Skocz do zawartości
clubaze

Ac3 + Sound Blaster Live 5.1 + Creative 5900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczace głosnika centralnego w zestawie Sound blaster Live 5.1 sb0220 + creative inspire t5900. Przeczytalem kilka for , ale nie znalazlem odpowiediz jaki jak odpalic głosnik centralny naprzyklad w filmach z ac3. Przy tescie głosnikow dzwiek dobiega kolejno ze wszystkich głosnikow. Jednak w czasie sluchania muzyki centralny nie gra, dodatkowo w filmach z ac3 lub bez tego nadal w centralnym nic nie slychac ( no moze poza szumem jak sie przylozy ucho). Probowalem roznych ustawien ac3, ale albo dzwieku nie ma wogole albo gra w satelitach poza centralnym. Jak go odpalic zeby działał do tekstu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaw w zakładce EAX na No Effects, to będzie ci grał głośnik centralny na filmach i grach z dźwiękiem AC3. Ale lepiej zainstaluj sterowniki KX Project. Też mam model sb0220 i dźwięk jest na nich świetny w porównaniu do orginalnych sterowników i tam nie ma żadnych problemów z gł. centralnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzieki chyba cos w tym jest aleee, tekstu teraz nie slychac jest przytumiony a nadal w centralnym tylko szum;( . Odzywa sie tylko przy tescie glosnikow, wiec raczej karta jest ok ?

 

-------------------5 minut pozniej --------------------

 

Wielkie dzieki za to, na Kxa wszystko gra

Dzieki. Pozdrawiam

 

Jednak nie wszystko.. Jak odpalic tylnie przy mp3?

Moge sobie zamieniac tylko przod i tył a jak chce to i to ?

Edytowane przez clubaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać mamy inną wersję sb0220, u mnie działają tylne głośniki, a mam wersję sb0220 (sb022x c000Jeśli wogóle nie działają tylne głośniki to musisz zainstalować sterownik w wersji 3538h. Jest to na razie beta ale w spisie poprawek jest dodana obsługa tylnych głośników w niektórych wersjach sb0220. jak chcesz je potestować wejdź na strone KX Project i tam wejdź na forum gdzie można znaleść linki do tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała siła kX to znajomość DSP

Włącz panel kontrolny otwórz Surrounder i ustaw na 5.1 Surround - On,ja tego nie używam bo brzmi lewo ,lepiej zrobić routing na proLogic`e,daje lepsze efekty

Jakby co moge zrobić konfig,wedle życzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam równierz mam karte sound blaster 5.1 Digital SB0220 i równierz mam problem z głośnikiem centralnym; po instalacji sterowników z płty CD dołączonej do karty niegra mi głośnik centralny...jednak w teście wszystko odbywa się prawidłowo dlaczego?

... hmm przeczytałem wasze propozycje na forum jednak po instalacji sterowników KX Project w wersji 3537 dalej mam ten problem... nawet w grach czy filmach brak jest centralnego... a karta i podłączenie jest bez zażutów <_<

 

Proszę o jakieś zmyślne pomysły i spekulacje ! :sad: i WIELKIE DZIĘKI Z GÓRY :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz ustawienie na 5.1 kanałów,jesli to materiał 2 kanałowy to potrzebna jest opcja movie mode,jesli ac3 w 5.1, to teoretycznie po ustawieniu na 5.1 powinno działać,W kx ustawia się to w zakładce Surrounder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione na 5.1 ale 5.1 gra tylko w czasie testowania :blink: pozatym gra 4.1 aaa w KX w zakładce Surrounder daje 5.1 wszelakie próby ustawień i też gra 4.1 a w teście niema 5 głośników więc też słychać tylko 4.1 ..... FACK IT sąjeszcze jakieś możliwości ?????? : ( są jeszcze jakieś stery do 5.1 bo szlak mnie niedługo trafi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość on23warszawa

Probowalem odpalic centralny instalujac najnowsze KXy wszedzie gdzie sie da ustawiajac 5.1 surround itp .. no ale nie udalo sie odpalic tegoz glosnika

szkoda.

Edytowane przez on23warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...