Skocz do zawartości
luk.drob

Lg L1740p

Rekomendowane odpowiedzi

nie żałuje, choć będąc szczerym wybierając teraz monitor pewnie zdecydował bym się na 173p+. Fukcjonalniejszy z lepszymi parametrami, ale na pocieche napewno brzydszy :D

1588998[/snapback]

Dołączona grafika

Brzydszy? :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć technicznie (całkiem nieznacznie) ciut, ciut ustąpił miejsca 173p+

1589599[/snapback]

Chyba żartujesz? :lol:

 

1) Przyglądałem sie L1740P bardzo dokładnie bo sam chciałem go kupić (na szczęście nie kupiłem) dla tego wiem, że "ciut ciut" to mało powiedziane. "Ciut ciut" zbliżony to oba monitory mają tylko czas reakcji, cała reszta miażdży tego LG, soczyste kolory (16,7 mln gdzie LG ma tylko 16,2 mln - widać tą różnicę bardzo wyraźnie na wszelkiego rodzaju plikach graficznych - np zdjęcia, w grach i na filmach), kontrast, kąty widzenia 178/178, pivot, vesa, wygląd (bardziej stylowy i elegancki)..... W 173P+ czarny jest naprawdę czarny, a nie szarawy jak to jest w LG L1740P

 

2) Nie widziałeś 173P+ w akcji więc skąd możesz wiedzieć jak on się sprawuje? :blink:

 

Prawda jest taka (pewnie bolesna dla niektórych) że warto było być cierpliwym i czekać na Samsunga 173P+, a kupowanie obecnie LG L1740P to idiotyzm B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eech i tak wolimy nasze LGki bo są zajebiste i tyle....pamiętaj że niezawsze to co w dokumentacji przedkłada się na fakty.... B)

1590446[/snapback]

Ale ja piszę o faktach B)

Przez długi czas przyglądałem sie temu monitorowi i byłem gotów już go kupić (bo wtedy wydawał mi się być najlepszym wyborem) ale jak zobaczyłem pierwszą zapowiedź Samsunga 173P+ w Chipie, postanowiłem poczekać i nie żałuję bo jakościowo ten monitor jest o klasę wyżej B)

I jeszcze raz powtarzam, nie piszę o samych parametrach ale o tym jak one sprawdzają sie w rzeczywistości, mogę porównywać oba monitory bo bawiłem się trochę na LG L1740P, a teraz siedzę przed Samsungiem 173P+. Różnica w wyświatlanym obrazie jest kolosalna (na korzyść 173P+) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRZYDAL!!!!!  :lol:

 

1740p jeszcze długo będzie wiódł prym w estetyce wsród monitorów, choć technicznie (całkiem nieznacznie) ciut, ciut ustąpił miejsca 173p+

1589599[/snapback]

Akutat się nie mogę zgodzić, 173p ma styl i klase, o wiele bardziej pasuje do minimalistycznych pomieszczeń do których 1740p bedzie "przegadany". Klase samsunga czuć w karzdym calu, ludzie którzy cenią dobry design i którzy lubią surowe piękno wybiorą 173p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach sie nie dyskutuje  :D

Więc dla czego ciagniesz dalej dyskusje? :wink:

Cieszy mnie to, że wybrałeś monitor, który Ci się podoba i pasuje do wystroju wnętrza w którym stoi. Mi pasuje mój LG i tyle

Komuś mogą podobać się krągłości LG ale prawdę mówiąc Samsung ma bardziej stylowy design i pasuje do każdego pomieszczenia B)

 

Tak czy inaczej design to ostatnia rzecz jaką powinien kierować sie potancjalny nabywca w wyborze LCD, liczy sie przede wszystkim jakość wyświetlanego obrazu :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pieprzycie jak potrzaskani

za pół roku wyjdzie panel który pojedzie po rajtach 713p+ i co?

będziecie wtedy płakać, że nie zaczekaliście?

 

dla mnie rozmowa bez sensu

ja tam nie żałuje, bo na dzień zakupu był to naprawdę bardzo dobry panel i jest nim do dziś według mnie

zobaczymy kiedy się wam w samsungach posypią piksele :rolleyes:

co do wyglądu rozmowa tym bardziej głupia - każdy ma swoje zdanie, mi się tam ten samsung podoba, tak samo jak lg B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pół roku wyjdzie panel który pojedzie po rajtach 713p+ i co?

będziecie wtedy płakać, że nie zaczekaliście?

Nie sądzę, jak dotąd nie wymyślono lepszej matrycy niż S-PVA (z 16,7mln kolorów i krótkim czasem reakcji) i zanim takowa powstanie (a po jakimś czasie dopiero zostanie wdrożona do produkcji) minie przynajmniej 1-1,5 roku.

