Skocz do zawartości
deuz

Generator Kodu Uml

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam z góry jeżeli ten temat sie pojawił juz tu na forum,ale nie moglem sie go doszukac wiec dodaje ten temat.Otóz szukam jakis generatorów kodu C++ na jezyk UML,oczywiscie nie chodzi mi o narzedzia typu Dia itp on ma mi stworzyc kod samoczynnie slyszeliscie o takich ,dali byscie linka dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisales w temacie "generator kodu uml" i nie ma czegos takiego jak kod uml, zapewne chodzi Ci o reverse engeenering, ale zadales pytanie tak nieskladnie i bez sensu, ze watek nadaje sie do zamkniecia, jak Ty sie nie potrafisz postarac i napisac cos sensownie to nie licz, ze ktos sie bedzie staral Ci pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem moze temat "generator kodu uml" jest niescisle sprecyzowany .Po pierwsze chodzilo mi o narzedzie typu Graphviz ,po drugie jakie znasz typy kodu?

Wiem wiem tylko literki ,text itp .Wg mnie i mówie o rzeczach nie wyuczonych z ksiażek

iż każdy jezyk ma swój charakterysrtyczny kod:jezyk polski ma swój kod angielski c,c++,uml.Jezyk to jest przede wszystkim rodzaj , model komunikacji - miedzy ludzmi a poniewaz osoby znajace sie na jezyku uml sa w stanie zrozumiec,odczytac intencje programisty ,czyli "przeczytac" kod i go zrozumiec wiec jest to jezyk pisany okreslonem kodem a ze jest to jezyk pisany głownie poprzez diagramy to jest nie istotne .Zobacz jak wygląda jezyk arabski lub chiński spójż na ich KOD !!!

Mam nadzieje ze wszyscy mnie teraz zrozumieli bowiem nie chodzi mi o piękne i drogie ksiażki do projektowania i programowania ale o czyste zrozumienie pojecia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uml to cos wiecej niz tylko jezyk, ale nie to jest tematem watku, jezeli chodzi o twoj problem, to pomimo, ze wyraziles sie niajasno rozumiem, ze chodzi Ci o reverse engeenering, a taka opcje ma wieksza srodowisk do projektowania, ot chociazby visual uml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje generator kodu UML, ale jesli sie tego tyczy to moge polecic program który nazywa sie poseidon, mozesz nim na podstawie diagramu klas wygenerowac wszystkie klasy - z metodami i skladowymi, oczywiscie bez samego kodu metod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to zrezygnowałem już z poszukiwań translatora c++ na diagramy,ale co do poprzednich wypowiedzi na mój temat ze uml ma swój kod to podtrzymuje zdanie.Moze troszke zeszlismy z wątku ale zdania nie zmienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dziwne macie podejście ludzie.

C++ jest językiem i ma swój kod, zgadza się?

Ale UML jest językiem i nie ma swojego kodu??!! Bzdury opowiadacie.

Jeśli komuś diagram nie pasuje do kodu to może niech spojrzy na generator kodu ANSI C++ w Rational Rose, w helpie są ładne przykłady kodu UML zapisane tekstowo w stylu:

 

class JakaśKlasa

[CodeName=SomeClass]

atribute m_i:int

 

itp. Dokładnie nie mogę podać w tej chwili niestety ale chyba chwytacie ten KOD?

:D

 

Co do rev-engineeringu to wystarczy kupić Rose'a, MagicDraw UML-a, itp. :)

Dla DIA są AutoDia, cpp2dia, itp.

 

Druga sprawa: faktycznie nauczcie się zadawać sensowne pytania :/

EOT

Edytowane przez marcinEc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tylko ja mówie ze uml ma swój kod i są to diagramy po drugie nadal stoje przy swoim,pytałem równiej innych "speców" noj ci panowie przyznają mi racje,a ponieważ jeden z nich pisze już kompilatory :P wiec ten autorytet jest dla mnie wyższy !!!

Aha polecił mi równiez abym ja wam polecił tzw.Inżynierie lingwistyczną

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy jezyk ma swoją semantykę, syntaktykę itd. I jako tako można z tego punktu widzenia mówić o kodzie UML. Jednak większości ludzi KOD kojarzy się z wklepanym programem. Tak więc przyznaję ci rację deuz ale z drugiej strony wyrażając się na jakiś temat trzeba mieć na uwadze to w jaki sposób twoja wypowiedź może być interpretowana przez większość ludzi.

I to jest moje zdanie ... przyznaję ci rację lecz precyzja w wypowiedzi to podstawa gdyż ktos może wypowiedź inaczej zeinterpretować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...