Skocz do zawartości
Sowiak

Neostrada Przy 2 Liniach?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kolezanka mnie pytala czy to prawda ze poniekad nie mozna zalozyc neostrady w przypadku gdy w domu sa 2 linie (tzn 2 numery, 2 gniazdka:)), tzn mozna ale wtedy trzeba z jednej lini zrezygnowac, jak dobrze wychowany czlek postanowilem sie dowiedziec cos na ten temat zadzwonilem do informacji i mila pani nie wiedziala o co chodzi (LOL). Ktos moglby to potwierdzic albo zaprzeczyc. Z gory dzieki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że możesz założyć sobie neo, na 1 numer oczywiście. Nie mógłbyś założyć sdi ale neo - tp ściemnia.

 

Mnie też oszukiwali przez rok, by wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy za pakiety internetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec wszystko zaley kogo pytasz

primo pod 9393 pracuje banda studentow (bez obrazy dla studentow)

ale chodzi o to ze polityka firmy jest taka ze zatrudniaja studentow bo wtedy sa mimalne koszta utrszymania pracownika, pozatyum na umowe zlecenia,czyli rotacja operatorow na tych stanowiskacj jest bardzo duza.

w zwiazku z tym zadko mozna sie dodzwonic do osoby kompetentnej ktora by mogla udzielic wyczerpujacej infoemacji.

Smiem podejzewac ze kolezanka uslyszala od kogos cos o isdn'ie ktory w jednej z ofert

tzn tp premium jest swiadczony w ten sposob ze za 1 abonament sa 2 numery(moze byc chyba do 8).

Na isdn'ie czyli na lini cyfrowej tp nie swiadczy uslug adsl, chociaz podobno prace trwaja (szkoda ze juc chyba 2 lata :P )

jesli abonent ma wiecej niz 1 linie analogowa to na kazdej moze miec neo (o ile sa mozliwosci techniczne - problem z odpowiednimi cenrtalami ).

jesli sa jakies watpliowsci to moge pomoc bo w zwiazku z wykonywana praca co nieco o tym musze wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 linie i przez krótki czas mialem nawet 2 neo :P (1024 i 128). Oczywiscie z tej wolniejszej zrezygnowalem (została po przenoszeniu nr z firmy mamuski. Generalnie wsio dziala ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec wszystko zaley kogo pytasz

primo pod 9393 pracuje banda studentow (bez obrazy dla studentow)

ale chodzi o to ze polityka firmy jest taka ze zatrudniaja studentow bo wtedy sa mimalne koszta utrszymania pracownika, pozatyum na umowe zlecenia,czyli rotacja operatorow na tych stanowiskacj jest bardzo duza.

w zwiazku z tym zadko mozna sie dodzwonic do osoby kompetentnej ktora by mogla udzielic wyczerpujacej infoemacji.

Smiem podejzewac ze kolezanka uslyszala od kogos cos o isdn'ie ktory w jednej z ofert

tzn tp premium jest swiadczony w ten sposob ze za 1 abonament sa 2 numery(moze byc chyba do 8).

Na isdn'ie czyli na lini cyfrowej tp  nie swiadczy uslug adsl, chociaz podobno prace trwaja (szkoda ze juc chyba 2 lata :P )

jesli abonent ma wiecej niz 1 linie analogowa to na kazdej moze miec neo (o ile sa mozliwosci techniczne - problem z odpowiednimi cenrtalami ).

jesli sa jakies watpliowsci to moge pomoc bo w zwiazku z wykonywana praca co nieco o tym musze wiedziec.

1343756[/snapback]

powiem wiecej, kiedys mialem bardzo czeste problemy z neo, wiec czesto dzwonilem na rozne nr Tpsy, po ntym telefonie gostek szczerze mi powiedzial: " Ja naprawde nic nie wiem, jak to ma dzialac i czy dziala, my tu mamy mowic ze jak jest problem to wlasnie jest naprawiany albo aby sprobowac pozniej"

Szczery do bolu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrala jest odpowiednia bo w okolicy ludzie maja neo. Jak z tym isdnem to nie wiem bo jak ja pytam to nie wie o co chodzi :P Dowiedzialem sie tyle ze po polaczeniu w trayu ma Szybkosc 64,0 wiec to chyba nie isdn? Ona mowila ze jak jej ojciec z kims tam rozmawial to mu powiedzieli ze musi z jednej linii zrezygnowac zeby mozna bylo neo zalozyc, a on nie chce bo niby dlugo staral sie o ta linie itp itd. Wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrala jest odpowiednia bo w okolicy ludzie maja neo. Jak z tym isdnem to nie wiem bo jak ja pytam to nie wie o co chodzi :P Dowiedzialem sie tyle ze po polaczeniu w trayu ma Szybkosc 64,0 wiec to chyba nie isdn? Ona mowila ze jak jej ojciec z kims tam rozmawial to mu powiedzieli ze musi z jednej linii zrezygnowac zeby mozna bylo neo zalozyc, a on nie chce bo niby dlugo staral sie o ta linie itp itd. Wiec?