Za pół roku to wyjdą co najwyżej monitory innych marek na tej samej matrycy co teraz jest 173P+, będzie klarowna sytuacja (jak obecnie jest wśród LCD na matrycy TN) i nikt nikomu "po rajtach" nie pojedzie B) Obecnie 173P+ "pojechał po rajtach" wszystkim 17" LCD na rynku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, jak dotąd nie wymyślono lepszej matrycy niż S-PVA (z 16,7mln kolorów i krótkim czasem reakcji) i zanim takowa powstanie (a po jakimś czasie dopiero zostanie wdrożona do produkcji) minie przynajmniej 1-1,5 roku.

Za pół roku to wyjdą co najwyżej monitory innych marek na tej samej matrycy co teraz jest 173P+, będzie klarowna sytuacja (jak obecnie jest wśród LCD na matrycy TN) i nikt nikomu "po rajtach" nie pojedzie B) Obecnie 173P+ "pojechał po rajtach" wszystkim 17" LCD na rynku :lol:

1592440[/snapback]

aha, no chyba, że tak

nie wiesz może jakie jutro będą numery w totka?

a może nie wiesz kto chciałby kupić mój panel? oddam go nawet za darmo i na dodatek przeproszę, że nie poczekałem na premiere 173p+ :mur: cud techniki nie do przejścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, no chyba, że tak

nie wiesz może jakie jutro będą numery w totka?

a może nie wiesz kto chciałby kupić mój panel? oddam go nawet za darmo i na dodatek przeproszę, że nie poczekałem na premiere 173p+  :mur: cud techniki nie do przejścia...

1592717[/snapback]

Pozostawie to bez komantarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostawie to bez komantarza...

1592732[/snapback]

nie bez komentarza tylko zatkało kakao

zapytaj siebie samego co chcesz osiągnąć przez to co piszesz, czy całe forum ma Cię przeprosić "że nie poczekało" i paść Ci do kolan, bo masz 173p+?

nie neguje jakości tego panelka, ale czy mam w temacie o 6800 filozofować, jak to zjepsułęś sprawę, bo nie poczekałeś na 7800?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 173P Plus

Monitor wyświetla 64'ry odcienie koloru podstawowego, mieszając je w celu uzyskania 253'ech , co daje finalne ~16,2 mln barw. Niestety, musimy już na wstępie powiedzieć, że robi to dosyć nieporadnie, będąc jednym z najsłabszym, jeśli nie najsłabszym, w tej kategorii. Zdarza się bowiem, że efekty uboczne działania modułu FRC są b. uciążliwe przy wyświetlaniu syntetycznych obrazów, regularnych siatek, a nawet fragmentów jednolicie pokrytych specyficznym kolorem (zmiana kontrastu potrafi odmienić sytuację). W zdecydowanej większości przypadków to nie przeszkadza, choć przy oglądaniu zdjęć można dostrzec utratę fizycznej palety (ziarnistość z tytułu dithering'u implementowanego przez FRC). Gry oraz filmy nie cierpią z tego powodu. Przy dynamicznie zmieniających się obrazach nie zwracamy zbytnio uwagi na szczegóły na poziomie punktów obrazu.

stwierdzić jednoznacznie, że dostarczony egzemplarz przedprodukcyjny z całą pewnością nie dysponuje kontrastem na poziomie 1500:1. Co więcej, bliżej mu do osiągów monitorów ze specyfikacjami oscylującymi wokół wartości 800:1, aniżeli choćby 1000:1, znanych z innych matryc producenta. Z pewnością jest to przeogromne rozczarowanie. Należy wierzyć, że jest to efekt niedoskonałości wstępnego egzemplarza, a końcowy produkt będzie zaopatrzony w matrycę o podobnych parametrach, zachowującą wszystkie pozytywne cechy opisywanego, ze znacznie poprawionym kontrastem. Oby tak się właśnie stało, bowiem w innym przypadku całą sytuację musielibyśmy nazwać marketingową farsą,

Jakoś po przeczytaniu ponownym testu na mva nie padłem na kolana ......

Sorki za cytaty, ale to taki kubełek zimnej wody na cóóód techniki......

 

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=222

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bez komentarza tylko zatkało kakao

Chłopie, a co tu komentować? :blink: Najpierw sam piszesz że

za pół roku wyjdzie panel który pojedzie po rajtach 713p+

a zaraz potam mi zarzucasz że mam zdolność jasnowidzenia :lol:

nie wiesz może jakie jutro będą numery w totka?

no comment

zapytaj siebie samego co chcesz osiągnąć przez to co piszesz, czy całe forum ma Cię przeprosić "że nie poczekało" i paść Ci do kolan, bo masz 173p+?

żałosne...

ale czy mam w temacie o 6800 filozofować, jak to zjepsułęś sprawę, bo nie poczekałeś na 7800?

to nie topic o GPU, a o monitorach i nie "zjepsułęm" bo kupiłem za okazyjną cenę...

 

Wiem że prawda boli ale kończ waść ten OT, wstydu (sobie) oszczędź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie topic o GPU, a o monitorach i nie "zjepsułęm" bo kupiłem za okazyjną cenę...

Wiem że prawda boli ale kończ waść ten OT, wstydu (sobie) oszczędź...

