Skocz do zawartości
luk.drob

Lg L1740p

Rekomendowane odpowiedzi

Okej :lol:  , przeczytałem wszystkie Wasze opinie i jestem zdecydowany udac sie na zakup tego monitorka. Dzięki :D

 

P.S. rozważałem jeszcze L1780Q, ale jednak 1740 dużo ładniejszy,a tego czasu reakcji to i tak bym nie zauwazył.

1461650[/snapback]

czekamy na info dotyczące wrażeń z jazdy na nowym panelku :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lg 1740p. Monitorek fajny szczególnie po przesiadce z 15 Samtrona który miał 5 lat. Niestety odczuwam delikatny bul oczu po przesiadce, na CRT tego nie miałem. Możę to przez ustawienia albo moje oczy muszą się przezwyczaić do tego typu monitora??

Ustawienia aktualnie mam to takie jak ktoś już polecał czyli:

JASKRAWOŚĆ: 60

KONTRAST: 60

GAMMA: - 50

Może ktoś poda jak ma poustawiane wszystkie ustawienia w f*engine czyli:

-->movie

-->normal

-->user

-->text

Czy może lepiej zostawić te standardowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź:

 

Jaskrawość - 30

Kontrast - 46

Gamma - -50

Temp: 6500

 

Wędług mnie po przesiadce z crt są najlepsze... :)

1468828[/snapback]

Właśnie testuje. Narazie mnie nie bolą. Może to tylko przemeczenie albo oczy muszą się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, bo moje doświadczenie z lcd b. małe, ale chyba mam walniętego piksela (a może subpiksela?). :cry: Jak rozpoznac i co w zwiazku z tym zrobic? :mellow:

Wygląda jak paproch (napewno nim nie jest :cry: ) Blady (nie podświetlony)

CZY TO "ZDECHLAK"??? :blink:

Edytowane przez zawilczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:  :lol: Starlem padnietego piksela  :lol: UFF, niezly brudek... :D Wszystko ok.

1470185[/snapback]

Padnięty piksel nie mozę być biały :D tylko czarny :D :D A subpiksel jest w kolorach RBG :D , no chyba że trzy subpiksele zaczynają świecić jednocześnie w tym samym miejścu i nie gasnąć wcale to wtedy możemy mieć białego subpiksela :lol:

Ale prawdopodobieństwo takiego wydarzenia (3 subpiksele w jednym punkcie) jest mniejsze niż wygrana w totka :mur: :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest jak się liczy, że ktoś odpowie a tu każdy zlewa, ale ja taki nie jestem ;-)

z ciemnymi grami nie ma żadnego problemu-grałem na tym monitorku w Chronicles of Riddick i tam były momenty nawet bardzo ciemne i nie zauważyłem żeby coś było źle wyświetlane-za ciemno, czy za jasno

także ów monitor także do gier jest stworzony (oczywiście do innych rzeczy też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen komfort przy oglądaniu filmów?  B) (głównie chodzi mi o kolory)

 

Pytam, bo jutro chyba się po niego wybieram

1474906[/snapback]

No ja widzialem roznice w palecie kolorow w filmach kompresowanych xvid/divx. Jak sie oglada film z bliska ( w odleglosci normalnego korzystania: 0,5m - 1m) to widac na powierzchniach o "podobnej" barwie granice miedzy kolorami (tzn. jak potrzysz w filmie np. na sciane roznie oswietlona, z cieniami, itp.)

Ale jak siadam 1,5m-2m od lcd i ogladam filmy to nie mam problemow zadnych. Mimo dosc "ciemnego" ustawienia panela aby bylo dobrze pod www, to nie jest za ciemno w filmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no potwierdzam, chociaż nie znam nikogo, kto by oglądał filmy w odległości 0,5 - 1 m od monitora, szczególnie, że panel ten ma 17 cali. Tak więc od 2 metrów i powyżej każdy siada od monitora szczególnie, że jednak Divx/Xvid jest kompresją stratną i na panelach LCD widać te wszelkie uproszczenia (chodzi mi o bliską odległość od ekranu, dalej już tego prawie nie widać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wczoraj siedziałem przed moim 1740P i tak pomyślałem sobie, że na 100 % nie żałuję w obecnej chwili tego, że kupiłem ten panel. I mówię to w pełni władz umysłowych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe również nie żałuje chociaż posiadam model niższy L1730B.

 

Czy B od P różni się tylko:

 

- wyglądem

- PIVOTem

- habem USB

 

Czy może i matrycą?

1475765[/snapback]

Hmm, L1740P nie ma ani pivotu, ani huba usb :).

Czy zaluje ??

Chyba nie. Jednak zastanawialbym sie jeszcze nad innymi modelami, bo za ta cene mozna kupic monitory o podobnych parametrach, ale z wieksza iloscia bajerow (np. hub usb, pivot), a tutaj postawili na wyglad, na ktory podczas normalnej pracy i tak nie patrze - zwracam uwage tylko jak wchodze do pokoju :).

Wady i zalety, ktore rzeczywiscie maja/mialy dla mnie znaczenie:

+ gwarancja (wymienialem juz z powodu swiecacego subpiksela :) )

- odwzorowanie kolorow (wciaz nie moge sobie dobrac optymalnych ustawien dla www, gier, filmow, rano/wieczor - wszystko naraz)

Edytowane przez mateuszs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, że się wypowiedziałeś co myślisz, ale lepiej będzie jak będziesz się wypowiadał na temat 1730B w takim właśnie temacie, a nie zaśmiecasz tu temat nie związany z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie zaluje, choc czasami zastanawiam sie czy nie postawilem za bardzo na wyglad, a nie na dodatkowe funkcje jak pivot, ktory malzonce do pracy by sie przydal.

Lecz jak napisal ktos w poprzednim poscie cieszy oko :D

 

Teraz szukam monitora do pracy dla mamy (stary crt sie skonczyl) i mysle ze postawie bardziej na funkcjonalnosc- moze 1730p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie zaluje, choc czasami zastanawiam sie czy nie postawilem za bardzo na wyglad, a nie na dodatkowe funkcje jak pivot, ktory malzonce do pracy by sie przydal.

Lecz jak napisal ktos w poprzednim poscie cieszy oko :D

1478373[/snapback]

O, czyli widze, ze sie zgadzamy. Pewnie jakbym jeszcze raz kupowal tez bym wzial ten sam model (bo nie wiem jakie aktualnie dobre lcd sa na matrycy TN) ale mogli zamiast wygladu postawic troche bardziej na funkcjonalnosc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie w tej samej cenie 1780q możecie go obracać wywracać, ma pivoty szroty i inne i co z tego, jak jest slim, ma ramki o wielkości 2cm przez co widoczna jest górna i dolna lampa... <_<

jeśli chodzi o mnie to pivot albo hub nie jest mi do niczego potrzebny, a zakupu monitorka nie żałuje, wręcz przeciwnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...