom: DFI LP NF4 SLI-DR Expert - uparte bydlę, bootuje i do windowsów wchodzi, ale jakoś nie chce ze mną współpracować, głównie dlatego, że jednak jestem przywiązany do moich TCCD. Z Winbondami działa OK, testowany na Geilach UltraX i OCZ-ach Gold. W komplecie jest pudło, karta dźwiękowa, mostek SLI i trochę kabli. Cena - 150. http://1drv.ms/1pxk8pA http://1drv.ms/1pxkfS0 http://1drv.ms/1pxkg8K 2x512 A-Data Vitesta PC4500 (566) - TCCD, testowane osobno na max clock, jedna robi 413, druga 395. W dualu nie pró
 12. phobosq

  Mobo na X58

  Dzięki, szukam samego mobo, mam już jedną propozycję, ale jeśli ktoś będzie miał tanią sztukę to PW proszę.
 13. phobosq

  Mobo na X58

  Ping. Nikt nie ma? :)
 14. phobosq

  Mobo na X58

  Kupię tanio (w okolicach 200 zł) mobo na X58. Nie mam większych wymagań, ale powinna umożliwiać OC, więc OEM odpadają. Oferty na PW proszę.
 15. zainteresowany CPU i RAM, YGPM
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.