1345723[/snapback]

sorry ale pie****a glupoty, z niczego nie musisz rezygnowac, neo dziala na 1 linii telefonicznej i nie mozna jej zalozyc tylko w wypadku gdy ma sie ISDN bo on dziala na liniach cyfrowych a neo na analogowych.

Moglbys sobie zalozyc nawet 2 neo na kazda linie osobno i tez bedzie chodzic.

 

PS: rozumiem ze na tych 2 liniach masz 2 rozne nr :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Centrala jest odpowiednia bo w okolicy ludzie maja neo."

CO wcale nie oznacza ze jesli ludzie w okolicy maja neo to pod tym konkretnym numerem da sie zalozyc. :wink:

 

"Jak z tym isdnem to nie wiem bo jak ja pytam to nie wie o co chodzi icon_razz.gif Dowiedzialem sie tyle ze po polaczeniu w trayu ma Szybkosc 64,0 wiec to chyba nie isdn? "

a ja uwazam ze to moze byc isdn dlatego ze net na isdnie dziala albo w trybie 64 lub 128kb/s zaleznie czy w danym momencie korzysta z 2 czy z 1 lini.

 

"Ona mowila ze jak jej ojciec z kims tam rozmawial to mu powiedzieli ze musi z jednej linii zrezygnowac zeby mozna bylo neo zalozyc, a on nie chce bo niby dlugo staral sie o ta linie itp itd. Wiec?"

 

Jesli nie wiesz jak sprawdzic czy jest isdn czy linia analogowa ,to znajdzcie rachunek telefoniczny na ktorym jest napisane jaki jest abonament .

Jesli bedzie sie zaczynal od isdn to znaczy ze cyfrowka.

jesli natomiast bedz plan taryfowy typu: niedrogi, aktywny,standartowy,sekundowy tp dom,tanie wieczory i weekandy,darmowe weekandy,lub darmowe wieczory i weekandy to znaczy ze to jest analog na ktorym da sie zalozyc neo o ile sa mozliwosci techniczne :lol:

Jesli sie okaze ze to jednak isdn to jesli nadal ma tam byc neo to najprostszy sposob to proba podlaczenie 3-go numeru tym razem analogowego z tym ze trzeba zaznaczyc ze ma byc po neo bo zdazaja sie kwiatki typu podlaczenie analoga bez mozliwosci podlaczenia neo(czyli pod zla centrala)

o ile pamietam jest teraz promocja ze za podloczenie dodatkowych lini placi sie tylko 1zl,pozniej oczywiscie abonament i neo wedlug wybranej opcji.

Edytowane przez ^KapitaN^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do BLUE LINE czyli obłędnęj linii to w zasadzie nie jest to nawet TP. pracują tam głównie studenci na umowę zlecenie jako praca tymczasowa, którzy tyle wiedza o telekomunikacji co ja o strukturze kodu DNA. Ale co student/ka filologii czy biblotekoznastwa ma wiedzieć o branży telekomunikacyjnej. A że jest to praca tymczasowa to każdy z nich ma to głęboko w d... i potem nie ma co się dziwić że abonent sprawę zgłaszał już 10razy i piekli się czemu nic nie zrobiono jak reklamacja nawet nie znalazła się w systemie - bo student sprawę olał. Ale za tak funkcjonujące wsparcie klienta możemy podziękować pewnemu francuzowi.

 

 

Co do neostrady i omawianego przypadku? co ma piernik do wiatraka? moge mieć w domu i 10 linii telefonicznych i na każdej założyć sobie neostradę jeżeli mam na to ochotę. pod warunkiem że są to linie analogowe PSTN a nie cyfrowe ISDN (bo TP nie świadczy tej usługi na ISDNie - głównie z własnego widzimisię). no i że sygnał nie jest gdzieś po drodze w budynku rozdzielany przez PCMke, ale to też w dzisiejszych czasach raczej trzeba mieć dużego pecha aby trafić na PCMkę.

 

A co do możliwości centrali to ADSLa można miec i na starej 20 letniej centrali analogowej typu PENTACONTA - których pewnie tylko kilka znajdzie się jeszcze w Polsce. Bo to nie sprawa centrali ale modułu i połek DSL dostawionych do centrali (tak w największym uproszczeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rachunku ciezko mi beidze sprawdzic ale moze po hoscie sie ktos orientuje:

pc30.skierniewice.cvx.ppp.tpnet.pl

1349673[/snapback]

na 90% jest to linia cyfrowa ISDN (wydzwaniana - czyli ppp)

 

http://www.mystat.pl/host_info.jsp?host=pc...vx.ppp.tpnet.pl

Edytowane przez elKuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie twoja kolezanka ma isdna gdy pojawia sie proedkosc 64 kbs to jest rono polowa predkosci isdnu jesli wdzwoni sie na 2 liniach moze miec 128 czyli twoja koleznka na jedej lini isdna ma tel na drugiej necik i neo miec niebedzie ale moze zapytac na 0800102102 moze jej powiedza albo niech poprostu zadzwoni na 9393 do dzialu rachunkow i zapyta za jakie uslugi placi to jej chyba bez problemu powiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...