Skocz do zawartości
Klimer

Blokowanie Dostepu Do Neta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem. własciwie dosc duzy :/ chodzi o to ze po kilku minutach od włączenia komputera mój dostep do internetu jest blokowany prócz komunikatora Miranda IM. Do tego dzieja sie dziwne rzeczy... np. laczac sie na polnet (rowniez przy uzyciu Mirandy) wykryło mi ze niby moj ip to open proxy... itp chociaz proxy nigdy nie ustawiałem i nie widziałem zeby gdzies było ustawiane.

Poprostu ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa i po jakis 5 minutach (nie mierzyłem, mówie na oko) jestem odciety.. The Bat! niemoze sie połaczyc itp... nie robi różnicy jakiej uzywam przegladarki.

Posiadam ZAPORE Windowsową włączoną... jednak nie moge wejsc w opcje ów zapory. wyswietla mi "Z powodu niezidentyfikowanego problemu systemu Windows nie moze wyświetlic ustawien Zapory systemu Windows".

 

mam Windowsa XP sp2

 

tylko prosze nie radzcie mi reinstalla wina bo to sam wiem, aczkolwiek szukam alternatywy i jest to dla mnie bardzo wazne.

 

EDIT1: skanowałem sie przed roznymi spy'ami itp ^^

 

pozdrawiam

Edytowane przez Klimer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. wejdz do panelu zarzadzania servisami (services.msc) i zobacz czy działają servisy Centrum zabezpieczeń, zapora ogniowa. Jeżelui działąją to sprawdz czy działa instrumentacja zarządzania, powinno byc to uruchomione. Jak działąją to sproboj odistalowac sp2 jeżel imasz taka możliwość. Jeżeli nie zalęży ci na zaporze i centrum zabezpieczeń to możesz je wylączyć. Może odyskasz odstęp do netu.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na kompie Nortor Internet Security, który tu był "od producenta"

(laptop z juz zainstalowanym fabrycznie Windows'em)

i nie znalazłem w nim czegoś takiego jak "Wyłącz zaporę systemu Windows".

"Centrum zabezpieczeń" pokazuje, że "Zapora Windows" jest włączona!!

 

 

... i mam ten sam problem ... "Z powodu niezidentyfikowanego problemu systemu Windows nie moze wyświetlic ustawien Zapory systemu Windows".

 

... co ciekawe w services.msc nie ma pozycji która mogłaby po nazwie mi się skojarzyć z zaporą !! :mur: :blink:

 

 

 

...wejdz do panelu zarzadzania servisami (services.msc) i zobacz czy działają servisy Centrum zabezpieczeń, zapora ogniowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapora systemu Windows/Udostepnianie polaczenia internetowego, ew. jeszcze usluga ICS (Internet Connection Sharing) powinny byc wlaczone, aby zapora dzialala prawidlowo.

 

Centrum zabezpieczen nie jest do tego niezbedne, ale moze byc.

 

Skad masz neta? Moze Twoj dostawca cos wariuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo nie znalazłem w usługach ICS (Internet Connection Sharing)

ale włączone jest napewno bo komp współdzieli udziały sieciowe w LAN'ie

 

w usługach (services.msc) nie ma "Zapora systemu Windows/Udostepnianie" :mur:

 

centrum zabezpieczeń pokazuje że zapora jest "włączona" :blink:

 

próba uruchomienia konfiguracji zapory z poziomu panelu sterowania kończy się znanym już w wątku komunikatem "Z powodu niezidentyfikowanego problemu ..." :?

 

chcę ją wyłączyć ponieważ pomimo odblokowania w Norton Internet Security pewnego programu sieciowego (typu pulpit zdalny) programik ten nadal nie działa ... gdy ustawiałem go na "prawie" identycznym laptop'ie to musiałem dopisać do niego reguły w "zapora windows" oprócz Norton'a i dopiero wówczas zadziałał ... jak mi wiadomo Norton IS potrawi wyłączyć "Zaporę windows" ale nie znalazłem takiej opcji! :mad:

 

dostawca net'u jest tu "nieważny" ponieważ chodzi o LAN !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...