Skocz do zawartości
kozikron

Zerwana Umowa Z Powodu Nat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa komputery. Korzystam z miejskiej sieci lokalnej. Wyszło rozporządzenie w sieci ze osoby ktore korzystaja z Natu umowa z nimi bedzie w trybie natychmiastowym zerwana. I mialo to miejsce 2 dni od ogloszenia tego rozporzadzenia. Zastanawiam Sie czy Mozliwe by bylo rozdzielic to polaczenie na 2 i 3 komputery płacąc tylko za jeden abonament. Gdy kupiłbym swich to musze płacić drugi abonament, a tak niechce. A gdybym Kupił router i go w odpowiedni sposob zaprogramowal czy mozliwe by bylo zrobic internet na komputerach bez zadnych konfliktow. Prosze o pomoc. NIeinteresuje mnie cos takiego jak pulpit zdalny. Proszę o pomoc Pomorzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. cos tu nie gra. umowa mowi nie dzielic, a ty mimo to chcesz podzielic.

2. pomorzcie pisze sie przez Ż

3. jesli jednak chcesz dzielic siec, to musisz zadbac o to zeby podniesc wartosc TTL wychodzaca z twojego przyszlego routera (niewazne czy bedzie to router sprzetowy czy zwykly komputer). Z tego co wiem to chyba planet robi routery z ta funkcja. Ale musisz wiedziec ze i tak wciaz twoj nat bedzie do wykrycia. Zapewnie nikt nie bedzie tak dokldanie sprawdzal, samo podniesieni ttl powinno wystarczyc...

 

a poza tym.. a fee, nieladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wetnę :D

Co to jest te TTL ??? Jak to działa??

1334126[/snapback]

TimeToLive - ilość skoków (pomiędzy węzłami sieci) po której pakiet zostanie zlikwidowany. Taki mechanizm przeciw zapętleniom i sytuacji, w której pakiet błądzi po sieci bardzo/nieskończenie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli twój provider ustawił w sieci TTL=1 to nie bedziesz mógł podzielić tego dalej, ale są routery które podnoszą TTL +1 , widziałem w jakimś poscie na tweak.pl ... bodajze asmax....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie podniesienie ttl tylko jego zafixowanie. Będzie problem jak będą 2 systemy, np. linux i windows które defaultowo mają inne ttl'e ;]

1334358[/snapback]

niby tyż prawda.... ale po poziomie pytania nie podejrzewam kolegi zadajacego pytanie o posiadania linuxa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...