Skocz do zawartości
Kazido

Nf7-s Problem Seriall-ata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem zakupilem plyte nf7-s i dysk na seriall-ata. Dysk jest sptawny gdyz bez problemu dziala na komputerze kolegi. Mianowicie chodzi mi o to jak to zrobic zeby dysk byl jako master zeby na nim zainstalowac system ?? Moze cos trzeba w biosie pozmieniac ?? Juz sie poddaje szukalem w internecie i nie umie znalesc rozwiazania :( Pomozcie prosze z gory dzieki za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 -musisz w biosie uaktywnić serial ata (nie pamiętam w jakiej opcji, nie na moim kompie pracuje teraz),

2 -ustaw bootowanie z CD, a następnie z Serial ata (przynajmniej na czas instalowania windowsa, potem jako pierwsze bootowanie ustaw serial ata),

3 -jak bedziesz instalował win xp to w trakcie bootowania z płyty pojawi sie info, że jak chcesz wgrać inny sterownik, towciśnij F6 (tak też zrób), później instalator windowsa poprosi o dyskietkę ze sterownikiem (takie coś powinieneś mieć w komplecie z płytą główną),

4 - dalej bez kłopotu,

 

warto wgrać winXP z service packiem 1 ( nr 2 nie sprawdzałem), i zmienić bios na jak najnowszy (w moim przypadku poprawiło znacznie szybkość ładowania systemu i wyszukiwanie kanałów z dyskami....

Pozdr!

Edytowane przez Pavlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo trzeba na nim system zainstalowac na nim i podczas instalacji f6 i zapodajesz dyskietke jaka dostales do mobo ... tak jak kolega wyzej napisal

dla pewnosci dysk posiada partycje podstawowa i rozszrzona i uczywiscie jest ustawiona partycja rozruchowa (startowa) ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Te sterowniki to sa te dolaczone do płyty na dyskietce czy jakies inne ? I sprawa druga czy nie powinno wykrywac dysku w biosie na innych plytach (nowszych) widnialy napedy podpiete na SATA ?? no coz nie radze se :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zadziałały system podczas instalacji wykrywa dysk twardy ale .... gdy komputer uruchamia sie ponownie to wyskakuje DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISCK AND PRES ENTER mam juz dosc tego kompa a slonko za oknem :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sata ustawiles na start skoro sys sie zainstalowal to musi byc ok jezeli oczywiscie partycje sa dobrze ustawione i nic win nie borni dostepu do bootsectora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...