Skocz do zawartości
turzol

2 pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

1. Zakupilem wczoraj FanMAte Zalmana do mojego V7+ (poprzedni regulator sie spalil :(( ), i tu mam pyt: dlaczego ten FanMate nie ma miernika obrotow? Wydaje mi sie ze jak go na max podkrece to V7+ nie chodzi zm pelna predkoscia (jest o wiele cichszy od High, a nawet Mid).

2. Zakupilem tesh 4x CoolerMaster (podw. lozysko, bez czujnika) i ustawilem na 12V (nawet cichutkie :)) I temp P4 2.4@2.8 full load to 52st! A Barka IV na ktora wieje jeden z nich (dokladnie na elektronike) osiaga 22st (przy ostrym kopiowaniu- BTW dzieki Holman za rady! Aha i tesh pytanko jak lepiej ustawic te wentyle wciagajace na 12V a wyciagajace na 5V, czy tez odwrotnie, czy tez wszystkie na 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zakupilem wczoraj FanMAte Zalmana do mojego V7+ (poprzedni regulator sie spalil :(( ), i tu mam pyt: dlaczego ten FanMate nie ma miernika obrotow? Wydaje mi sie ze jak go na max podkrece to V7+ nie chodzi zm pelna predkoscia (jest o wiele cichszy od High, a nawet Mid).

2. Zakupilem tesh 4x CoolerMaster (podw. lozysko, bez czujnika) i ustawilem na 12V (nawet cichutkie :)) I temp P4 2.4@2.8 full load to 52st! A Barka IV na ktora wieje jeden z nich (dokladnie na elektronike) osiaga 22st (przy ostrym kopiowaniu- BTW dzieki Holman za rady! Aha i tesh pytanko jak lepiej ustawic te wentyle wciagajace na 12V a wyciagajace na 5V, czy tez odwrotnie, czy tez wszystkie na 12V?

AD1.

Zmierz napiecie na wyjsciu Fan MATE-a

AD2.

Jak ci nie zalezy to wszystki na 12V

A jak chcesz ciocho to wyciagajace na 12V

a wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>ace na 5V "7V"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pare takich wentow cooler mastera i fakt faktem sa nawte ciche porownujac je do TT. tzn daj tak 12v daj wciagajac zalezy tez gdzie sa umieszczone ja zrobilem 2 otwory na bocznej sciance i dalem na 12v a wyciagajace to tak 12v jeden u gory i 5v tylni went poniewaz zamiast jakiegos grilla mam miejsce na wenty i zadko rozmieszczone dziruki wiec na 12v jest taki halas ze nie slysze wlasnych mysli no i na dole od strony frontowego panela tez jest jeden na 5v (tylko ze ten to wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy) bo na 12v tez tak jak w przypadku wyciagajacego (tylniego) byl okropny halas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...