1592783[/snapback]

jaka prawda boli, chłopie, ja ten panel nabyłem pół roku temu, czy dociera to do Ciebie?

 

co do tego co napisał Conti - dokładnie, jakoś nie widzę, aby ten panel podbijał świat i uzyskiwał najwyższe noty, a może Ty widzisz - patrząc na jego specyfikację...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka prawda boli, chłopie, ja ten panel nabyłem pół roku temu, czy dociera to do Ciebie?

I dobrze zrobiłeś bo w tamtym czasie był to najlepszy panel, a o 173P+ było głucho. Chodzi mi tylko o to że obecnie nie ma sensu brać tego LG, a osoby, które nabyły L1740P np. miesiąc temu odrobinę sie pospieszyły.

co do tego co napisał Conti - dokładnie, jakoś nie widzę, aby ten panel podbijał świat i uzyskiwał najwyższe noty, a może Ty widzisz - patrząc na jego specyfikację...

Jak byś poszukał to byś na pewno coś znalazł... nie łatwo o recki tego monitora, ale co w tym dziwnego? przecież on jest jeszcze oficjalnie niedostępny w wielu krajach (w tym w Polsce) <_<

1592780[/snapback]

No widzisz, w tym wypadku Pan Marek trochę się zagalopował oceniając "na oko" kontrast na 1:800, Chip zmierzył jego parametry i wyszło 1:1208,57.

Pokaż mi LCD 17" z takim kontrastem (LG L1730P-bebechy te same co 1740P, ma rzeczywisty kontrast 1:459, a na papierze 1:550) <_<

 

Porównaj sobie TESTY Samsung 173P+ i LG L1730P (ta sama matryca co L1740P tylko opakowanie inne). B)

173P+ --- L17030P/40P

Jakość obrazu 100/100 --- 86/100

Możliwości (POWER) 96/100 --- 88/100

Możliwości/cena (ECONO) 87/100 --- 80/100

 

To 16,2 mln barw to pomyłka, monitor ma 16,7 mln <_<

Szczerze to mnie recanzja na MVA.pl "ni grzeje ni ziębi" Pan Marek jest znany z tego że jeszcze żaden monitor nie spełnił w 100% jego oczekiwań, 4/5 to najwyższa ocena jaką kiedykolwiek wystawił LCD (aczkolwiek sam poleca 173P+ na swym forum do gier, filmów, tekstu).

Dodatkowe uwagi:

 

Jeszcze raz chcielibyśmy podkreślić fakt posiadania wczesnego egzemplarza przedprodukcyjnego. Chcielibyśmy wierzyć, że finalny produkt będzie dysponował znacznie większym współczynnikiem kontrastu matrycy. Postaramy się dokonać weryfikacji naszych spostrzeżeń niebawem, kiedy model będzie oficjalnie debiutował na polskim rynku.

Dla mnie najważniejsze jest to, że widzę (i każda inna osoba która widziała oba te panele, a nie "gdyba" sobie jak kilka osób na tym forum) dużą różnicę pomiędzy jakością obrazu TN LG L1740P i S-PVA Samsung 173P+ B)

Edytowane przez Shog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś bo w tamtym czasie był to najlepszy panel, a o 173P+ było głucho. Chodzi mi tylko o to że obecnie nie ma sensu brać tego LG, a osoby, które nabyły L1740P np. miesiąc temu odrobinę sie pospieszyły.

1592897[/snapback]

no i o to mi od początku chodziło

gdybym teraz stanął przed wyborem to sprawdziłbym oba obok siebie i wybrał lepszego, zapewne byłby to samsung

 

Dla mnie najważniejsze jest to, że widzę (i każda inna osoba która widziała oba te panele, a nie "gdyba" sobie jak kilka osób na tym forum) dużą różnicę pomiędzy jakością obrazu TN LG L1740P i S-PVA Samsung 173P+ B)

1592897[/snapback]

nie neguje i nigdzie nie negowałem tego, bo różnica jest widoczna gołym okiem

 

a co do Pana Marka to 1740 też pojechał po rajtach, bo potem okazało się, że współpraca z LG nie zabardzo się im układa :blink:

więc jego opinie traktuje lekko z przymrużeniem oka

 

peace B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie było mnie kilka dni i przepuściłem widzę niezłą grę słów

ja także myślę, że jeśli kupowałbym obecnie monitor LCD to byłby to na 90% ten Samsung, ale kupowałem kiedy kupowałem i na tamten czas monitor z tegoź tematu był jednym z lepszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Samsunga 173p+, nie wiecie czy sa problemy z jego obsluga pod linuksem? Wiem ze istnieja sterowniki dla windowsa ale ja kozystam tylko z Debiana i nie wiem czy bede mogl zmieniac jego ustawienia bez sterownikow.

 

Edit: wielkie sorry za tego posta :mur: wszedlem tu z wyszukiwarki i nawet nie zauwazylem topicu o tym monitorze. Jeszcze raz sorry :)

Edytowane przez leszczu85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...